Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Atelier Annie: Alchemists of Sera Island (NDS)
OkładkaAtelier Annie: Alchemists of Sera Island (NDS)

Atelier Annie: Alchemists of Sera Island NDS

Połączenie gry przygodowej z elementami RPG oraz strategii ekonomicznej. W produkcji przenosimy się na wyspę Sera i pomagamy bohaterce Annie rozwinąć własny sklep alchemiczny.

RPG | fantasy | turowe | crafting | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Atelier Annie: Alchemists of Sera Island Premiera NDS

10marca2009

producent: Gust wydawca: NIS America

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Atelier Annie: Alchemists of Sera Island

Anno 1701: Dawn of Discovery

Final Fantasy III

SimCity DS

Atelier Annie na DS różni się nieco od poprzednich gier z serii. Tym razem twórcy ze studia Gust zamiast tradycyjnego RPG-a przygotowali ciekawe połączenie gry fabularnej z elementami strategii ekonomicznej.

Fabuła przenosi nas na wyspę Sera, na której tytułowa bohaterka Annie próbuje, razem z innymi młodymi alchemikami, utworzyć i rozwinąć własny kurort. Aby tego dokonać drużyna herosów musi wykonać szereg zadań i zebrać odpowiednie fundusze. Przy okazji gracz zyskuje okazje do poznania świata i jego mieszkańców oraz zagłębienia się w liczne problemy społeczności wyspy.

Obok prostego, charakterystycznego dla niektórych gier RPG, systemu walki studio GUST przygotowało szereg dodatków urozmaicających zabawę. Wyprawy po skarby czy eksploracje jaskiń są więc przeplatane licznymi mini-grami, w których bohaterowie pomagają mieszkańcom Sery lub tworzą nowe przedmioty w procesie alchemii.

Dodatkową atrakcją nowej produkcji z serii Atelier jest możliwość ekonomicznego zarządzania tworzonym kurortem. Gracz musi pomiędzy misjami fabularnymi skupić się na dbaniu o rozwój i popularność ośrodka poprzez odpowiednie zarządzanie funduszami i wykorzystywanie zdobytych lub stworzonych w procesie alchemii przedmiotów.

Sporym atutem tytułu jest grafika. Świat jest przedstawiony w ciekawy i trochę bajkowy sposób, który gracz obserwuje w rzucie izometrycznym. O pozytywny odbiór pozycji dbają karykaturalnie wyglądające postacie, kolorowa kraina oraz ręcznie rysowane wizerunki młodych herosów, które pokazują się oczom grającego w czasie dialogów czy doboru ekwipunku. Nie zabrakło też nastrojowej muzyki, która odpowiednio dopasowuje się do wydarzeń na ekraniku konsolki.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Atelier Annie: Alchemists of Sera Island: Odpowiednia dla każdego wieku.