Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4Switch
Okładka Assault Gunners HD Edition (PC)

Assault Gunners HD Edition

Odświeżona wersja znanego z PlayStation Vity Assault Gunners, wydanego w Japonii w 2012 roku. Omawiany tytuł jest trójwymiarową grą akcji, w której gracz kontroluje wielkiego mecha. Za tytuł odpowiada studio Shade Inc.

Akcji | TPP | science fiction | reedycje/remastery/remaki

Okładka Assault Gunners HD Edition (PC)

data premiery gry:

20mar2018

PC PS4

5lip2018

Switch

Przygotowane z myślą o Switch, PC i PS4 Assault Gunners HD Edition jest trójwymiarową grą akcji, w której gracz przejmuje kontrolę nad potężnym mechem i wykonuje niebezpieczne misje. Produkcja stanowi remaster wydanej wyłącznie w Japonii gry z 2012 roku na konsolę PlayStation Vita. Za jej stworzenie odpowiada studio Shade Inc.

Fabuła

Akcja tego tytułu toczy się w roku 208X, na Marsie, który jest poddawany długotrwałemu procesowi terraformacji. Na Ziemi wybucha potężna wojna, która zmusza wielu jej mieszkańców do szukania innego domu. Migranci budują osłonięte specjalnymi kloszami kolonie w nadających się już do zamieszkania regionach Marsa, a na jego księżycach umieszczone zostają bazy wojskowe. Pewnego dnia stacjonujący tam żołnierze z niewyjaśnionych przyczyn tracą łączność z powierzchnią Czerwonej Planety...

Mechanika

Wydane na Switch, PC i PS4 Assault Gunners HD Edition jest grą akcji, w której kamera zawieszona jest za sterowanym przez nas robotem (perspektywa TPP). Kierując maszyną, niszczymy kolejnych wrogów dzięki różnego rodzaju broni dystansowej: karabinom, laserom czy wyrzutniom rakiet. W zabawie czasem mogą nam towarzyszyć także sterowani przez AI sojusznicy. Do dyspozycji gracza oddana została szeroka gama mechów, które możemy dodatkowo dostosowywać do swoich upodobań, wykorzystując rozbudowany, zawierający dziesiątki części i broni system modyfikacji.

Tryby gry

Assault Gunners HD Edition oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. Gra zawiera złożoną z kilkudziesięciu misji kampanię fabularną, a także tryb Hordy, zwany tutaj Inferno.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Assault Gunners HD Edition została wykonana w trzech wymiarach, jednak raczej nikogo nie zachwyci – mamy w końcu do czynienia z nieco podrasowaną grą na PS Vitę. W stylu graficznym tego tytułu widać wyraźne nawiązania do anime.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Assault Gunners HD Edition

Klasyfikacja PEGI Assault Gunners HD Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assault Gunners HD Edition

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-3570K 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-530 2.93 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

PC
PS4
Switch