Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ashen Empires (PC)

Ashen Empires PC

Ashen Empires, to gra z rodzaju MMORPG, oferująca średniowieczny świat fantasy, która powstała na podwalinach innego produktu, Dransik.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Ashen Empires (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1grudnia2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ashen Empires, to gra z rodzaju MMORPG, oferująca średniowieczny świat fantasy, która powstała na podwalinach innego produktu, Dransik. Firma TKO Software nabyła do niego prawa, a cały zespół AsylumSoft został skierowany do prac nad Dransik, który zmienił nazwę właśnie na Ashen Empires.

Bogowie stworzyli świat. I praktycznie doprowadzili do jego zagłady wszczynając wyniszczającą Wojnę Runów. W rezultacie świat, który niegdyś był rajem, stał się jednym, wielkim chaosem. Z biegiem czasu jednak, wszystko zaczęło wracać do normy. I gdy wydawało się, że świat w końcu podźwignął się z ruiny, nastała nowa era ciemności i mroku. W miastach i wioskach zaczęły grasować potwory, a plotki głoszą, iż Bogowie ponownie toczą walkę.

Jedną z mocnych stron Ashen Empires jest możliwość tworzenia przez gracza własnej historii. Nie ma złego czy dobrego sposobu na zakończenie zadania. Dzięki temu każde zadanie czy misja mogą być ukończone na wiele sposobów i każdy z graczy inaczej podejdzie do danego problemu. W Ashen Empires występuje całkiem spory wachlarz umiejętności, w tym także rzemieślniczych. Możemy więc szukać i wydobywać rudę żelaza czy rąbać drzewa. Możemy także utkać jakiś materiał, a potem zrobić z niego ubranie czy wygarbować skóry. W kuźni wykujemy z przetworzonego żelaza broń, narzędzia lub zbroję. Możemy wreszcie nauczyć się naprawy wytwarzanych przedmiotów. Mamy możliwość zostania farmerem, rybakiem, kowalem, drwalem czy tkaczem. Zadania dla graczy są więc zróżnicowane pod kątem ich profesji.

Twórcy gry oddali do naszej dyspozycji trzy rasy. Nocne Elfy, są wątłej budowy, ale dzięki temu doskonałe w unikach. Najczęściej można spotkać je pomiędzy grobami i w ruinach, gdzie włóczą się wspominając dawne dni chwały. Orkowie są ogromni, silni i mają bardzo złą opinię. Przybyli na ten świat wraz z armią złych bogów, a po przegranej wojnie osiedlili się tu. Ostatnią dostępną rasą są ludzie, we władaniu których znajduje się większość ziem Króla Lotora II na wyspie Krythan. To własnie jego przodek, Lotor I pokonał najeźdźców. Nie przewidziano klas postaci, za to w momencie rozpoczęcia rozgrywki mamy do wyboru 18 profesji. Wybór jednej z nich nie determinuje przyszłości naszej postaci, dodaje jedynie dodatkowe punkty w wybranej umiejętności. W każdym momencie gracz może wybrać rozwój zupełnie innej profesji.

W Ashen Empires przewidziano możliwość łączenia się w gildie. Tworząc gildię, jej przywódca może zaprosić innych graczy, aby przyłączyli się do niego. Gildie, podobnie jak gracze, mogą wejść w posiadanie ziemi, a także stawiać na niej budynki. Posiadanie ziemi wiąże się jednak z płaceniem podatków. Gildie są pomocne również w przypadku walk Gracz vs Gracz. Gdy ktoś z wrogiem gildii spróbuje zabić naszą postać możemy być pewni, że w jej obronie staną nasi kamraci.

Wracając do zadań, w grze znajdziemy ich dwa typy: statyczne i dynamiczne. Statyczne zadania zostały stworzone przez projektantów gry i nie ulegają zmianie. Dynamiczne zadania natomiast są przypadkowo generowanymi zdarzeniami i unikalne dla każdego gracza.

Ashen Empires ciągle ewoluuje. Twórcy gry pracują nad dodatkami do świata i nowymi funkcjonalnościami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Gry podobne do Ashen Empires

Wymagania wiekowe Ashen Empires

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ashen Empires

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500GHz (lub kompatybilny)
  • 256MB RAM
Wieści ze świata (Fight Night Round 4, The Sims 3, Dead Space Extraction) 29/05/09

wiadomość29 maja 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Dead Space Extraction na Wii, zapowiedzi Madballs i Def Jam Rapstar, premiera dema Fight Night Round 4, darmowa ścieżka dźwiękowa do Flock!, nowy SOCOM na PSP z kooperacją dla czterech osób i inne. Zapraszamy do lektury.