Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Asguaard (PC)
OkładkaAsguaard (PC)

Asguaard PC

Asguaard to utrzymana w stylu retro gra cRPG, wyprodukowana przez zespół deweloperski Aldorlea Games. Fabuła przenosi graczy do pełnego magii świata Asguaard, którego mieszkańcy zmagają się z serią plag.

RPG | fantasy | 2D | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asguaard Premiera PC

22maja2012

producent: Aldorlea Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Założone przez Indinerę Fallsa studio Aldorlea Games, wyspecjalizowało się w tworzeniu gier cRPG nawiązujących stylistyką oraz mechaniką rozgrywki do klasyków rodem z epoki komputerów 16-bitowych. Asguaard to kolejna tego rodzaju produkcja w dorobku francuskiego zespołu deweloperskiego, przy czym, w odróżnieniu np. od Lexius Force i Millenium, zrealizowana ze znacznie większym rozmachem.

Akcja gry toczy się w fantastycznym świecie Asguaard, pełnym magii i mitycznych stworzeń. Życiu jego mieszkańców zagraża jednak poważne niebezpieczeństwo. Nie wiadomo gdzie, nie wiadomo jak, niszczycielskie plagi zostały uwolnione z Puszki Pandory siejąc spustoszenie i strach. Komitet Czarodziejek postanawia wezwać na pomoc znaną jedynie z pradawnych ksiąg istotę – człowieka. Legenda głosi, że jest on zdolny dokonywać cudów i posiada coś, o czym Asguaardczycy mogą jedynie marzyć – nieśmiertelną duszę.

W założeniach projektantów gra powinna zapewnić około 100 godzin zabawy. Mechanika rozgrywki bazuje na rozwiązaniach znanych z klasycznych gier cRPG; kierując poczynaniami głównego bohatera gracz wypełnia zadania zlecane przez bohaterów niezależnych, eksploruje lokacje (ponad 500) i walczy z rozlicznymi przeciwnikami. Nie brakuje również takich elementów zabawy jak możliwość rozwijania cech i umiejętności postaci czy też szeroki asortyment przedmiotów ekwipunku (broń, pancerze, magiczne przedmioty itp).

Twórcy Asguaard sięgnęli po popularne narzędzie deweloperskie – program RPG Maker XP. Dwuwymiarowa grafika, z wyraźnie zaznaczonym efektem pikselizacji stanowi ewidentne nawiązanie do stylistyki retro.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Asguaard: Odpowiednia dla każdego wieku.

Asguaard Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • Windows 98/2000/XP/Vista/7