Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ascension VR (PC)

Ascension VR PC

Oryginalna produkcja stworzona przede wszystkim z myślą o rozgrywce wieloosobowej, łącząca specyfikę karcianek z wirtualną rzeczywistością. Gracz w Ascension VR kontroluje trójwymiarowego awatara, wybranego spośród 52 postaci, którego obserwuje z perspektywy trzeciej osoby.

Strategiczne | karciane | indie | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Ascension VR (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1sierpnia2016

1sierpnia2016

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ascension VR to nietypowa produkcja, w której połączono karciankę nastawioną na budowanie talii z technologią wirtualnej rzeczywistości. Została stworzona i wydana przez niezależne studio Temple Gates Games, które na swoim koncie ma już wiele tytułów VR jak np. Bazaar czy Discovery VR.

Mechanika

Zadaniem gracza w Ascension VR jest budowanie talii, którą można powiększać, kupując karty w czasie rozgrywki. Każda z kart ma swoje unikalne cechy, a ich odpowiednie wykorzystanie jest kluczem do zwycięstwa. Do naszej dyspozycji oddano 52 różnych bohaterów, konstrukcji oraz potworów, zaś same potyczki obserwujemy w pełnym trójwymiarze, z perspektywy trzecioosobowej.

Tryby gry

Głównym sposobem zabawy w Ascension VR jest multiplayer, choć początkujący gracze mogą sprawdzić się także w trybie jednoosobowym, na który składa się prosty samouczek i pojedynki z SI. Pozwala to zapoznać się z podstawowymi zasadami rozgrywki oraz kartami.

Singleplayer stanowi jednak tylko przedsmak do zabawy z innymi graczami. Twórcy dopracowali zwłaszcza społecznościowy aspekt gry, który przejawia się w całkowicie trójwymiarowych awatarach naszych postaci. Ich animacje są zsynchronizowane z ruchami naszego ciała oraz głosem. Dzięki temu wirtualny bohater porusza się tak samo jak my, a jego usta otwierają się w momencie wypowiadania przez nas słów.

Ascension VR obsługuje HTC Vive, Oculus Rift oraz Samsung Gear VR, a sieciowy multiplayer jest dostępny pomiędzy każdym z tych urządzeń.

Inne

Warto wspomnieć, że współzałożycielka Temple Gates Games – Theresa Duringer – bardzo boi się latać, a jednym ze sposobów pozwalających jej zrelaksować się w czasie podróży samolotem są właśnie produkcje VR. Ascension VR od początku było więc tworzone z myślą o osobach cierpiących na podobną przypadłość, a sama gra stanowi dla nich swoistą terapię.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Ascension VR

Wymagania wiekowe Ascension VR

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ascension VR

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 450 lub lepsza
  • 100 MB HDD
  • Windows 7