Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Art of Fighting Anthology (PS2)
OkładkaArt of Fighting Anthology (PS2)

Art of Fighting Anthology PS2

Art of Fighting Anthology to zbiór klasycznych bijatyk, które w 1992 r. po raz pierwszy zagościły na popularnych w tamtym czasie automatach. Skład niniejszej produkcji stanowią trzy pozycje, należące do serii Art of Fighting.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Art of Fighting Anthology Premiera PS2

22maja2007

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Art of Fighting Anthology to zbiór klasycznych bijatyk, które w 1992 r. po raz pierwszy zagościły na popularnych w tamtym czasie automatach. Skład niniejszej produkcji stanowią trzy pozycje, należące do serii Art of Fighting. Warto dodać, że owa trylogia jest ściśle powiązana pod względem fabuły z cyklem o nazwie Fatal Fury, również wydawanym przez firmę SNK Playmore.

Akcja pierwszego tytułu dzieje się na przestrzeni późnych lat siedemdziesiątych XX wieku, a jej głównymi bohaterami uczyniono uczniów szkoły karate, wśród których znajduje się Ryo Sakazaki i Robert Garcia. Odsłona druga przedstawia skorumpowanego policjanta nazwiskiem Geese Howard, będącego jednocześnie członkiem lokalnej siatki przestępczej. To właśnie jego postać staje się głównym bossem w czasie zawodów The King of Fighters. W ostatniej części ukazano historię Roberta Garcii, wyruszającego na poszukiwanie przyjaciółki z dziecięcych lat imieniem Freia. Niestety losy dziewczyny związały się z Wylerem (bossem), oczekującym od niej przygotowania eliksiru dodającego energii.

Developerzy, tworząc niniejszy zbiór, zaimplementowali trzydzieści trzy postaci, wśród których poza wymienionymi znajdują się także Mr. Big, Lee Pai Long, Yuri Sakazaki, Jin Fu-Ha i Wang Koh-San. Każdy z bohaterów odznacza się odmiennym stylem walki oraz posiada unikalne combosy, rozwijane w czasie zaliczania zadań dodatkowych. Możliwość wykonania ciosu specjalnego sygnalizuje wskaźnik, zamieszczony pod miernikiem życia danej postaci. Poszczególne ataki stanowią kombinacje uderzeń pięścią, kopnięć i rzutów. Co więcej, podczas walki ma się sposobność do wyśmiewania się z przeciwnika.

Rzecz jasna oprawa wizualna została zdecydowanie poprawiona w stosunku do pierwowzorów oraz przystosowana do wymogów, stawianych przez konsolę PlayStation 2. Niemniej jednak w głównej mierze dokonano zmian o charakterze kosmetycznym, wobec czego zabawa nadal odbywa się w dwuwymiarowym otoczeniu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Art of Fighting Anthology

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Art of Fighting Anthology Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB