Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Armored Core: Project Phantasma (PS1)
OkładkaArmored Core: Project Phantasma (PS1)

Armored Core: Project Phantasma PS1

Kontynuacja wydanej w 1997 roku produkcji Armored Core, gry akcji z widokiem TPP. Projekt rozwija elementy oryginału, pozwalając graczom wypróbować nowe typy broni i mechów na rozmaitych mapach.

Akcji | TPP | science fiction | mechy i roboty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Armored Core: Project Phantasma Premiera PS1

4grudnia1997

producent: FromSoftware wydawca: FromSoftware

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Armored Core: Project Phantasma

Beast Wars: Transformers

Armored Core

Mission: Impossible

Kontynuacja wydanej w 1997 roku produkcji Armored Core. Projekt rozwija elementy oryginału, pozwalając graczom wypróbować nowe typy broni i mechów na rozmaitych mapach. Jednocześnie przybliża wykreowany przez autorów świat gry – futurystyczne uniwersum, w którym władze sprawują wpływowe korporacje.

Fabuła

Należący do organizacji najemników bohater otrzymuje tajemniczą wiadomość, która została przesłana niestandardowymi kanałami komunikacji. Zachęcony wizją wysokiej nagrody, opuszcza Isaac City i wyrusza do zniszczonego kompleksu Amber Crown. Tam poznaje tajemniczą Sumike Juutilainen i dowiaduje sie o projekcie Phantasma, eksperymentalnej broni, nad którą pracuje w sekrecie Doomsday Organisation.

Mechanika

Armored Core: Projekt Phantasma stanowi naturalne rozwinięcie mechaniki oryginału. Gracze przejmują kontrolę nad sporych rozmiarów robotem, który jest wyposażony w nowoczesne uzbrojenie. Za jego sterami wykonują kolejne zlecenia. Akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Ważną rolę w grze pełni taktyka i strategia. Posiadacze konsoli muszą planować kolejne inwestycje w swoją maszynę i rozwijać jej możliwości nowymi elementami ekwipunku, w zależności od aktualnych potrzeb i wymagań misji. Kluczowe jest odpowiednie dopasowywanie części pod względem wagi czy poboru energii, by cała konstrukcja właściwie funkcjonowała.

Obok misji, w których prezentowana jest dalsza część historii, posiadacze konsoli mogą również brać udział w potyczkach na arenie. Zwycięstwa w nich zapewniają dodatkowe pieniądze i części, za pomocą których gracz może usprawniać swojego mecha.

Tryby gry

Project Phantasma pozwala również na zabawę w trybie wieloosobowym. Dwóch graczy może rywalizować na podzielonym ekranie na jednej konsoli lub na osobnych urządzeniach i telewizorach w ramach połączenia kablem Link. Pojedynki toczone są na dużych, utrzymanych w różnej stylistyce mapach za pomocą standardowych robotów lub konstrukcji stworzonych i zapisanych przez graczy.

Kwestie techniczne

Projekt Phantasma wykorzystuje zapisane stany gry z pierwszej odsłony serii. Zapewniają one dostęp do dodatkowych elementów ekwipunku, w tym potężnych broni. Oryginalnie w Japonii gra była wydana jako zbiór dodatkowych misji do Armored Core.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Armored Core: Project Phantasma: 12+