Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Armored Core 3 Portable (PSP)
OkładkaArmored Core 3 Portable (PSP)

Armored Core 3 Portable PSP

Przygotowana z myślą o konsoli PSP wersja gry Armored Core 3 - kolejnej odsłony popularnego cyklu, będącego sztandarowym dziełem japońskiej firmy From Software.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Armored Core 3 Portable Premiera PSP

22października2009

producent: FromSoftware wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Armored Core 3 to konwersja jednej z pierwszych odsłon marki Armored Core,wydanych na konsolę PlayStation 2. Produkcja należy do gatunku taktycznych gier akcji, prezentujących walki mechów, czyli potężnych maszyn bojowych wyposażonych w najnowsze zdobycze techniki. Dzieło jest kolejną odsłoną flagowego cyklu japońskiej firmy deweloperskiej From Software.

W Armored Core 3 opowieść skupia się na ukazaniu konfliktu pomiędzy tajemniczymi organizacjami, który wymyka się spod kontroli osoby sterującej wszystkim ważnymi aspektami wirtualnego świata ukazanego w AC3. Korporacje połączyły siły i utrzymywany od lat spokój legł w gruzach. The Controller, bo takim mianem posługuje się wspomniany władca świata, nie może sobie poradzić z tą patową sytuacją, w związku z czym zwraca się z pomocą do gracza. Ten, zasiadając za sterami jednej z maszyn bojowych zwanych mechami, musi poradzić sobie z zastanym chaosem i przywrócić wcześniejszy porządek.

Nim jednak rozpoczniemy rozgrywkę konieczne jest stworzenie własnej maszyny. Dokonujemy tego w rozbudowanym edytorze, umożliwiającym dobór ramion, nóg, procesora, głowy, generatora, systemu kontroli ognia, systemu chłodzenia, a także broni, systemów obronnych oraz mechanizmu odpowiedzialnego za umiejętność przyspieszenia. Każdy element odkrywa oczywiście ważną rolę, wpływając w sposób natychmiastowy na możliwości bojowe mecha.

Na potrzeby gry autorzy przygotowali około pięćdziesięciu misji, w których siejemy pożogę na taktyczną modłę. Poszczególne zadania zostały podzielone na kilka głównych typów. Mamy wśród nich eskortowanie ważnego urządzenia, odbijanie zakładników, chronienie kluczowego obiektu, bądź też branie udziału we frontalnym ataku. W każdej z misji esencją zabawy jest jednak strzelanie oraz manewrowanie pomiędzy licznymi przeszkodami, co jest możliwe dzięki jak zwykle bardzo dobrze dopracowanemu systemowi kontroli. W trudniejszych zadaniach otrzymujemy wsparcie ze strony skrzydłowych, którym możemy wydawać proste komendy.

Oprócz standardowe trybu fabularnego mamy możliwość wzięcia udziału w walkach 1-na-1, toczonych na specjalnej arenie. Opcja ta składa się z coraz trudniejszych pojedynków, w których mierzymy się z siedemdziesięcioma przeciwnikami.

Konwersja na PSP zostało przez twórców wzbogacona o kilka istotnych dodatków. Przede wszystkim mamy tu na myśli tryb rozgrywki wieloosobowej przez WiFi. Oferuje on możliwość rozegrania starć w trybie Battle Mode, w którym jednocześnie mogą się bawić cztery osoby. Ponadto autorzy dodali do gry kilkadziesiąt nowych elementów mechów, w tym kilka naprawdę potężnych (można je odblokować poprzez ukończenie głównego trybu rozgrywki).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Armored Core 3 Portable

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.