Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Ardennes Offensive (PC)

Ardennes Offensive PC

Ardennes Offensive jest kolejną niskobudżetową propozycją firmy IncaGold (nie mylić ze stworzoną w 1999 roku przez SSG klasyczną grą wojenną o tym samym tytule).

Akcji | FPP | II wojna światowa | strzelanki

PC Windows
Okładka Ardennes Offensive (PC)

producent: IncaGold

wydawca: IncaGold

wydawca PL: IQ Publishing

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1listopada2006

12kwietnia2007

pudełko PL

Ardennes Offensive jest kolejną niskobudżetową propozycją firmy IncaGold (nie mylić ze stworzoną w 1999 roku przez SSG klasyczną grą wojenną o tym samym tytule). Tym razem mamy do czynienia ze zręcznościową strzelaniną typu FPP, osadzoną w czasach II Wojny Światowej na froncie zachodnim (przełom lat 1944 i 1945).

Wcielamy się w amerykańskiego żołnierza o nazwisku Cowell. Podczas wykonywania kolejnego rutynowego patrolu drużyna naszego bohatera została zaskoczona i zmasakrowana przez pluton niemieckich żołnierzy. Jankes miał jednak wiele szczęścia i zdołał w porę ukryć się gdzieś w zaspie. Teraz staje na czele oddziału zredukowanego do jednej osoby, mając za zadanie przede wszystkim dotrzeć do alianckiego obozu położonego nieopodal i sprowadzić wsparcie. Dobrze byłoby też po drodze skomplikować nieco życie Niemcom planującym właśnie akcję sabotażową, której celem jest odcięcie stacjonujących w regionie oddziałów alianckich od zaopatrzenia w paliwo i amunicję. Choć wróg zdaje się być nie w pełni świadomy Twej obecności, zadanie to i tak będzie potwornie trudne do zrealizowania, zważywszy na fakt iż znajdujemy się właśnie na samym środku sił niemieckich, zaś nasze wyposażenie i stan psychofizyczny daleko odbiega od tego, czym dysponował Rambo.

Twórcy przygotowali łącznie siedem pełnych akcji poziomów. Na naszej drodze napotykamy w sumie kilkudziesięciu nazistowskich żołnierzy, których musimy przy odrobinie szczęścia ukatrupić, korzystając z zestawu realistycznie odwzorowanych egzemplarzy uzbrojenia (w tym pistolety, karabiny, snajperki, granaty, broń ciężka). Dodatkowymi atutami programu są czarno-białe, archiwalne przerywniki filmowe, które pozytywnie wpływają na klimat rozgrywki. Całość dodatkowo ubogaca nastrojowa ścieżka dźwiękowa w wykonaniu orkiestry symfonicznej. I choć próżno szukać tu efektownych fajerwerków graficznych czy skomplikowanego scenariusza, jak na grę z segmentu value całość prezentuje się całkiem nieźle. Program nie stawia przy tym wygórowanych wymagań sprzętowych – niemal każdy komputer klasy PC z obecnego wieku bez problemu powinien poradzić sobie z Ardennes Offensive. Warto również zwrócić uwagę na dosyć wysoki poziom trudności – mimo stosunkowo niewielkiej ilości poziomów, ukończenie całej gry wymaga sporych umiejętności i znacznej cierpliwości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 1,4 / 10 na podstawie 1195 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Ardennes Offensive

16+

Wymagania sprzętowe Ardennes Offensive

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, 64MB akcelerator 3D, Windows 98/ME/2000/XP, 800MB na HDD