Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Arcana Heart (PS2)

Arcana Heart PS2

Klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, wyróżniająca się tym, iż w walkach biorą udział wyłącznie przedstawicielki płci pięknej. Mogą one ponadto uzyskiwać dodatkowe umiejętności od duchów Arcana.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Arcana Heart (PS2)

producent: Examu

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

8kwietnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arcana Heart jest klasycznie zrealizowaną dwuwymiarową bijatyką. Tytuł ten początkowo ukazał się jedynie na automatach do gier. Dopiero po pewnym czasie przygotowano pełnoprawną konwersję na PS2. Konsola firmy Sony jest jedyną platformą docelową dla opisywanej gry.

Wątek fabularny Arcana Heart nawiązuje do wydarzeń, które doprowadziły do rozpadu pewnego świata na dwa różne wymiary. Alternatywny wymiar jest zamieszkiwany przez tytułowe istot Arcana, będące czymś na kształt duchów. Istoty te są w stanie pełnić rolę wsparcia, przelewając swoje umiejętności na wybrane wojowniczki. Jest to zresztą jeden z elementów wyróżniających Aracane Heart na tle innych dwuwymiarowych bijatyk. W walkach biorą bowiem udział wyłącznie przedstawicielki płci pięknej. Sterowane przez gracza postaci dążą do pokrzyżowania planów wojowniczki Avalon, pragnącej połączyć ze sobą oba światy. Doprowadziłoby to bowiem do końca świata.

Do dyspozycji gracza oddano jedenaście różnych postaci. Na uwagę zasługują opcje, dzięki którym możliwa staje się modyfikacja umiejętności każdej z uczestniczek turnieju. Przyporządkowując do wojowniczek ściśle określone istoty Arcana można bowiem doprowadzić do odblokowania nowych typów ataków czy zachowań o charakterze defensywnym. Wybór najlepszej kombinacji wojowniczki oraz ducha odgrywa więc bardzo istotną rolę.

Opisywana bijatyka wyróżnia się także nietypową konstrukcją aren. Walki rozgrywane są bowiem na bardzo wysokich planszach. Bezpośrednio przekłada się na zwiększenie liczby starć, których wynik rozstrzygany jest w powietrzu. Producent zadbał tu też o wiele efektownych combosów, dzięki którym walki stają się jeszcze bardziej widowiskowe.

Arcana Heart do zaoferowania ma kilka różnych trybów zabawy, przy czym jeden z nich w niemal niezmienionej postaci przeniesiony został z wersji znanej z automatów do gier. Pozostałe tryby to między innymi fabularny Story Mode, oferujący pojedyncze walki Versus, czy pełniący rolę rozbudowanego tutoriala Training Mode.

Wersja na PS2 została również wzbogacona galerią zawierającą między innymi artworki wszystkich uczestniczek turnieju. Ponadto przewidziano możliwość odkrywania wielu ukrytych bonusów. Oprawa wizualna Arcana Heart prezentuje wysoki poziom wykonania. Walki są bardzo dynamiczne, a wszystkie ataki szczegółowo animowane. Uderzeniom towarzyszą zaś efektowne rozbłyski.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Arcana Heart

12+

Wymagania sprzętowe Arcana Heart

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
Gra Arcana Heart - z automatów na PS2
Gra Arcana Heart - z automatów na PS2

wiadomość10 lipca 2007

Fani bijatyk 2D nie są zbytnio rozpieszczani. Mimo to są firmy, które dbają o to, by nie poczuli się całkowicie opuszczeni. Gatunek ten dalej cieszy się bowiem sporą popularnością na automatach. Czasami jednak niektóre hity z salonów arcade trafiają również na domowe konsole. Tak właśnie będzie z grą Arcana Heart, która w październiku ukaże się na PS2.