Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Arc the Lad: Twilight of the Spirits (PS2)
OkładkaArc the Lad: Twilight of the Spirits (PS2)

Arc the Lad: Twilight of the Spirits PS2

Typowy japoński RPG, osadzony w klimatach fantasy. Poznajemy historię dwóch braci, rozwiązując przy tym wiele questów, a także staczając liczne pojedynki z wrogo nastawionymi stworami.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arc the Lad: Twilight of the Spirits Premiera PS2

24czerwca2003

producent: Cattle Call wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Arc the Lad: Twilight of the Spirits

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King

Suikoden IV

Wild Arms 4

Arc the Lad: Twilight of the Spirits jest reprezentantem gatunku japońskich cRPG-ów. Seria Arc the Lad została zapoczątkowana w 1995 roku, tytułem wydanym na pierwszą generację konsoli PlayStation. Gra ta doczekała się dwóch oficjalnych kontynuacji. Pomimo tego, iż początkowo tytuły te trafiły wyłącznie na japoński rynek, z czasem doczekały się jednak premiery (w formie zestawu) na rynku amerykańskim. Twilight of the Spirits jest pierwszą grą z serii, która powstała wyłącznie z myślą o posiadaczach PS2. Co ciekawe, w 2005 roku gra ta doczekała się kontynuacji - Arc the Lad: End of Darkness. Opisywany produkt powstał wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Wątek fabularny omawianego RPG-a nie nawiązuje w wyraźny sposób do poprzednich tytułów z tej serii. Jedynie w kilku miejscach można natrafić na odniesienia do wydarzeń, które w tych grach miały miejsce. Akcja Twilight of the Spirits rozgrywa się w tym samym świecie, tyle że kilka tysiącleci później. Zaprezentowana przez producentów kraina zamieszkiwana jest przez ludzi oraz inteligentne i jednocześnie wrogo nastawione istoty deimo. Akcja właściwej gry opowiada historię dwóch braci. Z racji tego, iż zostali oni rozdzieleni przy porodzie kolejne wydarzenia możemy obserwować z dwóch różnych perspektyw. Zrealizowane zostało to w taki sposób, iż sterujemy nimi na zmianę. Często odwiedzamy natomiast zbliżone lokacje i poznajemy te same postaci. Jak na japoński RPG przystało, w grze nie zabrakło również zaskakujących zwrotów akcji.

Właściwa rozgrywka przebiega w zbliżony sposób do innych tego typu produkcji. Sterowane przez gracza postaci zajmują się eksploracją przygotowanego przez producentów świata. W napotykanych po drodze miastach można nie tylko kupić lepsze przedmioty, ale i zdobyć nowe questy od postaci niezależnych. Zdecydowanie ciekawiej prezentują się oczywiście walki z potworami, do których należy regularnie przystępować. Pojedynki rozgrywają się w systemie turowym. Podobnie jak w wielu klasycznych strategiach, musimy odpowiednio rozmieszczać jednostki (w tym główną postać) na polu bitwy. W miarę postępów w rozgrywce sterowana postać awansuje na wyższe poziomy doświadczenia, dzięki czemu podwyższa wybrane współczynniki lub zyskuje nowe umiejętności. Oprawa audiowizualna gry prezentuje dość przeciętny poziom wykonania. Na uwagę zasługują jedynie ciekawie przygotowane scenki przerywnikowe.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Arc the Lad: Twilight of the Spirits

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Arc the Lad: Twilight of the Spirits Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci