Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Arc the Lad: End of Darkness (PS2)
OkładkaArc the Lad: End of Darkness (PS2)

Arc the Lad: End of Darkness PS2

Arc the Lad: End of Darkness to action-RPG w klimatach a’la Final Fantasy. Pojedynkujemy się z dziwnymi potworami, zbieramy rozmaite przedmioty i broń, a także uczymy się czarów.

RPG | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arc the Lad: End of Darkness Premiera PS2

14czerwca2005

producent: Cattle Call wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Arc the Lad: End of Darkness to kontynuacja action-RPG, zatytułowanego Arc the Lad: Twilight of the Spirits. Jej akcja rozgrywa się w pięć lat po zakończeniu przygody znanej z prequela. Bohaterem gry jest młody mężczyzna imieniem Edda. Toczy on bardzo spokojne, wręcz nudne życie z dala od cywilizacji; do czasu, gdy spotyka na plaży Kirikę. Niebawem otrzymuje propozycję dołączenia do grupy łowców, którzy przybyli tu, by walczyć z zagrażającymi ludności potworami. Ci jednak postanawiają nie przyjąć pomocy i udają się do jaskini demona bez Eddy. Swoją arogancję przypłacają życiem.

Autorzy podają, że ukończenie głównego wątku Arc the Lad: End of Darkness zajmuje ponad 50 godzin. Rozgrywka jest liniowa, jednak w grze dostajemy do wykonania także questy poboczne, które umożliwiają nam zebranie dodatkowego doświadczenia, broni, pancerza czy magicznych przedmiotów.

W przeciwieństwie do części pierwszej, w Arc the Lad: End of Darkness walki rozgrywamy w czasie rzeczywistym. W grze czeka nas seria przepełnionych akcją misji, w czasie których rozwijamy postać bohatera (poza nim w Arc the Lad: End of Darkness spotykamy całą gamę bohaterów z całej serii). Następnie bez problemu przeniesiemy ją do trybu multiplayer, w którym jednocześnie może grać do ośmiu osób. Opcja co-operative pozwala nam przejść grę drużyną czterech graczy. W trybie wieloosobowym dostajemy 200 zadań do wykonania.

Z przeciwnikami walczymy przy użyciu zmyślnych kombinacji ciosów, pomocnych przedmiotów, a także potężnej magii. Ze zwycięskich potyczek wynosimy specjalne karty. Kiedy zbierzemy ich cztery, dostajemy nową zdolność.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Arc the Lad: End of Darkness: 12+

Arc the Lad: End of Darkness Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci