Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Aquamarine (PC)
OkładkaAquamarine (PC)

Aquamarine PC

Aquamarine to połączenie przygodówki typu point and click i strategii z elementami survivalu, w którym odkrywamy sekrety obcej planety. Za stworzenie stylizowanej na science fiction z lat 70 gry odpowiedzialne jest Moebial Studios.

Przygodowe | science fiction | turowe | 2D | survival | elementy strategiczne | crowdfunding | indie | eksploracyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aquamarine Premiera PC

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: Moebial Studios wydawca: Hitcents Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Aquamarine

Subnautica

Outer Wilds

In Other Waters

Aquamarine to niezależna produkcja wydawana przez studio Hitcents mające na swoim koncie takie produkcje, jak Draw a Stickman: Epic czy Battlepillars. Tym razem czeka nas zabawa w klimatach science fiction podana w formie gry przygodowej i rogue-lite, gdzie wcielając się w młodą kobietę przed nami poznawanie sekretów nieznanej planety.

Fabuła

W Aquamarine wcielamy się w podróżującą samotnię kobietę, o której wiemy jedynie tyle, że określana jest mianem The Seeker. W czasie jednej z jej podróży po wszechświecie jej statek otrzymuje dziwny sygnał, która zakłóca jego poprawne działanie, przez co podróżniczka zmuszona jest awaryjnie wylądować w kapsule ewakuacyjnej na pokrytej wodą i niezbadanej do tej pory planecie. Tam zmuszona jest znaleźć zniszczony statek i znaleźć sposób na jego naprawę, by móc wrócić do domu i jednocześnie poznać powód, dla którego została na ową planetę ściągnięta i kto jest za to odpowiedzialny.

Mechanika

Aquamarine to gra łącząca w sobie jednocześnie typowe elementy dla gier typu point and click - od schematu sterowania za pomocą myszki, po liczne łamigłówki i zagadki do rozwiązania oraz sposób wchodzenia w interakcję z licznymi przedmiotami, ale i rogue-like, w którym musimy zadbać o nasze przetrwanie, zbierając niezbędne do tego surowce i składniki. Gra w dużej mierze nastawiona jest też na eksplorowanie planety, zarówno jej powierzchni, jak i tego co znajduje się na dnie jej oceanu. A, jako że planeta nie została wcześniej zbadana to przed nami konieczność poznania zarówno fauny, jak i flory, aby wiedzieć, co możemy bezpiecznie spożyć i jakiego stworzenia lepiej unikać ze względu na jego agresywne zachowanie. 

W zależności od wykonywanych czynności zmianie ulega praca kamery. W czasie eksploracji wszystko obserwujemy z widoku izometrycznego, dzięki czemu możemy swobodniej sondować teren i czyhające na nim istoty. Z kolei po powrocie do bazy, w której bohaterka może dokonywać ulepszeń, badań i spożywania rozmaitych potraw, wszystko ukazane jest za pomocą animowanych, interaktywnych plansz.

W grze istnieje również możliwość sadzenia poznanych roślin i opcja ulepszenia kapsuły ewakuacyjnej o dodatkowe funkcje ułatwiające eksplorację i nie tylko.

Kwestie techniczne

Aquamarine to dwuwymiarowa produkcja stylistyką nawiązującą do komiksów o tematyce science-fiction z lat 70 i 80 XX wieku.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Aquamarine: 12+

Aquamarine Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E5200 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GTX
  • Windows 7 64-bit