Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PS2
Okładka Ape Escape 2 (PS4)
OkładkaApe Escape 2 (PS4)

Ape Escape 2

Bardzo kolorowa i soczysta platformówka o łapaniu tytułowych uciekających małp. Gracz wciela się w Jimmy’ego i musi schwytać wszystkich człekokształtnych przy pomocy pałki, sieci i wielu innych gadżetów. W grze pojawiają się proste zagadki.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ape Escape 2 Premiera

14mar2003

PS2

2sie2016

PS4

Trójwymiarowa platformówka, sequel cichego hitu z 2001 roku.

Gra polega na łapaniu 300 się po świecie małp, które rozlazły się po całym globie. Kierujemy postacią Jimmiego (kuzyn Spike'a, herosa z pierwszej części), który w pojedynkę nigdy by sobie z małpami nie poradził (potrafi raptem wykonać zwykły podwójny skok, leżeć płasko i udawać, że śpi), gdyby niekolekcjonowane po drodze gadżety. Podstawowym narzędziem łapanki jest pałka i siec - jak zastosować je w celu złapania małpiszona chyba tłumaczyć nie trzeba... W miarę postępów i łapanych zwierząt dostaniemy jednak dostęp do bardziej wyrafinowanych narzędzi znanych z poprzednich odsłon, jak sieci do użytku wodnego, małpie radary, boosty czy machiny do transportu (cos w stylu samochodziku oraz helikoptera), a nawet magiczne ciosy. Trzy nowe zaś to bananarang (bumerang w kształcie banana, potrafiący dodatkowo produkować wabiący zwierzątka gaz), armatka wodna do gaszenia ognia, oraz elektromagnes do przesuwania ciężkich, metalowych przedmiotów.

Gra obfituje w proste zagadki, podobnie łatwe do nich jest tez sterowanie. Rekompensują to opcje dla bardziej zaawansowanych graczy: zebranie wszystkich 300 małp (często bardzo mocno poukrywanych) dające lepsze zakończenie, przechodzenie poszczególnych leveli na czas czy możliwe do odblokowania 3 bonusowe mini gierki.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Ape Escape 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS2
PS4