29 września 2006
Towarzyskie, Elementy zręcznościowe, LAN, Multiplayer, Podzielony/wspólny ekran, PS Plus Premium, Singleplayer, Tytuły ekskluzywne PlayStation.
Ape Academy 2 to produkcja stanowiąca zbieraninę wielu mini-gierek. Jest to bezpośrednia kontynuacja tytułu wydanego w 2005 roku. Za produkcję oraz wydanie gry odpowiedzialne jest studio Sony.
Zobacz Grę
Nieco poprawiona wersja Ape Academy, jednak podstawowa wada (brak tutoriali przed wykonywanym zdaniem) nie została naprawiona.
Są przecież tutoriale, ale w formie takiej pisemnej instrukcji
Muszę przyznać, iż Ape Academy 2 pozytywnie mnie zaskoczyło. Jest to wiekowa już gra, ale widać w niej wciąż ten ciekawy rzadko spotykany pomysł na rozgrywkę. Choć co do rozgrywki, to że gra nie oferuje za wiele poza swoim rdzeniem to muszę się do niej przyczepić. Miałem wrażenie, że podstawowa gra w karty jest tylko dodatkiem do minigier, a moim zdaniem powinno być inaczej. Samych minigier jest mnóstwo i są one niewątpliwym plusem, to uważam, że są one często zbyt losowe. Choć i tak jak na tak niewielką grę trzeba powiedzieć, iż jest to dobra produkcja.