Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Angry Birds: Ace Fighter (iOS)
OkładkaAngry Birds: Ace Fighter (iOS)

Angry Birds: Ace Fighter

Strzelanina typu shmup, opracowana przez studio Siamgame Mobile. Zabawa polega na manipulowaniu jedną ze zróżnicowanych jednostek latających w taki sposób, by zdołać ostrzelać nieprzyjaciół i samemu uniknąć trafienia.

Akcji | 2D | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angry Birds: Ace Fighter Premiera

anulowana

iOS AND

Gry podobne do Angry Birds: Ace Fighter

Sky Force Reloaded

Raiden Legacy

Sky Force 2014

Angry Birds: Ace Fighter to wydana na mobilny system AND i iOS strzelanka typu shmup. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Opracowało ją studio Siamgame Mobile, a wydała firma Rovio.

Mechanika

Mechanizmy rozgrywki w wydanym na system AND i iOS Angry Birds: Ace Fighter podążają ścieżkami wytyczonymi przez niezliczone wcześniejsze gry typu shmup. Kierujemy więc małą latającą jednostką, która samoczynnie leci w górę ekranu. Strzelanie również odbywa się automatycznie, a my zajmujemy się jedynie manipulowaniem pozycją jednostki, tak aby trafić wrogów i samemu uniknąć ostrzału. Zniszczeni nieprzyjaciele często upuszczają różnorodne przydatne przedmioty, pozwalające nam np. zdobyć potężniejszą broń lub zakupić ulepszenia. Zabawę urozmaicają starcia z ogromnymi bossami.

Do wyboru jest pięć jednostek latających – motyl, smok, rakieta, feniks oraz magiczny dywan i każda z nich posiada nieco inne cechy. Ponadto w trakcie rozgrywki gromadzimy pomocne duszki, które pełnią tutaj rolę skrzydłowych, wspomagając nas podczas walki. Różne ich typy mają ze sobą współpracować w odmienny sposób, więc istotną rolę odgrywa odpowiednie dobieranie towarzyszy broni.

Tryby gry

Angry Birds: Ace Fighter oferuje kampanię, którą możemy przejść samotnie lub w trybie kooperacji, pozwalającym na współpracę maksymalnie dwóch osób. Dostępny jest również rzadko widywany w tym gatunku tryb rozgrywki PvP, w ramach którego toczymy pojedynki jeden na jednego. W nich gracze umieszczeni zostają na przeciwstawnych krańcach ekranu i zadaniem każdego z nich jest zniszczenie rywala.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Angry Birds: Ace Fighter: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND