Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PC
Okładka Anamorphine (PC)

Anamorphine

Eksploracyjna gra przygodowa, w której wcielamy się w Tylera, czyli młodego mężczyznę zmagającego się z poczuciem winy. Muzyczna kariera jego żony legła bowiem w gruzach, a on w żaden sposób nie jest w stanie jej pomóc.

Przygodowe | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne | surrealizm | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Anamorphine jest eksploracyjną grą przygodową opracowaną przez niezależne studio Artifact 5. Tytuł został wydany między innymi na platformę PS4 i PC.

Fabuła

W Anamorphine gracz wciela się w Tylera – młodego mężczyznę, którego żona Elena padła ofiarą wypadku, przez co jej kariera wiolonczelistki legła w gruzach. Obarczający się winą protagonista ucieka w świat wspomnień, przeżywając na nowo najważniejsze momenty z ich wspólnego życia – z czasem jednak nawet tam stopniowo dopadają go skutki jego pogarszającego się stanu psychicznego, potęgowane przez niemożność udzielenia pomocy cierpiącej na depresję ukochanej.

Mechanika

W wydanym na platformie PS4 i PC Anamorphine akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Nadrzędnym i w zasadzie jedynym elementem rozgrywki jest eksploracja – nie mamy tu możliwości zbierania przedmiotów czy toczenia rozmów. W trakcie zabawy odwiedzamy między innymi zaśmiecone mieszkanie Tylera i Eleny czy salę koncertową, gdzie artystka niegdyś występowała; wszystkie lokacje z czasem nabierają coraz bardziej surrealistycznego charakteru, co ma odzwierciedlić pogarszający się stan psychiki protagonisty. Co ciekawe, opowiedziana w grze historia jest przekazywana bez słów – autorzy ograniczyli się wyłącznie do pełnych symboliki obrazów i dźwięków.

Kwestie techniczne

Anamorphine może się pochwalić przyzwoitą oprawą graficzną (oniryczny świat gry przykuwa uwagę za sprawą oryginalnej stylistyki) oraz wpadającym w ucho soundtrackiem, który skutecznie buduje sugestywny klimat towarzyszący wędrówce. Tytuł wykorzystuje gogle rzeczywistości wirtualnej, aczkolwiek nie są one wymagane do zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Anamorphine

16+

Wymagania sprzętowe Anamorphine

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 2.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTS 450 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7

PC
PS4