Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Akademia Gwiazd: Droga do Slawy (PC)
OkładkaAkademia Gwiazd: Droga do Slawy (PC)

Akademia Gwiazd: Droga do Sławy PC

Akademia Gwiazd: Droga do Slawy

Akademia Gwiazd: Droga do Sławy to program skierowany przede wszystkim do młodych przedstawicielek płci pięknej, marzących o karierze scenicznej supergwiazdy.

Towarzyskie | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Akademia Gwiazd: Droga do Sławy Premiera PC

24lutego2008

pudełko PL

24lutego2008

producent: Hidden Entertainment AB wydawca: Hidden Entertainment AB wydawca PL: CI Games / City Interactive

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Akademia Gwiazd: Droga do Sławy

The Sims

The Sims 2

Kudos-Rock Legend

Akademia Gwiazd: Droga do Sławy to program skierowany przede wszystkim do młodych przedstawicielek płci pięknej, marzących o karierze scenicznej supergwiazdy. Jest to jednocześnie pierwszy oficjalny tytuł oparty na motywach popularnego na całym świecie cyklu telewizyjnych show o nazwie Star Academy (w Polsce znana także pod nazwą Akademia Talentów), firmowanych przez holenderską firmę medialną Endemol.

Pod względem stylu rozgrywki grę można porównać z takimi tytułami, jak The Sims 2 (z zestawem kilku odpowiednich dodatków) czy Kudos-Rock Legend. Została ona jednak w taki sposób skonstruowana, by dawać najwięcej radości z rozgrywki przede wszystkim użytkowniczkom z grupy docelowej – nowoczesnym niewiastom, podziwiającym urodę, styl i sławę gwiazd muzyki pop. Specjalnie dla nich stworzono tytułową akademię, w której mogą nauczyć się kluczowych dla tego zawodu umiejętności – atrakcyjnego tańca, efektownego śpiewu czy sztuki stylizacji. Droga do Sławy jest pierwszym etapem transformacji, jaką może przejść każda modna, pragnąca być zawsze na topie i na czasie nastolatka.

Szybko jednak okazuje się, iż pobyt w Akademii Gwiazd wymaga wiele pracy i wyrzeczeń. Z sumiennością i systematycznością musimy podchodzić do nauki tańca i śpiewu, są one bowiem najważniejszymi umiejętnościami, które obok urody i promocji wpływają na sukces wokalisty. Bezbłędne wykonywanie układów tanecznych i sukcesy na próbach wokalnych szybko zwrócą na nas uwagę profesorów i kolegów. Interakcja z bohaterami niezależnymi należy do najbardziej rozwiniętych elementów w Drodze do Sławy – świat przedstawiony obfituje w barwne, oryginalne postacie, z którymi możemy z mniejszym lub większym stopniu zapoznać się. Celem oprawy fabularnej jest pozostanie najlepszą uczennicą Akademii, co z pewnością otworzy nam drogę do następnych szczebli kariery jako regularnie występującej piosenkarki.

Program oferuje całkowicie trójwymiarową, bardzo kolorową oprawę graficzną, mającą jednak przede wszystkim trafić w gusta młodych dziewcząt i nie korzystającą ze zbyt wielu oszałamiających, nowoczesnych efektów graficznych. Odwiedzamy szereg ładnie zaprojektowanych lokacji (od własnego pokoju przez pomieszczenia wewnętrzne szkoły aż po studia nagraniowe i sale taneczne), będących miejscem akcji naszych wirtualnych, pełnych blasku przygód. Zaletą programu są stosunkowo niskie wymagania sprzętowe. Do silnych stron należy również zaliczyć oprawę muzyczną, umilającą nam rozgrywkę łatwo wpadającymi w ucho melodiami.

Ostatnia modyfikacja 11 marca 2008

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Akademia Gwiazd: Droga do Sławy cena w dniu premiery: 29,99 PLN

Wymagania wiekowe Akademia Gwiazd: Droga do Sławy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Akademia Gwiazd: Droga do Sławy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows 98/2000/XP