Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age Of Castles (PC)
OkładkaAge Of Castles (PC)

Age Of Castles PC

Age Of Castles to prosta strategia turowa w świecie magii i czarów. Gracz staje się królem, który musi oswobodzić świat ze szponów zła.

Strategiczne | fantasy | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age Of Castles Premiera PC

10listopada2003

producent: Anarchy Enterprises Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Age Of Castles to prosta strategia turowa w świecie magii i czarów. Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru władcy, w którego się wcielimy. Wybór ten jest o tyle ważny, że każda z pięciu postaci posiada odmienne bonusy, takie jak: zdobywanie większej ilości złota na dzień, zwiększenie populacji miasta nad którym dany król panuje czy dodatkowe atuty podczas walk. W królestwie, które zostaje nam powierzone funkcjonują cztery podstawowe rodzaje profesji naszych poddanych, są to: kupcy, klerycy, robotnicy i rycerze. Sama zaś rozgrywka polega na zarządzaniu zamkiem, według dziennego cyklu, który przekłada się na system turowy. Po zakończeniu każdej doby mamy możliwość podjęcia kilku podstawowych decyzji, takich jak przydzielenie ludzi do różnych zajęć czy dokonania zakupów w magicznym sklepie. Podczas trwania tury możemy biernie przyglądać się zjawiskom jakie zachodzą w naszym królestwie, a o których dowiadujemy się w formie wiadomości tekstowych wyświetlanych w dolnej części ekranu (informacje o pogodzie, przyroście naturalnym czy aktualnym wydobyciu złota). Jeżeli w tym czasie nasza warownia zostanie zaatakowana przez krwiożercze monstrum (ponad 60 rodzajów przeciwników, takich jak gobliny i wielkie pająki ), przenosimy się do prymitywnego okienka symulującego starcie, w którym jesteśmy ograniczeni wyłącznie do wydawania rozkazu ataku lub odwrotu. Dobrze rozwijające się miasto zdobywa kolejne levele, umożliwiając nam przeniesienie osady w inne miejsce na mapie (18 lokacji w których wznosimy zamek). Dotarcie do ostatniego punktu, w którym możemy zbudować miasto na lokalnej mapie jest równoznaczne z pomyślnym ukończeniem gry. Age Of Castles posiada archaiczną oprawę graficzną i dźwiękową, a także bardzo małą liczę opcji i niestety nie grzeszy grywalnością. Rozgrywka jest mało ekscytująca, niemniej jednak może przypaść do gustu miłującym się w strategiach graczom, znudzonym najnowszymi trójwymiarowymi dziełami sztuki.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Age Of Castles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Age Of Castles Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 32MB RAM
  • karta graficzna z 8MB
  • Windows 98/ME/2000/XP/2003