Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONESwitch
Okładka Aftercharge (PC)

Aftercharge

Aftercharge to pierwszoosobowa strzelanka przeznaczona do zabawy w multiplayerowych meczach 3 vs 3. Połowa graczy wciela się w roboty, a połowa w żołnierzy. Celem jest niszczenie lub bronienie wyznaczonych celów.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | sieciowe | multiplayer | indie | strzelanki

Okładka Aftercharge (PC)

data premiery gry:

10sty2019

PC XONE

2019

Switch

Aftercharge to asymetryczna wieloosobowa gra akcji od studia Chainsawesome Games, które części graczy może być znane z wydanego w 2015 roku Knight Squad. Produkcja ukazała się na platformie PC, XONE i Switch.

Mechanika

Tytuł jest trójwymiarową strzelanką FPP przeznaczoną tylko do zabawy w multiplayerze. Naprzeciw siebie stają dwie trzyosobowe drużyny: jedna ekipa wciela się w roboty, a druga w próbujących je powstrzymać żołnierzy. W przypadku tych pierwszych celem jest zniszczenie tak zwanych ekstraktorów, czyli sześciu specjalnych urządzeń znajdujących się na planszy. Drugi zespół musi zabić trzy roboty jednocześnie, zanim do tego dojdzie.

Rozgrywka ma charakter asymetryczny, tzn. różni się w zależności od drużyny, w której się znajdujemy. Roboty są niewidzialne i potrafią przywracać do życia zabitych sprzymierzeńców, a jako że walczą wyłącznie na krótki dystans, to muszą ściśle współpracować z pozostałymi członkami ekipy i koordynować działania. Natomiast żołnierze w zależności od klasy posiadają po dwa rodzaje broni (w tym dystansowej) i dodatkową umiejętność specjalną. Jednakże wszystkie te rzeczy zużywają energię generowaną przez ekstraktory, co zmusza wojaków do stałego przebywania w ich pobliżu.

Aftercharge stawia na szybką rozgrywkę. Mapy nie są wielkie, drużyny również, nie ma limitu zgonów, a rundy są krótkie. Podczas zabawy liczy się więc zręczność grających, zmienianie taktyki w locie i natychmiastowe dostosowywanie się do nowych sytuacji.

Gra stara się dobierać przeciwników i sojuszników na podstawie naszych umiejętności. Oznacza to, że zazwyczaj bawimy się z tak samo doświadczonymi (albo i nie) osobami.

Kwestie techniczne

Aftercharge w wersji na platformę PC, XONE i Switch oferuje dobrej jakości kreskówkową grafikę utrzymaną w klimacie science fiction.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 6  

Oczekiwania czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Aftercharge

Wymagania wiekowe Aftercharge

12+

Wymagania sprzętowe Aftercharge

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 / AMD Phenom X3 8650 2.3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 4850 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows Vista/7/8/10 64-bit

PC
XONE
Switch