Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Adellion (PC)

Adellion PC

Kolejny reprezentant gatunku MMOcRPG, czyli gier cRPG nakierowanych tylko i wyłącznie na rozgrywkę multiplayer. Akcję gry osadzono w fikcyjnym świecie zbliżonym klimatem do naszego Średniowiecza.

RPG

PC Windows
Okładka Adellion (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Adellion to kolejny reprezentant gatunku MMOcRPG, czyli gier cRPG nakierowanych tylko i wyłącznie na rozgrywkę multiplayer. Akcję gry osadzono w fikcyjnym świecie. Pomimo tego, iż klimatem zabawy Adellion przypomina typowe gry fantasy to w przedstawionym uniwersum nie ma miejsca dla magii i innych nadprzyrodzonych zdarzeń.

Mechanika świata Adellion jest bardzo zbliżona do popularnych gier MMOcRPG. Wszystko opiera się na relacjach pomiędzy grającymi. Bez nich zaprezentowany świat nie mógłby istnieć. Gracze mogą zakładać nowe miasta, łączyć się w różnorakie frakcje (np. gildie), czy samemu lub wspólnie z innymi wykonywać questy. Ważne jest to, iż gra w żaden sposób nie wpływa na decyzje grających. Równie dobrze mogą się oni zająć destrukcyjną walką, jak i pokojowym rozwojem (np. handlem, uprawą ziemi, prowadzeniem farmy czy oberży).

Do dyspozycji graczy oddano ogromną wyspę Aryiure. Akcję Addelion osadzono natomiast w czasach zbliżonych klimatem do naszego Średniowiecza. Zaprezentowana wyspa jest zamieszkiwana przez wiele różnorakich kultur, w tym pięć największych i dominujących:

  • Salanian - państwo zamieszkiwane głównie przez kupców i rolników, zarządzane ze stolicy Salandorf, z racji panującego dobrobytu dysponujące licznymi oddziałami wojskowymi.
  • Tarian - rejon zamieszkiwany przez liczne górskie klany.
  • Dalmitenów - zamieszkują oni tutejsze lasy, niewiele o nich wiadomo z racji tego, iż nie utrzymują kontaktów dyplomatycznych z innymi nacjami, zorganizowani w liczne klany.
  • Sakoianian - mieszkańcy tego państwa nauczyli się zamieszkiwać ogromne pustynie Aryuire, żyją głównie z eksportu cennych minerałów wydobywanych w tutejszych kopalniach.
  • Drulonczyków - urodzeni wojownicy skoncentrowani na terenach bagiennych, długo pozostawali w odosobnieniu, zorganizowani w klany.

Oprócz tego na wyspie uchowało się sporo niezależnych miast. Wiele z nich jest zamieszkiwanych przez osobników wyjętych spod prawa. Tylko od gracza zależy do kogo się przyłączy i jaką drogę rozwoju swojego bohatera wybierze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Gry podobne do Adellion

Wymagania wiekowe Adellion

12+