Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka Absolute Tactics: Daughters of Mercy (PC)
OkładkaAbsolute Tactics: Daughters of Mercy (PC)

Absolute Tactics: Daughters of Mercy

Taktyczna gra RPG, w której trafiamy do krainy fantasy i próbujemy odeprzeć atak tajemniczych najeźdźców. W Absolute Tactics: Daughters of Mercy przemierzamy świat gry, realizujemy zadania, zbieramy drużynę i toczymy turowe starcia z przeciwnikami.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | indie

Absolute Tactics: Daughters of Mercy Premiera

15wrz2022

PC Switch

Absolute Tactics: Daughters of Mercy jest taktyczną grą RPG. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Curious Fate (założone przez przez Jasona Sieldsa – członka ekipy Gearbox Software, pracującego głównie przy serii Borderlands), natomiast jej wydaniem zajęła się firma Akupara Games.

Fabuła

Absolute Tactics: Daughters of Mercy zabiera nas w podróż do krainy fantasy. To niegdyś barwne i spokojne miejsce padło ofiarą ataku ze strony tajemniczych najeźdźców. Głównym bohaterem gry jest Huxley, który w towarzystwie swojego wiernego psa – Maksa – przemierza świat i zbiera drużynę mogącą odeprzeć siły wroga i odesłać je tam, skąd przybyły.

Mechanika

W Absolute Tactics: Daughters of Mercy akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie zabawy eksplorujemy świat gry, na który składają się różnorodne mapy; wśród lokacji czekających na odwiedzenie znajdziemy zarówno na pozór sielskie plenery, jak i ponure podziemia czy skute lodem górskie szczyty. Przemierzając owe miejsca, nie tylko realizujemy stawiane przed nami zadania i poznajemy kolejne wątki opowieści, lecz także zbieramy drużynę. Zgrany zespół jest nam niezbędny, by skutecznie stawiać czoła wrogom, od których roi się w odwiedzanych lokacjach.

Starcia toczą się w trybie turowym, a nawigację na polu bitwy ułatwia obecność kwadratowych pól, którymi pokryto poszczególne mapy. Podczas potyczek równie ważne, co umiejętne wykorzystywanie zdolności poszczególnych postaci (reprezentujących różnorodne klasy) jest właściwe rozstawienie jednostek. Oprócz tego musimy uważnie przyglądać się przeciwnikom, by odkrywać schematy ich ataków, luki w obronie i inne potencjalne słabe punkty. Choć najczęściej przychodzi nam toczyć walki na stosunkowo niewielką skalę, od czasu do czasu bierzemy udział w wielkich bitwach rozgrywanych na rozległych arenach.

W miarę postępów rozwijamy bohatera i jego towarzyszy; możemy też czynić z nich postacie dwuklasowe (na sprawdzenie czeka 21 profesji). Poza tym ich potencjał bojowy zwiększamy, zaopatrując ich w coraz lepsze wyposażenie. Co ciekawe, umiejętności naszych podkomendnych mogą nam się przydać zarówno na placu boju, jak i poza nim. W odwiedzanych lokacjach roi się bowiem od rozmaitych przeszkód terenowych, pułapek i zagadek.

Tryby gry

Absolute Tactics: Daughters of Mercy pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę. Produkcja oferuje trzy poziomy trudności oraz czekający na odblokowanie tryb hardcore.

Kwestie techniczne

Absolute Tactics: Daughters of Mercy posiada kreskówkową grafikę. Całość utrzymano w barwnej, przejrzystej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Absolute Tactics: Daughters of Mercy cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Absolute Tactics: Daughters of Mercy: 12+

Absolute Tactics: Daughters of Mercy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-650 3.2 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7
PC
Switch