Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPSV
Okładka A Rose in the Twilight (PC)

A Rose in the Twilight

Dwuwymiarowa platformówka opracowana przez japońskie studio Nippon Ichi Software. Zawiązanie akcji następuje w momencie, kiedy główna bohaterka gry budzi się w tajemniczym zamku – miejsce to zostało pozbawione kolorów, a nieznana siła zamroziła również czas.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D

Okładka A Rose in the Twilight (PC)

data premiery gry:

11kwi2017

PC PSV

A Rose in the Twilight to wydana na platformę PC i PSV ponura dwuwymiarowa platformówka. Grę opracowało japońskie studio Nippon Ichi.

Fabuła

Produkcja opowiada o losach dziewczyny, która pewnego dnia budzi się w tajemniczym zamku, z którego coś wyssało cały kolor i zamroziło czas. Bohaterka szybko odkrywa, że może odwracać te efekty dzięki przeklętemu cierniowi wyrosłemu na jej plecach. Na początku podróży spotyka przyjaznego olbrzyma i para wspólnymi siłami próbuje znaleźć drogę ucieczki z twierdzy.

Mechanika

Wydane na platformę PC i PSV A Rose in the Twilight jest platformówką 2D o mocnych elementach logicznych. Oferuje ona tradycyjne dla tego gatunku eksplorowanie dwuwymiarowych map i unikanie pułapek. Równie dużo czasu spędzamy jednak na rozwiązywaniu zagadek. Podczas przygód znajdujemy co pewien czas kałużę krwi, którą bohaterka jest w stanie zaabsorbować, by potem przekazać ją obiektom w otoczeniu. Dokonanie tego przywraca przedmiotom kolory i sprawia, że znowu poddane są upływowi czasu, tym samym pozwalając na ich wykorzystanie.

Moce związane z krwią umożliwiają bohaterce także zdobywanie licznych zdolności specjalnych, np. pozwalających na wykonywanie wyższych skoków. Kluczową rolę odgrywa również towarzyszący nam olbrzym. Dzięki nadludzkiej sile może podnosić i rzucać ciężkimi obiektami, co przydaje się podczas rozwiązywania zagadek i omijania przeszkód.

Gra jest bardzo trudna. Podczas zabawy giniemy dosyć często, ale każda taka śmierć zapewnia nam wskazówki, dzięki którym mamy szansę uniknąć powtórzenia tych samych błędów w przyszłości.

Kwestie techniczne

A Rose in the Twilight oferuje ciekawą oprawę graficzną. Większość jej elementów utrzymanych jest w przygaszonych odcieniach złota i szarości, na tle których odcinają się intensywnie czerwone obiekty napełnione krwią.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do A Rose in the Twilight

Wymagania wiekowe A Rose in the Twilight

16+

Wymagania sprzętowe A Rose in the Twilight

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3 6100 3.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10
Minimalne: Intel Core i3-2100 3.10 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10

NIS America zaleje pecety i konsole japońskimi grami
NIS America zaleje pecety i konsole japońskimi grami

wiadomość19 lutego 2017

Specjalizująca się w tworzeniu anglojęzycznych wersji japońskich gier firma NIS America opublikowała plan wydawniczy na ten rok. Przy okazji zapowiedziano kilka nowych tytułów, w tym Tokyo Tattoo Girls, Touhou Kobuto V: Burst Battle, Culdcept Revolt oraz RPG Maker Fes.

A Rose in the Twilight - platformówka autorów Disgaea ukaże się wiosną na PC i PlayStation Vita
A Rose in the Twilight - platformówka autorów Disgaea ukaże się wiosną na PC i PlayStation Vita

wiadomość17 listopada 2016

Opracowana przez japońskie studio Nippon Ichi Software platformówka A Rose in the Twilight doczeka się wersji anglojęzycznej. Poza wydaną już w Kraju Kwitnącej Wiśni edycją na PlayStation Vita powstanie także konwersja na pecety.

PC
PSV