Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEPS4PC
Okładka A Pixel Story (PS4)
OkładkaA Pixel Story (PS4)

A Pixel Story

Dwuwymiarowa gra platformowa, w oryginalny sposób łącząca ze sobą kilka stylów graficznych. A Pixel Story rozgrywa się we wnętrzu systemu komputerowego, który pewnego dnia dostaje się pod panowanie złoczyńcy, tzw. Evil OS-a.

Przygodowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Pixel Story Premiera

30mar2015

PC

24lut2017

XONE PS4

Gry podobne do A Pixel Story

Wuppo

BRAWL

TowerFall: Ascension

A Pixel Story to dwuwymiarowa gra platformowa, w oryginalny sposób łącząca ze sobą kilka stylów graficznych. Gracz przejmuje kontrolę nad Wybrańcem, którego zadaniem jest uratowanie świata przed zakusami tzw. Evil OS. Za produkcję w wersji na platformę PS4, PC i XONE odpowiada studio Lamplight.

Świat, w którym rozgrywa się akcja jest w gruncie rzeczy wnętrzem komputerowego systemu. Jako jeden z programów, wiedziemy spokojne życie wykonując powierzone nam czynności. Wypracowany porządek pewnego dnia zakłóca jednak pojawienie się nowego władcy. Ten, określany jako Evil OS, przejmuje całkowitą kontrolę nad rzeczywistością i narzuca reszcie aplikacji swoje okrutne zasady. Szybko okazuje się, że jednym oprogramowaniem zdolnym do jego powstrzymania jest nasz bohater – przypominający niewielkiego, białego ludzika Wybraniec. Wyposażony jedynie w Magiczny Kapelusz, rusza w podróż przez kolejne krainy, aby położyć kres panowaniu tyrana.

Wydany na platformie PS4, PC i XONE A Pixel Story w swoich podstawowych założeniach jest klasyczną platformówką, w której protagonista wykorzystując swój spryt oraz zręczność przedostaje się do kolejnych lokacji. Unikatowym mechanizmem, sprawiającym, że do rozgrywki podchodzi się w nieco odmienny sposób jest wspomniany kapelusz. To dzięki niemu nasz bohater może swobodnie teleportować się w miejsca, w których go zostawił. W ten sposób docieramy do niedostępnych w normalny sposób lokacji, a ponadto wiele spośród napotykanych łamigłówek także wymaga umiejętnego korzystania z tej specjalnej zdolności. W grze nie spotykamy żadnych fizycznych przeciwników, jednak każda plansza usiana jest różnego rodzaju pułapkami. O śmierć w przypadku A Pixel Story nie jest więc wcale trudno.

Kolejnym z unikatowych rozwiązań, które zaimplementowano w grze jest podejście do oprawy graficznej. Naszą przygodę rozpoczynamy w bardzo prostej, 8-bitowej rzeczywistości, jednak wraz z przebiegiem rozgrywki świat wyraźnie ewoluuje. Każda kolejna spośród czterech stref, w obrębie których umieszczono poszczególne plansze, jest coraz bardziej szczegółowa oraz efektowna. Zabieg ten w zamyśle twórców ma ukazać ewolucję, jaką przechodziły gry wideo na przestrzeni lat, co zresztą współgra z komputerowym motywem przewodnim produkcji.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI A Pixel Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

A Pixel Story Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 2500 lub lepsza
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP(SP3)
PC
XONE
PS4