Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4SwitchiOSXONE
Okładka A Fold Apart (PS4)
OkładkaA Fold Apart (PS4)

A Fold Apart

Platformowa gra logiczna z mechaniką inspirowaną origami, debiut niezależnego studia Lightning Rod Games. A Fold Apart opowiada o trudnościach związku prowadzonego na odległość, a zadaniem gracza jest sprawić, aby historia dwojga zakochanych ludzi skończyła się szczęśliwie.

Logiczne | platformówki | indie | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Fold Apart Premiera

17kwi2020

PC Switch iOS

19maj2020

XONE PS4

A Fold Apart jest dziełem niezależnego studia Lightning Rod Games. Jest to debiutancka produkcja tego studia, jednak sam zespół nabierał doświadczenia w takich firmach jak Ubisoft, EA, Disney Interactive i UserJoy. A Fold Apart jest grą logiczną, w której pomagamy zakochanej parze walczyć z typowymi przeszkodami związku na odległość – barierami w komunikacji. Zadaniem gracza jest usunięcie przeszkód, które dzielą zakochanych, poprzez składanie plansz i zabawę perspektywą.

Fabuła

W A Fold Apart śledzimy losy kochającej się pary, która z powodów zawodowych jest zmuszona zamieszkać w oddalonych od siebie miejscach. Jednak bohaterowie postanawiają, że się nie poddadzą i będą kontynuować związek na odległość. Jak to w takich przypadkach bywa, komunikacja poprzez wiadomości tekstowe często kończy się nieporozumieniami, które powodują że bohaterowie oddalają się od siebie. W A Fold Apart problemy uczuciowe postaci przybierają fizyczny kształt – przeszkód na drodze. Zadaniem gracza jest ich usunięcie.

Mechanika

Gracz porusza się postacią po platformach, które znajdują się na planszach, mających odwzorowywać kartki papieru. Ewidentną inspiracją dla twórców była sztuka składania papieru – origami. Celem każdego poziomu jest tak złożyć plansze, aby pozbyć się czyhających na platformach przeszkód i odblokować dalszą drogę. W grze ważna jest umiejętność zabawy perspektywą oraz pewna doza wyobraźni. Do rozwiązania jest ponad 50 łamigłówek o różnym stopniu skomplikowania.

Kwestie techniczne

Warto wspomnieć o stylu graficznym gry, w którym na pierwszy rzut oka wyróżnia się kanciastość – świat gry jest wzorowany na bryłach geometrycznych, które zostały pokolorowane w pastelowe barwy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A Fold Apart: Odpowiednia dla każdego wieku.

A Fold Apart Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3750 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 10
PC
XONE
PS4
Switch
iOS