Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka 7 Dni a 7 Noci (PC)
Okładka7 Dni a 7 Noci (PC)

7 Dni i 7 Nocy PC

7 Dni a 7 Noci

Wzorowana na przygodach Larry’ego Laffera – bohatera słynnego cyklu Sierry – przygodówka o lekkim zabarwieniu erotycznym. Jako podrzędny detektyw z niewielkiego miasteczka otrzymujemy intratne zlecenie ochrony siedmiu córek pewnego milionera.

Przygodowe | point-and-click

Kolekcja gier
Obserwuj grę

7 Dni i 7 Nocy Premiera PC

14listopada1994

pudełko PL

15października1996

producent: Pterodon wydawca: Vochozka Trading wydawca PL: Mirage Interactive

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

7 Dni i 7 Nocy to wzorowana na kultowej serii Leisure Suit Larry przygodówka o lekkim zabarwieniu erotycznym. Za jej powstanie odpowiada debiutujące czeskie studio Pterodon Software.

Bohater gry żywo przypomina sympatycznego nieudacznika Larry’ego Laffera z produkcji Sierry. Jest to detektyw Venca Záhyb (w polskiej wersji Waszek Fałda), pochodzący z małego miasteczka zwanego Pipidówką. Pewnego dnia zgłasza się do niego mieszkający w miejscowym hotelu milioner Jonathan Smith, prosząc Waszka o ochronę siedmiu ukochanych córek na czas jego służbowego wyjazdu. Świętując w pubie nowe intratne zlecenie, nasz protoplasta spotyka starego kumpla, mającego smykałkę do hazardu Gapcia i przyjmuje od niego niecodzienny zakład. Jego przedmiotem jest odwiedzenie w nocy wszystkich siedmiu córek milionera. W ten sposób rozpoczyna się erotyczna eskapada naszego bohatera.

Produkcja Czechów to klasyczna przygodówka point-and-click, w której, eksplorując kolejne lokacje, musimy odkrywać odpowiednie przedmioty i szukać dla nich zastosowania. Akcja gry podzielona jest na siedem kolejnych dni, a poczynania Waszka sprowadzają się do spełniania pragnień i życzeń rozpieszczonych córek milionera oraz mniej lub bardziej udanych prób ich uwiedzenia. W nagrodę za nasze „wysiłki” obejrzymy zrealizowane w formie zręcznościowych mini-gierek „sceny nocne”.

Oprawa graficzna gry to skrzyżowanie pastelowych kolorów z charakterystyczną kreską, przypominającą Day of The Tentacle. Z pewnością daleko jej do produkcji Sierry, choć w zamian za niewysoką jakość otrzymujemy wyjątkowo niskie wymagania sprzętowe. Naszym zmaganiom towarzyszy zróżnicowany podkład muzyczny. Brawa należą się również za wyjątkowe poczucie humoru, które udało się zachować w polskim przekładzie. Niestety od strony technicznej gra nie została do końca dopracowana i czasami możemy natknąć się na irytujące błędy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 FDD

Wymagania wiekowe 7 Dni i 7 Nocy: 16+

7 Dni i 7 Nocy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386
  • 2 MB RAM
  • 3 MB HDD
  • DOS