Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Strategiczne Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku strategiczne na platformę 3DS.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

3DS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry strategiczne
Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars
Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars

Strategiczne 25 marca 2011

Tom Clancy;s Ghos Recon: Shadow Wars to sygnowana nazwiskiem znanego pisarza strategia turowa wyprodukowana przez koncern Ubisoft. Gracz wciela się w rolę dowódcy oddziału antyterrorystycznego wysyłanego z niebezpiecznymi misjami w różne zakątki globu. Tytuł wykorzystuje możliwości techniczne innowacyjnej platformy, w tym trójwymiarowy wyświetlacz i dotykowy ekran pomocniczy.

RollerCoaster Tycoon 3D
RollerCoaster Tycoon 3D

Strategiczne 19 października 2012

RollerCoaster Tycoon 3D to kolejna odsłona popularnej serii strategiczno-ekonomicznej, w której zarządzamy nowoczesnym parkiem rozrywki. To pierwsze wydanie cyklu na przenośnej konsoli firmy Nintendo.

Punch Club
Punch Club

Strategiczne 19 stycznia 2017

Opracowana przez rosyjskie studio Lazy Bear Games gra, będąca połączeniem strategii ekonomicznej oraz menadżera sportowego. Fabuła Punch Club (znanego także pod nazwą Video Hero Super Story) opowiada o losach chłopaka, który stracił ojca w wyniku brutalnego napadu. 20 lat po tym wydarzeniu, postanawia on zostać najlepszym wojownikiem na świecie i przy okazji odkryć prawdę o mordercach swego ojca.

Code Name: S.T.E.A.M.
Code Name: S.T.E.A.M.

Strategiczne 13 marca 2015

Przygotowane przez ekipę japońskiego Intelligent Systems oryginalne połączenie taktycznej strategii turowej oraz gry akcji w steampunkowych realiach. Akcja Code Name: S.T.E.A.M. toczy się w XIX-wiecznym Londynie, który pada ofiarą ataku agresywnych istot z kosmosu. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad czteroosobowym oddziałem żołnierzy z elitarnej formacji S.T.E.A.M., a naszym zadaniem jest oczywiście odparcie niebezpieczeństwa.

The Legend of Korra
The Legend of Korra

Strategiczne 28 października 2014

Osadzona w realiach fantasy trzecioosobowa gra akcji, oparta na licencji popularnego serialu animowanego stacji Nickelodeon, wyświetlanego w naszym kraju jako Legenda Korry. Za jej powstanie odpowiada znane m.in. z kultowej Bayonetty studio Platinum Games. Akcja gry toczy się pomiędzy wydarzeniami, ukazanymi w 2 i 3 sezonie serialu. Przenosimy się do świata, w którym ludzie potrafią kontrolować żywioły ognia, ziemi, powietrza lub wody.

C-Wars
C-Wars

Strategiczne prace wstrzymane

C-Wars to nietypowa strategia czasu rzeczywistego, w której dowodząc siłami porządkowymi księżycowej kolonii musimy odeprzeć inwazję zombie. Bitwy rozgrywane są na podzielonych na kwadraty planszach, których kolory decydują o tym jakie jednostki możemy na nie przywołać.

Yo-kai Sangokushi
Yo-kai Sangokushi

Strategiczne 2 kwietnia 2016

Osadzona w realiach fantasy turowa gra strategiczna studia Level 5, łącząca świat wykreowany na potrzeby cyklu Yo-Kai Watch z formułą popularnej serii Romance of the Three Kingdoms. W grze wcielamy się w znane fanom cyklu, niewidzialne dla większości ludzi stworki yokai i przy ich pomocy budujemy własne imperium. Do naszych obowiązków należy m.in.

Squids Odyssey
Squids Odyssey

Strategiczne 3 lipca 2014

Wywodząca się z urządzeń mobilnych gra, która łączy w sobie elementy taktycznej strategii turowej i drużynowego RPG, wyposażona w nietypowy system sterowania, wzorowany na serii Angry Birds. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad drużyną sympatycznych kałamarnic, które toczą walkę z tajemniczą substancją, zmieniającą mieszkańców głębin w potwory.

European Conqueror 3D
European Conqueror 3D

Strategiczne 19 czerwca 2014

Tradycyjna strategia turowa, która systemem gry i oprawą audiowizualną bardzo przypomina wydawane w latach dziewięćdziesiątych XX wieku odsłony serii Panzer General. Gracze przejmują rolę dowódców jednej z kilku armii, które walczyły w Europie podczas II wojny światowej i starają się poprowadzić je do zwycięstwa.

SteamWorld Heist
SteamWorld Heist

Strategiczne 10 grudnia 2015

Kolejna propozycja niezależnego szwedzkiego studia Image & Form, osadzona w wykreowanym przez nie uniwersum SteamWorld, łączącym cechy nurtu steampunk z elementami westernu. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy na skutek potężnego kataklizmu ludzkość zmuszona została do ucieczki w kosmos na pokładzie napędzanych parą statków kosmicznych.

Funky Barn 3D
Funky Barn 3D

Strategiczne 3 kwietnia 2012

Funky Barn 3D to utrzymana w humorystycznej konwencji, zręcznościowa symulacja rolnicza z elementami strategii typu time management. Gracz wciela się w rolę rolnika, a jego zadaniem jest doprowadzić niewielkie gospodarstwo do rozkwitu. Wymaga to korzystania z rozmaitych dziwacznych maszyn oraz ciągłego pilnowania zbiorów i wyjątkowo niefrasobliwych zwierząt.

Samurai Defender
Samurai Defender

Strategiczne 21 maja 2015

Reprezentant gatunku tower defense, którego akcję osadzono w feudalnej Japonii ogarniętej wewnętrznymi konfliktami. W trakcie zabawy w Samurai Defender wcielamy się w dowódcę, którego zadaniem jest obrona zamku przed kolejnymi falami przeciwników.