Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitchiOS3DSPCWPAND
Okładka Samurai Defender: Ninja Warfare (Switch)
OkładkaSamurai Defender: Ninja Warfare (Switch)

Samurai Defender: Ninja Warfare

Samurai Defender

Reprezentant gatunku tower defense, którego akcję osadzono w feudalnej Japonii ogarniętej wewnętrznymi konfliktami. W trakcie zabawy w Samurai Defender wcielamy się w dowódcę, którego zadaniem jest obrona zamku przed kolejnymi falami przeciwników.

Strategiczne | zagraj za darmo | tower defense | historyczne | Japonia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Defender: Ninja Warfare Premiera

11mar2013

iOS

16maj2013

AND

6lut2015

PC WP

21maj2015

3DS

7cze2018

Switch

Gry podobne do Samurai Defender: Ninja Warfare

Bloons TD 5

CastleStorm

Siegecraft Commander

Samurai Defender jest produkcją typu tower defense, opracowaną przez studio Link Kit. Tytuł jest dostępny na wielu platformach, na których liście widnieje PC, Switch itd..

Fabuła

Akcja Samurai Defender toczy się w ogarniętej wojną, feudalnej Japonii. Gracz wciela się w dowódcę, którego zadaniem jest obrona zamku przed atakami sił nieprzyjaciela. Utrzymanie twierdzy jest o tyle ważne, że stanowi ona klucz do zjednoczenia mieszkańców okolicznych krain.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, Switch itd. Samurai Defender akcję obserwujemy z boku. W trakcie rozgrywki otrzymujemy do dyspozycji zróżnicowane jednostki, które posyłamy do walki z kolejnymi falami przeciwników. Początkowo dowodzimy wyłącznie łucznikami (potrafią oni samodzielnie prowadzić ostrzał, ale w każdej chwili możemy wyznaczyć im konkretny cel), jednak z czasem pod nasze dowództwo trafia na przykład kawaleria. Dodatkowo w miarę postępów zdobywamy pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup ulepszeń dla naszych podkomendnych. Jest to o tyle ważne, że adwersarze również nie przebierają w środkach, by zdobyć naszą fortecę; choć ich siłą jest liczebność, w późniejszej fazie zmagań wystawiają do walki coraz mocniejsze jednostki, wśród których prym wiodą pełniący rolę bossów herosi dysponujący znacznie większą wytrzymałością na obrażenia oraz siłą ataku.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika Samurai Defender została utrzymana w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Na urządzeniach mobilnych oraz konsolach Nintendo omawianą produkcję obsługujemy przy pomocy ekranów dotykowych; niemniej, posiadacze Nintendo 3DS-a oraz Nintendo Switch mogą korzystać również z przycisków. Warto też odnotować, że na komputerach osobistych, smartfonach i tabletach pozycja jest dostępna w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami (free-to-play).

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Samurai Defender: Ninja Warfare: Odpowiednia dla każdego wieku.

Samurai Defender Wymagania sprzętowe

Windows Phone

Windows Phone

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
PC
WP
AND
iOS
3DS
Switch