Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Nintendo 3DS przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą na platformę Nintendo 3DS ułożone według popularności.

Przed premierą 13
3DS
Tematyki
Czas
Akcji3 Zręcznościowe5
Bijatyki
RPG3 Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi1
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
PAW Patrol: On a Roll
PAW Patrol: On a Roll

Zręcznościowe 23 października 2018

Platformówka dla całej rodziny, oparta na licencji emitowanego na kanale Nickelodeon serialu Psi Patrol. Na grę PAW Patrol: On a Roll składa się szesnaście misji ratunkowych, a na każdą z nich możemy zabrać dwójkę z ośmiu szczeniąt obdarzonych unikalnymi umiejętnościami. Oprócz wykonywania zadań w trakcie zabawy możemy oddać się poszukiwaniom psich przekąsek lub sprawdzić rozmaite minigry.

Persona Q2: New Cinema Labyrinth
Persona Q2: New Cinema Labyrinth

RPG 29 listopada 2018

Przygotowany z myślą o przenośnej konsolce 3DS klasyczny dungeon crawler z turowym systemem walki, będący drugą (po Persona Q: Shadow of the Labyrinth) odsłoną spin-offowej serii gier osadzonej w uniwersum popularnego jRPG-a firmy Atlus. Głównymi bohaterami Persony Q2 jest obsada wydanej w roku 2016 Persony 5, a całość korzysta z formuły oraz systemów rozgrywki cyklu Etrian Odyssey. Mamy więc do czynienia z typowym przedstawicielem gatunku dungeon crawlerów, w którym przemierzamy serię mrocznych labiryntów, obserwując świat z perspektywy pierwszej osoby. W skład naszej drużyny wchodzić może maksymalnie pięciu bohaterów, a każda z postaci dysponuje unikalnymi umiejętnościami i atakami zaczerpniętymi wprost z głównych odsłon Persony. Potyczki z przeciwnikami odbywają się w trybie turowym na osobnym ekranie. Tytuł oferuje również jedną z charakterystycznych opcji serii Etrian Odyssey, czyli możliwość własnoręcznego rysowania map lokacji i podziemi.

Timespinner
Timespinner

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Zaliczana do gatunku metroidvania klasyczna, dwuwymiarowa platformówka autorstwa studia Lunar Ray Games, założonego przez byłego pracownika Microsoftu oraz Bungie Software. Fabuła Timespinner przenosi nas do fantastycznego uniwersum Erneah, wykreowanego przez autora jeszcze w czasach młodości. Podczas gry wcielamy się w postać młodej dziewczyny imieniem Lunais, której wioska pada ofiarą najeźdźców z innej planety. Podczas ucieczki matka bohaterki ginie, a ona sama zostaje wessana przez uszkodzony portal i przeniesiona do innego świata, gdzie zrozpaczona poprzysięga zemstę na oprawcach. W trakcie zabawy eksplorujemy kolejne lokacje, rozwiązując proste zagadki i walcząc z napotkanymi przeciwnikami, a w miarę postępów w grze zdobywamy nową broń i stopniowo ulepszamy zdolności bohaterki. Elementem wyróżniającym rozgrywkę jest moc manipulowania czasem, dzięki której Lunais może przenosić się w różne epoki, unikać wrogów i przedostawać się w pozornie niedostępne miejsca.

Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey
Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey

Akcji 2019

Remake znanej z konsoli Nintendo DS gry przygodowej, w której Mario i Luigi muszą pomóc tytułowemu Bowserowi – ich antagonista najadł się bowiem magicznych grzybów, przez które wchłania wszystko, co napotyka na swojej drodze. W trakcie zabawy w Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Journey kontrolujemy na przemian wąsatych hydraulików i potwora.

Yo-kai Watch 3: Sushi
Yo-kai Watch 3: Sushi

RPG 8 lutego 2019

Trzecia odsłona serii turowych gier jRPG, rozwijanych przez studio Level 5 na przenośnych konsolkach Nintendo 3DS. Akcja gry rozgrywa się w amerykańskim miasteczku St. Peanutsburg, gdzie główny bohater cyklu przeprowadza się wraz z rodzicami. Szybko okazuje się, że miejsce to zamieszkują również sympatyczne stworki Yo-Kai, których nikt poza naszym protagonistą nie jest w stanie zobaczyć. Wykorzystując swą unikalną zdolność, bohater stara się zaprzyjaźnić z kolejnymi stworkami i z ich pomocą pomagać mieszkańcom miasta. Rozgrywka koncentruje się przede wszystkim na walce, w której naprzeciw siebie stają dwie trzyosobowe drużyny, a wyprowadzanie ataków opiera się na gestach, kreślonych na ekranie dotykowym konsolki. Podobny mechanizm zastosowany został podczas eksploracji świata, w trakcie której bierzemy udział w szeregu zróżnicowanych minigierek. Yo-Kai Watch 3: Sushi to jedna z dwóch wersji gry, różniących się od siebie rodzajami dostępnych stworków oraz drobnymi szczegółami fabuły.

Shakedown Hawaii
Shakedown Hawaii

Akcji grudzień 2018

Opracowana przez studio Vblank Entertainment oldskulowa gra akcji z otwartym światem, będąca kontynuacją ciepło przyjętej produkcji Retro City Rampage. Akcja Shakedown Hawaii toczy się 30 lat po wydarzeniach opisanych w poprzedniczce, a jej bohater mocno się zestarzał i dorobił potężnego brzucha. Dramatyczne wypadki zmuszają go jednak do ponownego chwycenia za broń i odbudowania swojego przestępczego imperium. Mechanika zabawy stanowi rozwinięcie pomysłów z Retro City Rampage i bardzo przypomina pierwszą odsłonę kultowego Grand Theft Auto. Akcję obserwujemy w widoku z góry, przemieszczając się po otwartym terenie miasta na piechotę lub za pomocą pojazdów. Podczas gry zajmujemy się realizacją różnych zadań głównych i pobocznych, wykorzystując do tego celu bogaty arsenał broni palnej, a zabawę wzbogacają elementy strategii ekonomicznej, czyli zarządzanie interesami bohatera. Całość zrealizowana została w stylu retro, z dużą dozą absurdu i niewybrednego humoru.

Yo-kai Watch 3: Tempura
Yo-kai Watch 3: Tempura

RPG 8 lutego 2019

Trzecia odsłona serii turowych gier jRPG, rozwijanych przez studio Level 5 na przenośnych konsolkach Nintendo 3DS. Akcja gry rozgrywa się w amerykańskim miasteczku St. Peanutsburg, gdzie główny bohater cyklu przeprowadza się wraz z rodzicami. Szybko okazuje się, że miejsce to zamieszkują również sympatyczne stworki Yo-Kai, których nikt poza naszym protagonistą nie jest w stanie zobaczyć. Wykorzystując swą unikalną zdolność, bohater stara się zaprzyjaźnić z kolejnymi stworkami i z ich pomocą pomagać mieszkańcom miasta. Rozgrywka koncentruje się przede wszystkim na walce, w której naprzeciw siebie stają dwie trzyosobowe drużyny, a wyprowadzanie ataków opiera się na gestach, kreślonych na ekranie dotykowym konsolki. Podobny mechanizm zastosowany został podczas eksploracji świata, w trakcie której bierzemy udział w szeregu zróżnicowanych minigierek. Yo-Kai Watch 3: Tempura to jedna z dwóch wersji gry, różniących się od siebie rodzajami dostępnych stworków oraz drobnymi szczegółami fabuły.

Shovel Knight: King of Cards
Shovel Knight: King of Cards

Zręcznościowe 9 kwietnia 2019

Ostatnie fabularne rozszerzenie do ciepło przyjętego Shovel Knighta, za którego opracowanie odpowiadają autorzy oryginału – studio Yacht Club Games. Głównym bohaterem dodatku jest tytułowy Król Kart, czyli jeden z bossów stojących na drodze Rycerza ze Szpadlem z podstawowej wersji gry. Protagonista musi dowieść swego prawa do korony, pokonując trzech królów-uzurpatorów z okolicznych krain. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, Shovel Knight: King of Cards to dwuwymiarowa platformówka z elementami RPG. Nowy heros walczy i porusza się w nieco inny sposób niż wcześniejsi bohaterowie – wyprowadza krótką szarżę ogłuszającą przeciwników i niszczącą niektóre przeszkody umieszczone na planszy, a jego dodatkową umiejętnością jest piruet, który może zostać wielokrotnie wykonany na głowach adwersarzy. W miarę postępów w przygodzie heros zdobywa coraz potężniejszy oręż, pancerze oraz kolejnych popleczników; ciekawym urozmaiceniem zabawy jest minigra polegająca na rozgrywaniu partyjek karcianych z postaciami neutralnymi. Filarem opisywanej pozycji jest kampania fabularna – jej dopełnienie stanowią specjalne wyzwania, w których można sprawdzić swe umiejętności zarówno w łamigłówkach platformowych, jak i w walce.

Kirby's Extra Epic Yarn
Kirby's Extra Epic Yarn

Zręcznościowe 2019

Specjalna wersja gry Kirby’s Epic Yarn, czyli przyjemnej dla oka platformówki, w której wcielamy się w tytułowego bohatera będącego uroczą wełnianą kulką. W porównaniu z oryginałem tytuł rozbudowano o dodatkowy tryb rozgrywki, rozmaite minigry oraz niedostępne wcześniej zdolności głównego bohatera.

RISE: Race The Future
RISE: Race The Future

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona

Osadzona w realiach science fiction gra wyścigowa, w której kierujemy superszybkimi, futurystycznymi samochodami. Tytuł jest pierwszym multiplatformowym projektem doświadczonego, francuskiego studia VD-dev, specjalizującego się wcześniej w produkcjach na przenośne konsole Nintendo. Gra RISE: Race the Future oferuje inspirowany klasyczną serią Sega Rally, czysto zręcznościowy model jazdy, którego kluczowym elementem jest opanowanie umiejętności driftu. Kontrolowane przez nas samochody wyposażone są bowiem w unikalny typ kół, pozwalający im poruszać się po praktycznie dowolnej powierzchni (np. wodzie). Poza opcją multiplayer oraz klasycznym trybem Arcade, produkcja oferuje również kampanię fabularną dla jednego gracza, która przedstawia historię fikcyjnego świata gry, a także wyjaśnia początki oraz cel organizowania zawodów, w których przychodzi nam uczestniczyć.

C-Wars
C-Wars

Strategiczne grudzień 2018

C-Wars to nietypowa strategia czasu rzeczywistego, w której dowodząc siłami porządkowymi księżycowej kolonii musimy odeprzeć inwazję zombie. Bitwy rozgrywane są na podzielonych na kwadraty planszach, których kolory decydują o tym jakie jednostki możemy na nie przywołać.

The Unlikely Legend of Rusty Pup
The Unlikely Legend of Rusty Pup

Zręcznościowe grudzień 2018

Oryginalna, dwuwymiarowa platformówka z elementami przygodowymi, za której powstanie odpowiada niezależne studio Gory Detail, założone przez byłego pracownika firmy Rare, Christophera Seavora. Głównym bohaterem gry jest zapomniana i nieco popsuta zabawka, przypominająca psiaka z kółkami zamiast łap. Zadaniem graczy jest roztoczyć opiekę nad wspomnianą zabawką, co jednak odbywa się w dość niecodzienny sposób. W grze nie mamy bowiem bezpośredniej kontroli nad naszym bohaterem, możemy jednak wpływać na jego poczynania przez odpowiednie manipulowanie otoczeniem. The Unlikely Legend of Rusty Pup odznacza się przy tym dość mroczną, choć niepozbawioną elementów czarnego humoru fabułą. Pod względem technicznym tytuł wykorzystuje szereg charakterystycznych możliwości konsol Nintendo, co przełożyło się m.in. na innowacyjne rozwiązania związane z systemem sterowania.

Super Mighty Power Man
Super Mighty Power Man

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Super Mighty Power Man to platformowa gra zręcznościowa inspirowana klasyczną serią Mega Man. Utrzymana w oldskulowym klimacie i zaopatrzona w chiptune’ową ścieżkę dźwiękową produkcja opowiada o losach chłopca zdolnego przemieniać się w bohaterskiego Super Mighty Power Mana. Heros musi przemierzać kolejne światy, rozprawiając się ze złymi bossami, by zapobiec zbliżającemu się podbojowi Ziemi.