Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

18. Gry Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 18. Najpopularniejsze gry na platformę 3DS.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Jewel Master: Cradle of Rome 2
Jewel Master: Cradle of Rome 2

Logiczne 29 marca 2012

Cradle of Rome 2 jest kontynuacją popularnej gry logicznej, autorstwa studia deweloperskiego Awem. Zadanie gracza polega na pokonywaniu kolejnych plansz z układankami w rodzaju „dopasuj trzy symbole” i gromadzeniu środków umożliwiających budowę stolicy starożytnego świata. Rozgrywkę urozmaicają dodatkowe wyzwania, testujące pamięć i spostrzegawczość.

E.X. Troopers
E.X. Troopers

Akcji 22 listopada 2012

Strzelanka, w której akcja ukazana jest z perspektywy trzeciej osoby. Gra toczy się w tym samym świecie co seria Lost Planet, choć jednocześnie autorzy zaoferowali bardziej kreskówkowe i humorystyczne podejście do tematu. Zabawa polega głównie na mordowaniu wrogów, choć pojawiają się też proste elementy zarządzania baza operacyjną.

BIT.TRIP SAGA
BIT.TRIP SAGA

Zręcznościowe 13 września 2011

Kompilacja sześciu gier zręcznościowo-muzycznych, wchodzących w skład serii BIT.TRIP, stworzonej przez niezależne studio Gaijin Games. Produkcje inspirowane są klasycznymi konsolowymi 8-bitowymi tytułami.

Shifting World
Shifting World

Logiczne 6 października 2011

Shifting World to połączenie platformówki i gry logicznej. Gracze przemierzają monochromatyczne plansze, które w określonych miejscach musimy modyfikować zmieniając ich układ i wygląd, by dotrzeć do wcześniej niedostępnych miejsc.

Hello Kitty Picnic with Sanrio Friends
Hello Kitty Picnic with Sanrio Friends

Logiczne 30 października 2012

Kolejna gra w uniwersum uwielbianej przez młodszych posiadaczy konsoli Hello Kitty i jej niezwykłych przyjaciół. Tym razem ten zbiór mini-gier pozwala znanym postaciom przygotować się właściwie na wyprawę na biwak.

Ben 10: Omniverse
Ben 10: Omniverse

Zręcznościowe 13 listopada 2012

Gra zręcznościowa oparta na popularnym serialu animowanym Ben 10. Gracze wcielają się w tytułowego bohatera, potrafiącego na życzenie zamieniać się w obce istoty z innych planet. W czasie rozgrywki będziemy walczyć razem z partnerem, kosmitą o imienu Rook.

Jett Tailfin
Jett Tailfin

Wyścigi 15 października 2012

Trójwymiarowa gra wyścigowa, w której gracze wcielają się w kolorowe morskie ryby. Wyścigi odbywają się w różnorodnych lokacjach i zawierają wiele skrótów oraz ukrytych niespodzianek. Oprawa graficzna wzorowana jest na filmie "Gdzie jest Nemo" z wytwórni Walta Disneya.

Hello Kitty & Me! Block Crash Z
Hello Kitty & Me! Block Crash Z

Zręcznościowe 24 października 2012

Klon klasycznego Arkanoida, który został umieszczony w uniwersum Hello Kitty. Celem graczy jest rozbić kolorowe klocki na każdej planszy przy pomocy piłeczki, którą trzeba odbijać za pomocą umieszczonej na dole ekranu paletki.

Top Trumps: NBA All-Stars
Top Trumps: NBA All-Stars

Logiczne 26 kwietnia 2012

Wydana na najpopularniejsze platformy przenośne gra karciana, w której kolekcjonuje się wizerunki zawodników, układa z nich drużynę i prowadzi ją do zwycięstw.

Go! Go! Kokopolo 3D - Space Recipe for Disaster
Go! Go! Kokopolo 3D - Space Recipe for Disaster

Zręcznościowe prace wstrzymane

Rozbudowana o dodatkowe mapy, tryby, postacie, a także wykorzystująca możliwości konsoli 3DS konwersja zwariowanej gry logiczno-zręcznościowej, która ukazała się wcześniej na NDS-ie.

Aban Hawkins & the 1001 Spikes
Aban Hawkins & the 1001 Spikes

Zręcznościowe 3 czerwca 2014

Aban Hawkins & the 1001 Spikes to wyjątkowo trudna i wymagająca dwuwymiarowa platformówka, korzystająca ze stylistyki klasycznych 8-bitowych produkcji. Wcielamy się w poszukiwacza przygód, który pragnie odnaleźć tajemniczy skarb w zapomnianych ruinach. Tytuł jest poprawioną i rozszerzoną wersją gry Aban Hawkins & the 1000 Spikes.

Rhythm Hunter: Harmo Knight
Rhythm Hunter: Harmo Knight

Zręcznościowe 5 września 2012

Rhythm Hunter: Harmo Knight to wyprodukowana przez studio Game Freak rytmiczno-zręcznościowa platformówka. Fabuła przedstawia perypetie tytułowego rycerza oraz jego przyjaciół, starających się przywrócić muzyczny ład w fantastycznym świecie Harmonii. Zbierając kolorowe nutki, unikając przeszkód i walcząc z przeciwnikami gracze „komponują” wesołe melodyjki.

Crash City Mayhem
Crash City Mayhem

Akcji 18 stycznia 2012

Crash City Mayhem to wyprodukowana przez studio Climax Entertainment gra akcji z elementami zręcznościowych wyścigów. Gracz wciela się w rolę kuriera pracującego dla tajemniczej organizacji, a jego zadaniem jest wykonywanie rozmaitych misji z wykorzystaniem różnego rodzaju pojazdów (m.in. samochodów, motocykli, a nawet czołgów).

escapeVektor
escapeVektor

Logiczne 20 grudnia 2012

Zręcznościowa gra logiczna, której akcja rozgrywa się wewnątrz komputerowego procesora. W trakcie rozgrywki poruszamy się po dwuwymiarowej siatce przecinających się linii, walcząc ze strażnikami i pułapkami zastawionymi przez wrogo nastawione CPU.

Robot Rescue 2
Robot Rescue 2

Logiczne 11 października 2012

Robot Rescue 2 to druga część cyklu gier logicznych, autorstwa krakowskiego studia Teyon Games. Gracze poznają dalsze perypetie robotów uwięzionych w niebezpiecznym, komputerowym labiryncie. Sympatyczni bohaterowie muszą wydostać się z niewoli, unikając pułapek i rozwiązując rozmaite zagadki logiczne.

Riding Stables 3D
Riding Stables 3D

Symulacje 20 grudnia 2012

Gra hodowlana, w której posiadacze przenośnej konsoli Nintendo mogą zaopiekować się stworzonym wcześniej źrebakiem i bawić się z nim w kilkunastu dostępnych mini-grach.

Citizens of Earth
Citizens of Earth

RPG 20 stycznia 2015

Okraszona kreskówkową grafiką humorystyczna gra cRPG, opracowana przez niezależne kanadyjskie studio Eden Industries. Wcielamy się w rolę vice-prezydenta świata, który, powracając po udanych wyborach do rodzinnego miasteczka, odkrywa, że okoliczne lasy wypełnione są dziwacznymi stworzeniami, będącymi efektem tajemniczych eksperymentów genetycznych. Z pomocą lokalnej społeczności polityk postanawia odkryć sprawcę zamieszania i położyć kres całemu szaleństwu.

EDGE
EDGE

Zręcznościowe 26 grudnia 2013

Minimalistyczna gra logiczno-zręcznościowa, opracowana przez ekipę studia Mobigame. W grze wcielamy się w zwyczajną sześcienną kostkę, którą musimy przeprowadzić przez ponad 60 poziomów, wypełnionych przeszkodami i łamigłówkami logicznymi.

Funky Barn 3D
Funky Barn 3D

Strategiczne 3 kwietnia 2012

Funky Barn 3D to utrzymana w humorystycznej konwencji, zręcznościowa symulacja rolnicza z elementami strategii typu time management. Gracz wciela się w rolę rolnika, a jego zadaniem jest doprowadzić niewielkie gospodarstwo do rozkwitu. Wymaga to korzystania z rozmaitych dziwacznych maszyn oraz ciągłego pilnowania zbiorów i wyjątkowo niefrasobliwych zwierząt.

Jewel Master: Atlantis
Jewel Master: Atlantis

Logiczne 9 października 2012

Jewel Master: Atlantis to gra logiczna stworzona przez studio Cerasus Media. Gracz rozwiązuje łamigłówki z rodzaju „połącz trzy elementy” (match-3), dzięki czemu zdobywa surowce potrzebne do odbudowy legendarnego miasta. Rozgrywka bazuje na rozwiązaniach doskonale znanych z wcześniejszych odsłon cyklu Jewel Master (np. Jewel Master: Cradle of Rome i Jewel Master: Cradle of Egypt).

BIT.TRIP CORE
BIT.TRIP CORE

Zręcznościowe 13 września 2011

Druga część serii gier zręcznościowo-muzycznych z oprawą graficzną rodem z ery komputerów ośmiobitowych. Ponownie wcielamy się w rolę składającego się z kilkunastu pikseli CommanderaVideo i mamy za zadanie zniszczyć kwadraciki nadlatujące ze wszystkich kierunków w rytm elektronicznego podkładu.

50 Classic Games 3D
50 Classic Games 3D

Logiczne 2 marca 2012

50 Classic Games 3D to kolekcja popularnych gier karcianych, planszowych, zręcznościowych i logicznych, które staraniem ekipy deweloperskiej studia Cerasus Media zaadoptowane zostały do technicznych możliwości konsoli Nintendo 3DS. W pakiecie znalazły się między innymi szachy, ruletka, jednoręki bandyta, mahjongg, blackjack, kości, rzutki i cymbergaj.

BlayzBloo: Clone Phantasma
BlayzBloo: Clone Phantasma

Bijatyki 26 grudnia 2012

Kontynuacja spin-offa, w którym postacie ze świata Blazblue walczą ze sobą w uproszczonej wieloosobowej bijatyce.

Moshi Monsters: Moshlings Theme Park
Moshi Monsters: Moshlings Theme Park

Logiczne 26 października 2012

Moshi Monsters: Moshlings Theme Park to adresowana do najmłodszych kolekcja zręcznościowo-logicznych minigierek, których akcja osadzona została w fantastycznym świecie. Kierując poczynaniami tytułowych stworków gracz ma za zadanie odbudować podupadły lunapark i zapełnić go atrakcjami. Tytuł wyprodukowany został przez brytyjskie studio Mind Candy.