Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

16. Gry Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Najpopularniejsze gry na platformę 3DS.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Cooking Mama 4: Kitchen Magic
Cooking Mama 4: Kitchen Magic

Symulacje 16 listopada 2011

Czwarta odsłona popularnej serii o gotowaniu, zapoczątkowanej na Nintendo DS. Tym razem czeka na nas 60 zupełnie nowych przepisów, oraz ponad 200 dodatkowych kuchennych mini-gier, podczas których wykorzystamy nowe możliwości konsolki i przetestujemy nasze kulinarne umiejętności.

Yo-kai Watch 3
Yo-kai Watch 3

RPG 7 grudnia 2018

Trzecia odsłona serii turowych gier jRPG, rozwijanych przez studio Level 5 na przenośnych konsolkach Nintendo 3DS. Akcja gry rozgrywa się w amerykańskim miasteczku St. Peanutsburg, gdzie główny bohater cyklu przeprowadza się wraz z rodzicami. Szybko okazuje się, że miejsce to zamieszkują również sympatyczne stworki Yo-Kai, których nikt poza naszym protagonistą nie jest w stanie zobaczyć.

Fire Emblem Fates: Revelation
Fire Emblem Fates: Revelation

RPG 9 lipca 2015

Rozszerzenie do Fire Emblem Fates: Birthright i Fire Emblem Fates: Conquest, które wymaga do działania jednej z tych gier. Dodatek został opracowany przez studio Intelligent Systems i pozwala poznać dodatkowe wątki opowieści – tym razem Corrin ani nie współpracuje z Hoshido, ani nie opowiada się po stronie Nohr, postanawiając odkryć prawdę kryjącą się za konfliktem dwóch stronnictw.

Kirby's Blowout Blast
Kirby's Blowout Blast

Zręcznościowe 6 lipca 2017

Rozbudowana wersja minigry Kirby 3D Rumble pochodzącej z Kirby: Planet Robobot. Zabawa polega na przemierzaniu trójwymiarowych plansz, na których musimy uporać się z szeregiem przeciwników oraz zebrać monety w jak najkrótszym czasie. Kirby’s Blowout Blast opiera się na tych samych zasadach, ale poziomy zostały odpowiednio rozbudowane, a także pojawili się nowi przeciwnicy, w tym silniejsi bossowie.

Bye-Bye Boxboy!
Bye-Bye Boxboy!

Przygodowe 2 lutego 2017

Trzecia odsłona cyklu platformowych gier logicznych, nad którym pieczę sprawuje studio HAL Laboratory. Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych częściach serii, głównym bohaterem jest Qbby – kwadratowa postać potrafiąca replikować własny kształt. Tym razem jego zadaniem jest uratowanie tak zwanych Qbabies, czyli niewielkich, podobnych mu istot, które w podzięce za udzieloną im pomoc obdarzają go dodatkowymi umiejętnościami. Na Bye-Bye Boxboy!

Hey! Pikmin
Hey! Pikmin

Akcji 28 lipca 2017

Dwuwymiarowa platformówka z elementami gry logicznej, opracowana przez studio Arzest we współpracy z firmą Nintendo. Głównym bohaterem gry jest Kapitan Olimar, którego statek rozbił się na nieznanej mu planecie, jaką zamieszkują tytułowe stworki. Bohater musi zbadać nowo odkryty glob i znaleźć sposób na ucieczkę. W Hey! Pikmin akcja prezentowana jest z boku, a zabawa polega na podążaniu w prawo przez zróżnicowane lokacje, skakaniu po platformach, omijaniu pułapek oraz na walce z przeciwnikami.

Yo-kai Watch 2: Psychic Specters
Yo-kai Watch 2: Psychic Specters

Akcji 29 września 2017

Trzecia, po Bony Spirits oraz Fleshy Souls, wersja drugiej odsłony cyklu jRPG-ów tworzonych przez studio Level-5. Gracze po raz kolejny wcielają się w Nathana lub Katie, którzy padają ofiarą tajemniczego Yo-kai (nadprzyrodzonego bytu). Duch wymazał ich wspomnienia, a także pamięć zaprzyjaźnionych z nimi istot. Prowadzona przez nas postać musi zatem raz jeszcze wykorzystać tytułowy zegarek umożliwiający jej kontakt z tymi bytami i podjąć próbę odnalezienia sprawcy całego zamieszania.

Urban Trial Freestyle 2
Urban Trial Freestyle 2

Zręcznościowe 20 kwietnia 2017

Kontynuacja ciepło przyjętej zręcznościówki, opracowana przez polskie studio Teyon Games i wydana przez firmę Tate Multimedia. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie cyklu, gracz wciela się w motocyklistę-kaskadera pokonującego kolejne tory przeszkód. Tym razem zmagania toczą się m.in. na dachach wieżowców oraz ulicach wypełnionych skoczniami i rampami. W miarę czynionych postępów zyskujemy środki niezbędne do modyfikacji wyglądu i parametrów motoru.

Culdcept Revolt
Culdcept Revolt

RPG 3 października 2017

Wydana z okazji dwudziestolecia istnienia serii Culdcept turowa gra RPG z elementami strategii, łącząca cechy klasycznych planszówek z produkcjami karcianymi. Stworzona przez Omiya Soft gra Culdcept Revolt zabiera nas do oryginalnego świata fantasy, gdzie wcielamy się w chłopaka o imieniu Allen, rekruta armii rebeliantów walczących z tyranią hrabiego Kranissa.

The Alliance Alive
The Alliance Alive

RPG 27 marca 2018

Klasyczna, turowa gra jRPG, opracowana we współpracy studia Cattle Call z legendarnym deweloperem Yoshitaką Murayamą. The Alliance Alive przenosi graczy do fantastycznego świata, który przed setkami lat padł ofiarą inwazji ze strony obcej cywilizacji Asmodians, a kres jej panowaniu próbuje położyć ruch oporu znany jako Night Crows.

Cursed Castilla (Maldita Castilla EX)
Cursed Castilla (Maldita Castilla EX)

Zręcznościowe 13 lipca 2017

Przygotowana przez jednoosobowe studio Locomalito dwuwymiarowa gra platformowa, będąca udoskonaloną wersją wydanej w 2012 roku produkcji Maldita Castilla. Fabuła gry czerpie z historii oraz legend wielu krajów europejskich, głównie Hiszpanii. Pewnego dnia demon wykorzystuje łzy młodej wiedźmy do otwarcia bram piekieł i wypuszczenia na powierzchnię wszelkiej maści zła.

Chronus Arc
Chronus Arc

RPG 1 października 2015

Dwuwymiarowa gra jRPG inspirowana 16-bitowymi tytułami z konsoli SNES. Gracze przenoszą się do klasycznego uniwersum fantasy i wcielają w młodego, początkującego rycerza o imieniu Loka, wplątującego się w intrygę, której stawką są losy świata.

Distraint
Distraint

Przygodowe prace wstrzymane

Ciekawa przygodówka 2D z elementami horroru psychologicznego. Produkcja zmusza graczy do odpowiedzenia sobie na pytanie o granicę i cenę człowieczeństwa. Za jej wykonanie odpowiada fiński producent niezależny, Jesse Makkonen.

Mario Party: The Top 100
Mario Party: The Top 100

Zręcznościowe 10 listopada 2017

Zestaw stu najlepszych minigierek z wszystkich części serii Mario Party od firmy Nintendo. W produkcji stworzonej przez studio Nd Cube możemy np. rozgrywać spotkania siatkówki plażowej, układać diamenty w ramach gry logicznej match-3, unikać kul wystrzeliwanych przez statek piracki, grać w piłkę nożną, jeść pizzę i robić wiele innych rzeczy. Mario Party: The Top 100 udostępnia też całkiem pokaźny wachlarz postaci, wśród których znajdują się m.in. Mario, Luigi, Peach, Daisy, Wario i Yoshi.

Kirby: Battle Royale
Kirby: Battle Royale

Zręcznościowe 3 listopada 2017

Wydana w ramach 25. urodzin serii Kirby zręcznościowa produkcja z elementami bijatyki. Kirby: Battle Royale zostało stworzone przez specjalistów ze studia HAL Laboratory. W ogólnych założeniach zabawa polega na walce z innymi osobami. Tytuł wspiera bowiem multiplayer (lokalny i przez sieć), w którym czterech graczy trafia na niewielką arenę i bije się, wykorzystując moce posiadane przez różne wersje tytułowego Kirby'ego.

Dillon's Dead-Heat Breakers
Dillon's Dead-Heat Breakers

Akcji 24 maja 2018

Stworzone wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli 3DS połączenie gry akcji i produkcji typu tower defence. Gracze wcielają się w nim w tytułowego pancernika Dillona żyjącego w postapokaliptycznym świecie stylizowanym na Dziki Zachód. Musi on powstrzymać swoją okolicę przed inwazją potworów. Aby to zrobić, niezbędne jest dbanie o zasoby, budowanie wież strażniczych i w końcu osobista konfrontacja z zagrożeniem.

Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey
Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey

Zręcznościowe 11 stycznia 2019

Remake znanego z konsoli Nintendo DS miksu zręcznościówki i gry RPG, w którym Mario i Luigi muszą pomóc tytułowemu Bowserowi – ich antagonista najadł się magicznych grzybów, przez które wchłania wszystko, co napotyka na swojej drodze. W trakcie zabawy w Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Journey kontrolujemy na przemian wąsatych hydraulików i potwora.

Azure Striker Gunvolt: Striker Pack
Azure Striker Gunvolt: Striker Pack

Akcji 4 października 2016

Pakiet dwóch gier platformowych znanych głównie z Nintendo 3DS. Obydwie produkcje cechują się dynamicznym, widowiskowym systemem walki. Za stworzenie zarówno wspomnianych tytułów, jak i kompilacji odpowiada japońskie studio Inti Creates (twórcy gier z serii Mega Man Zero).

Witch and Hero
Witch and Hero

Akcji 4 kwietnia 2013

Gra akcji 2D, w której wcielamy się w bohatera stawiającego czoła armii złowrogiej Meduzy. Protagonista musi również bronić swojej przemienionej w kamień towarzyszki – tytułowej wiedźmy – którą może na krótką chwilę ożywić, wykorzystując krew pokonanych przeciwników.

Bloo Kid 2
Bloo Kid 2

Zręcznościowe 7 maja 2015

Druga część serii klasycznych platformówek, w której wcielamy się w tytułowego bohatera mknącego przez barwne poziomy, przeskakującego przeszkody oraz stawiającego czoła przeciwnikom. Źródłem inspiracji dla Bloo Kid 2 były takie cykle jak Super Mario, Sonic czy Alex Kidd.

Word Search by POWGI
Word Search by POWGI

Logiczne 16 kwietnia 2015

Gra logiczna, w której zadaniem graczy jest wyszukiwanie słów na tablicy wypełnionej rzędami liter. Word Search by POWGI oferuje trzysta rożnych zagadek oraz tryb zabawy wieloosobowej. Za grę odpowiada studio Puzzle on word games Inc.

Pic-a-Pix Color
Pic-a-Pix Color

Logiczne 13 kwietnia 2017

Graficzna gra logiczna, która oparta została na popularnej łamigłówce Picross, znanej także pod nazwą „malowanie liczbami”. Pic-a-Pix Color oferuje w sumie 150 zagadek o różnym stopniu skomplikowania.

Word Puzzles by POWGI
Word Puzzles by POWGI

Logiczne 11 lutego 2016

Kolekcja kilkudziesięciu zagadek słownych reprezentujących sześć zróżnicowanych typów łamigłówek. Word Puzzles by POWGI jest dziełem amerykańskiej firmy Puzzle on word games Inc., która specjalizuje się w wydawaniu podobnych aplikacji.

Word Logic by POWGI
Word Logic by POWGI

Logiczne 18 sierpnia 2016

Zestaw kilkudziesięciu zagadek słownych reprezentujących sześć zróżnicowanych typów łamigłówek.