Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka 2025: Battle for Fatherland (PC)
Okładka2025: Battle for Fatherland (PC)

2025: Battle for Fatherland PC

2025: Battle for Fatherland jest futurystyczną grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), za której powstanie odpowiada zespół deweloperski studia Primal Software.

Akcji | TPP | science fiction | mechy i roboty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

2025: Battle for Fatherland Premiera PC

21kwietnia2010

producent: Primal Software wydawca: Akella

rosyjskarosyjska

Gry podobne do 2025: Battle for Fatherland

Mech Commander 2

Heavy Duty

Robogear: Tales of Hazard

2025: Battle for Fatherland to trójwymiarowa gra akcji z widokiem TPP. Osią rozgrywki są dynamiczne i efektowne walki, angażujące różnego rodzaju futurystyczne maszyny bojowe, w tym wielkie, potężnie uzbrojone mechy. Podczas gry przydaje się nie tylko sprawny refleks i dobre oko, ale i znajomość podstawowych zasad taktyki. Za przygotowanie programu odpowiadają rosyjscy developerzy z Primal Software, mający już na swoim koncie m.in. takie tytuły, jak The I of the Dragon, Besieger czy Heavy Duty (engine tego ostatniego jest zresztą wykorzystywany przez omawianą pozycję).

Akcja gry została osadzona w tytułowym roku 2025, a więc w przyszłości całkiem niedalekiej. Sytuacja na świecie jest, delikatnie mówiąc, nieciekawa – w skutek eskalacji międzynarodowego terroryzmu niemal każdy kraj nękany jest masowymi atakami bombowymi, zaś zwykli ludzie żyją w ciągłej psychozie strachu i świadomości, że śmierć czyha za każdym rogiem. Przez lata regularnego nasilania się zamachów i bezradności pacyfistyczne nastawionych rządów demokratów, ludzkość postanowiła przełamać spiralę przemocy i podjąć bezpośrednią walkę z terrorystami. Główny bohater należy do tych odważnych ludzi, którzy zdecydowali się stanąć na pierwszej linii frontu. Wcielamy się bowiem w dzielnego żołnierza Sił Pokojowych, doskonale wyszkolonego w pilotowaniu wojennego żelastwa wszelkiej maści i zdeterminowanego, by oczyścić świat z plagi terroru.

Nasz futurystyczny garaż zawiera szereg bardzo ciekawych, śmiercionośnych pojazdów – od zwinnych, lekko uzbrojonych jeepów przez czołgi najnowszej generacji aż po majestatyczne, ciężko opancerzone mechy. Każdą maszynę możemy dodatkowo dostosować do naszych potrzeb, samemu dobierając kluczowe elementy wyposażenia. W zależności od rodzaju misji, ukształtowania terenu i stopnia zagrożenia, zasiadamy za sterami najbardziej odpowiedniej konstrukcji bojowej. Na wyposażeniu przeciwnika znajduje się podobny arsenał, dlatego też przed każdym zadaniem dobrze jest przeanalizować dane wywiadowcze i obmyślić ogólny plan działania. Najprostszym rozwiązaniem jest klasyczne rozpoznanie bojem i atak frontalny, prowadzący zazwyczaj do walnej bitwy. Czasami jednak mądrzej jest przyjąć nieco dyskretniejszą taktykę, np. eliminować przeciwników pojedynczo, atakując z zaskoczenia. Przydaje się tutaj specjalne wyposażenie poszczególnych rodzajów broni (np. mechy są uzbrojone w silną, snajperską broń długodystansową, za pomocą której możemy z bezpiecznej odległości neutralizować jednostki wroga). Co ważne, scenariusz programu obfituje w zaskakujące wydarzenia i nagłe zwroty akcji, czasem zmuszając nas wręcz do bratobójczej walki z dawnymi sojusznikami, którzy ostatecznie zdradzili swe pierwotne ideały. W sumie czeka na nas 20 wzajemnie powiązanych ze sobą misji.

Program napędza zmodyfikowany silnik gry Heavy Duty. Dzięki niemu 2025: Battle for Fatherland cechuje się nowoczesną oprawą oraz realistycznie odwzorowanym światem przedstawionym. Zastosowano m.in. dynamicznie zmieniające się ukształtowanie terenu (tzw. terramorphing) oraz zaawansowane algorytmy szkieletowe (tzw. inverse kinematics, według twórców będący krokiem naprzód w stosunku do efektu szmacianej laleczki).

Ocena użytkowników: 3,3 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 2025: Battle for Fatherland: Odpowiednia dla każdego wieku.

2025: Battle for Fatherland Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 7200 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista