Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Phantasy Star - seria gier

Phantasy Star Online 2: Cloud
Phantasy Star Online 2: Cloud

RPG 4 kwietnia 2018

Specjalna wersja gry Phantasy Star Online 2, która wykorzystuje technologię chmury obliczeniowej. Oznacza to, że przed rozpoczęciem zabawy gracz nie musi pobierać żadnych danych, bowiem są one na bieżąco strumieniowane z serwerów; konsola pełni rolę ich odbiornika. Poza tym przygotowana przez twórców zawartość w żaden sposób nie odbiega od tego, co ma do zaoferowania pierwowzór.

Switch

Phantasy Star Online 2
Phantasy Star Online 2

RPG 28 lutego 2013

Kontynuacja popularnego japońskiego MMORPG osadzonego w realiach science-fiction. Jako członkowie galaktycznej grupy dochodzeniowej Arks podróżujemy po kosmosie i badamy nieznane planety. Do wyboru są trzy rasy (ludzka, newman i cast) oraz tyle samo klas (Hunter, Ranger i Force).

PCPS4XONEPSV

Phantasy Star Universe
Phantasy Star Universe

RPG 24 października 2006

Phantasy Star Universe to pozycja należąca do gatunku sieciowych RPG, oferująca ponadto osobom nie podłączonym do sieci rozbudowany tryb zabawy dla pojedynczego gracza. Za produkcję oraz wydanie Phantasy Star Universe odpowiedzialna jest Sega.

PCX360PS2

Phantasy Star Online: Blue Burst
Phantasy Star Online: Blue Burst

RPG 13 czerwca 2005

Phantasy Star Online: Blue Burst to gra z gatunku MMORPG stworzona przez firmę SEGA, będąca tak naprawdę pierwszym sieciowym przedstawicielem tej serii japońskich gier fabularnych. Fabuła gry została zresztą oparta na wydarzeniach znanych z I i II Epizodu Phantasy Star Online, jednak dodano do niej sporo nowości.

PC

Phantasy Star Online
Phantasy Star Online

RPG 25 grudnia 2001

Jeden z najpopularniejszych konsolowych cRPG firmy SEGA, którego głównym atutem jest wciągająca fabuła z możliwością rozgrywki przez Internet.

PC