Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Kajko i Kokosz - seria gier

Kajko i Kokosz: Rozprawa z Hodonem
Kajko i Kokosz: Rozprawa z Hodonem

Przygodowe 31 marca 2012

Ostatnia z trzech części sympatycznej gry przygodowej z bohaterami popularnych komiksów – Kajko i Kokoszem w rolach głównych. Fabuła opowieści skupia się na spisku złego czarnoksiężnika, który podstępem planuje przejąć władzę nad rodzinnym grodem naszych bohaterów. Całość cyklu łączy się w jedną przygodę, wydaną wcześniej jako Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika.

PC

Kajko i Kokosz: Podstęp Kaprala
Kajko i Kokosz: Podstęp Kaprala

Przygodowe 29 lutego 2012

Druga z trzech części sympatycznej gry przygodowej z bohaterami popularnych komiksów – Kajko i Kokoszem w rolach głównych. Fabuła opowieści skupia się na spisku złego czarnoksiężnika, który podstępem planuje przejąć władzę nad rodzinnym grodem naszych bohaterów. Całość cyklu łączy się w jedną przygodę, wydaną wcześniej jako Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika.

PC

Kajko i Kokosz: Mirmiłowo Wielkie
Kajko i Kokosz: Mirmiłowo Wielkie

Przygodowe 31 stycznia 2012

Pierwsza z trzech części sympatycznej gry przygodowej z bohaterami popularnych komiksów – Kajko i Kokoszem w rolach głównych. Fabuła opowieści skupia się na spisku złego czarnoksiężnika, który podstępem planuje przejąć władzę nad rodzinnym grodem naszych bohaterów. Całość cyklu łączy się w jedną przygodę, wydaną wcześniej jako Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika.

PC

Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika
Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika

Przygodowe 2 grudnia 2011

Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika to dwuwymiarowa przygodówka typu point'n'click za którą odpowiada wydawnictwo Egmont. Gra została stworzona w oparciu o serię popularnych komiksów polskiego rysownika Janusza Christy.

PC

Kajko i Kokosz 2: Cudowny Lek
Kajko i Kokosz 2: Cudowny Lek

Przygodowe 15 maja 2006

Kajko i Kokosz 2: Cudowny Lek to kolejna (po Szkole Latania) gra przygodowo-zręcznościowa, przeznaczona dla młodych użytkowników komputerów (od 6 lat), a umożliwiająca wcielenie się w rolę dwóch, tytułowych, znanych z komiksów Janusza Christy, bohaterów.

PC

Kajko i Kokosz: Szkoła Latania
Kajko i Kokosz: Szkoła Latania

Przygodowe 11 kwietnia 2005

Kolejna po Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów gra przygodowo-zręcznościowa przeznaczona dla dzieci (od czterech lat), w całości oparta na kultowym komiksie Janusza Christy, a ściślej mówiąc – na tomie „Szkoła latania”.

PC

Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów
Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów

Przygodowe 15 czerwca 1998

Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów to gra przygodowa na motywach popularnej, komiksowej serii. Kiedy Zbójcerze pod wodzą Hegemona zanieczyszczają wodę w studni grodu, para tytułowych bohaterów musi wyruszyć w pełną wyzwań wyprawę do Krainy Borostworów, by prosić o pomoc Panią Przyrody. Deweloperzy ze studia Seven Stars Multimedia zadbali o tryskające humorem dialogi oraz wyraźne przesłanie proekologiczne gry.

PC