Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Wizardry - seria gier

Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord
Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord

RPG 23 maja 2024

Remake kultowej gry RPG z 1981 roku. W Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord tworzymy sześcioosobową drużynę i stajemy do walki ze złym czarodziejem. Tytuł dostał liczne usprawnienia grafiki i rozgrywki, choć w każdej chwili możemy przywołać oryginalny interfejs.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Wizardry Online
Wizardry Online

RPG 11 listopada 2011

Gra MMORPG bazująca na serii klasycznych RPG-ów autorstwa studia Sir-Tech. Należy do coraz popularniejszego segmentu darmowych gier sieciowych z dobrowolnymi mikropłatnościami. Zabawa polega głównie na zwiedzaniu rozległych podziemi, wypełnionych masą śmiercionośnych pułapek i groźnych monstrów.

PC

Wizardry: Labyrinth of Lost Souls
Wizardry: Labyrinth of Lost Souls

RPG 16 maja 2011

Klasyczna turowa gra RPG w widoku FPP. Labyrinth of Lost Souls to jeden z japońskich spin-offów zapoczątkowanej w 1981 roku serii Wizardry, która pomogła ukształtować oblicze komputerowego gatunku role-playing.

PCPS3iOSPSV

Wizardry: Tale of the Forsaken Land
Wizardry: Tale of the Forsaken Land

RPG 20 grudnia 2001

Próba przeniesiona kultowej PeCetowej sagi na PlayStation 2. Stajemy na czele drużyny śmiałków i toczymy setki walk z wrogo nastawionymi kreaturami. Gra pokłada szczególny nacisk na odpowiedni rozwój prowadzonej ekipy.

PS2

Wizardry 8
Wizardry 8

RPG 15 listopada 2001

Wizardry 8 to ósma odsłona cenionej serii cRPG produkowanej i wydawanej przez firmę Sir-Tech. Tym razem akcja gry osadzona została na tajemniczej planecie Dominus, a prowadzona przez gracza drużyna musi zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami omu Kosmicznych Lordów. Nieliniowa fabuła pozwala na różne zakończenia gry.

PC

Wizardry 7: Crusaders of the Dark Savant
Wizardry 7: Crusaders of the Dark Savant

RPG 22 kwietnia 1992

Wizardry 7: Crusaders of the Dark Savant to siódma część popularnego cyklu RPG stworzonego przez firmę Sir-tech Software. Akcja gry osadzona została na planecie Guardia, a zadaniem prowadzonej przez gracza drużyny bohaterów jest odnalezienie potężnego artefaktu Astral Dominae. Tytuł oferuje m.in. nieliniową fabułę, duży obszar do eksploracji, 250 przeciwników do pokonania i ponad 600 przedmiotów do znalezienia.

PC

Wizardry 6: Bane of the Cosmic Forge
Wizardry 6: Bane of the Cosmic Forge

RPG 2 stycznia 1990

Następna, szósta z kolei odsłona legendarnej serii RPG Wizardry. Produkcja firmy Sir-Tech oferuje sprawdzoną mechanikę rozgrywki, uzupełnioną całą masą nowych rozwiązań. Tym razem drużyna gracza wkracza na teren ponurego zamczyska, gdzie przed wieloma laty stworzono magiczne pióro, mające moc zmieniania słów w rzeczywistość.

PC

Wizardry V: Heart of the Maelstrom
Wizardry V: Heart of the Maelstrom

RPG 31 grudnia 1988

Piąta pełnoprawna odsłona serii Wizardry, stanowiąca powrót do rozwiązań wykorzystanych w pierwotnej trylogii. Gracz staje ponownie na czele drużyny śmiałków, która musi przemierzyć podziemne korytarze celem odnalezienia i przywołania Gatekeepera, uwięzionego przez złą czarodziejkę Sorn.

PC

Wizardry IV: The Return of Werdna
Wizardry IV: The Return of Werdna

RPG 15 grudnia 1988

Czwarta część kultowej serii RPG Wizardry, przynosząca sporą ilość zmian w mechanice rozgrywki. Gracze wcielają się w postać pokonanej w pierwszej części gry czarodziejki Werdny, która odzyskując swe moce postanawia zemścić się za doznane krzywdy. W grze zrezygnowano z systemu zdobywania doświadczenia, zastępując go koniecznością zbierania magicznych pentagramów, pozwalających na przyzywanie coraz silniejszych potworów.

PC

Wizardry III: Legacy of Llylgamyn
Wizardry III: Legacy of Llylgamyn

RPG 27 czerwca 1987

Trzecia odsłona klasycznej trylogii RPG, zapoczątkowanej przez studio Sir-Tech na komputerach Apple II. Tym razem drużyna śmiałków spróbuje odzyskać z rąk straszliwego smoka magiczną kulę, zdolną powstrzymać niszczące Llylgamyn siły natury.

PC

Wizardry II: The Knight of Diamonds
Wizardry II: The Knight of Diamonds

RPG 4 lipca 1985

Druga część popularnego cyklu RPG, który przenosi nas do miasta Llyngamyn. Drużyna dowodzona przez gracza musi odnaleźć potężny artefakt, tytułową zbroję, która umożliwi odzyskanie magicznej laski patronki miasta, Gnildy.

PC

Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord (1984)
Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord (1984)

RPG 3 czerwca 1984

Pierwsza odsłona kultowej serii komputerowych RPG, stworzona przez Andrew Greenberga i Roberta Woodheada w 1981 roku na komputery Apple II (PeCetowa reedycja ukazała się trzy lata później). Gracz pokieruje drużyną złożoną maksymalnie z sześciu bohaterów a jego głównym zadaniem będzie zabicie złego czarnoksiężnika Werdny i odzyskanie potężnego amuletu, który niegdyś należał do Trebora, tytułowego Mad Overlorda.

PC