Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Demon Hunter - seria gier

Łowca Demonów 5: Obecność
Łowca Demonów 5: Obecność

Przygodowe 4 kwietnia 2019

Wydana przez polską firmę Artifex Mundi przygodówka typu HOPA, będąca piątą częścią serii Łowca Demonów. Wcielamy się w Hectora Cole’a, którego zadaniem jest odnalezienie zaginionego w dziwnych okolicznościach gościa muzeum mistycyzmu i potworów. Sprawy nie ułatwia fakt, że każdy jego krok obserwuje tajemniczy byt.

PCANDiOS

Łowca Demonów 4: Tajemnice światła
Łowca Demonów 4: Tajemnice światła

Przygodowe 8 lutego 2018

Czwarta odsłona serii przygodówek z ukrytymi przedmiotami tworzonej przez serbskie studio Brave Giant. Tym razem wcielamy się w Lilę, czyli siostrzenicę słynnej Dawn Ashmoore, która została porwana przez Setha. Protagonistka musi odnaleźć ciotkę, nim ta zostanie zabita przez starożytne bóstwo pragnące unicestwić ludzkość.

PCPS5XSXPS4XONESwitchANDiOSWP

Łowca Demonów 3: Objawienie
Łowca Demonów 3: Objawienie

Przygodowe 16 listopada 2016

Gra przygodowa typu HOPA, opracowana przez serbskie studio Brave Giant we współpracy z polską firmą Artifex Mundi. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich częściach serii, główną bohaterką tej produkcji jest Dawn Harlock. Protagonistka prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa pewnej kobiety i tajemniczego zaginięcia jej córki – nasza podopieczna szybko odkrywa, że w sprawę zaangażowana jest nowa, mroczna siła, a jakby tego było mało, owe wydarzenia mogą mieć związek z jej własnym pochodzeniem. W Demon Hunter 3: Revelation przemieszczamy się pomiędzy statycznymi lokacjami, w których rozwiązujemy zagadki, poszukujemy ukrytych przedmiotów i bierzemy udział w minigrach wymagających od nas spostrzegawczości i zdolności szybkiego myślenia. Wszystko po to, by stopniowo odkrywać kolejne strzępki fabuły. Całość okraszono wysokiej jakości, barwną i ręcznie malowaną oprawą graficzną, z kolei w przygodzie towarzyszy nam klimatyczny soundtrack.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

Łowca Demonów 2: Nowa Przygoda
Łowca Demonów 2: Nowa Przygoda

Przygodowe 25 sierpnia 2015

Kontynuacja casualowej gry przygodowej z ukrytymi przedmiotami, powstałej w kooperacji serbskiego studia Brave Giant z rodzimym Artifex Mundi. Akcja gry Łowca Demonów 2: Nowa Przygoda osadzona została 20 lat po wydarzeniach znanych z poprzedniczki. Kiedy przybrany ojciec głównej bohaterki ginie podczas walki z demonicznym przeciwnikiem, próbującym ponownie wedrzeć się do naszego świata, protagonistka staje się ostatnim żyjącym członkiem pradawnego zakonu Łowców Demonów i zarazem jedyną osobą, która może stanąć do walki z potężniejszym niż kiedykolwiek wrogiem. Pod względem mechaniki, gra w niczym nie odbiega zarówno od części pierwszej, jak i rozwiązań typowych dla gatunku przygodowych gier HOPA. Wątek fabularny, podczas którego odwiedzamy 31 zróżnicowanych lokacji, urozmaicają nam zatem liczne sceny z ukrytymi obiektami, a także nowe minigry, wymagające dużej spostrzegawczości i zdolności logicznego myślenia.

PCANDiOSWP

Łowca Demonów: Kroniki z otchłani
Łowca Demonów: Kroniki z otchłani

Przygodowe 4 grudnia 2014

Demon Hunter: Chronicles from Beyond to przygodówka wzbogacona elementami casualowego gatunku hidden object. Kampania toczy się na krótko przed II wojną światową, a scenariusz opowiada o dziewczynie polującej na demona, który przedostał się do świata śmiertelników.

PCANDiOSWP