Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Romancing SaGa - seria gier

SaGa Frontier Remastered
SaGa Frontier Remastered

RPG 15 kwietnia 2021

Remaster niedocenianej, klasyczne produkcji z gatunku jRPG autorstwa Square Enix. Tytuł zabiera gracza do układu planetarnego zwanego Regionami, gdzie magia przeplata się z technologią. Wcielamy się w ośmiu bohaterów, z których każdy posiada oddzielną historię.

PCPS4SwitchANDiOS

Romancing SaGa Re;UniverSe
Romancing SaGa Re;UniverSe

RPG 23 czerwca 2020

Darmowa, mobilna odsłona znanego cyklu jRPG, której akcja toczy się 300 lat po ostatniej części serii. Produkcja oferuje turowy system walki i została zaprojektowana w taki sposób, by nie zrazić ani laików, ani wieloletnich fanów. Tytuł został opracowany przez japońską firmę Square Enix.

ANDiOS

Romancing SaGa 3
Romancing SaGa 3

RPG 11 listopada 2019

Romancing SaGa 3 to zremasterowana wersja 16-bitowego japońskiego RPG-a. Gra oferuje turowy system walki oraz ośmiu głównych bohaterów do wyboru, a każdy z nich posiada odmienną kampanię i unikalne misje poboczne.

PCPS4XONESwitchANDiOSPSV

Romancing SaGa 2
Romancing SaGa 2

RPG 23 marca 2016

Odświeżona edycja gry Romancing SaGa 2, która pierwotnie ukazała się w 1993. Jest to zarazem pierwsza odsłona serii wydana poza Japonią oraz przeznaczona na urządzenia mobilne (Android, iOS). Fabuła osadzona jest w świecie fantasy, który pad ofiarą Siedmiu Bohaterów – legendarnych herosów, którzy z nieznanych przyczyn zmienili się w zagrażające ludzkości demony. Walkę z najeźdźcami podejmuje dynastia królewska, której poczynaniami kieruje gracz. Jako władca musi on zatroszczyć się o rozwój państwa, zarządzanie finansami, oczyszczanie i przejmowanie kontroli nad lochami, a także wyznaczanie następcy tronu. Z każdym pokoleniem król staje się coraz mądrzejszy i silniejszy, dzięki czemu może w końcu zmierzyć się z Siódemką. W Romancing SaGa 2 spotykamy też wielu bohaterów, którzy dołączają do drużyny gracza i wspólnie walczymy z potworami. Bitwy toczą się w typowym dla japońskich RPG-ów systemie turowym. Również stylistyka produkcji nawiązuje do starej szkoły roleplayów za sprawą dwuwymiarowej grafiki i charakterystycznej ścieżki dźwiękowej.

ANDiOS

Romancing SaGa
Romancing SaGa

RPG 21 kwietnia 2005

Remake klasycznej gry jRPG wydanej w 1992 roku. Wcielamy się w rolę jednej z ośmiu dostępnych postaci i wspólnie z zebraną drużyną przemierzamy krainę Mardias w celu powstrzymania budzących się z uśpienia sił zła. Toczymy turowe pojedynki, rozwijamy umiejętności postaci i zdobywamy coraz lepsze wyposażenie, przygotowując się na ostateczne starcie, od którego zależą losy świata.

PS2

Unlimited SaGa
Unlimited SaGa

RPG 17 czerwca 2003

Unlimited SaGa to tytuł ,stworzony przez studio Square Enix, odpowiedzialne za Final Fantasy - najpopularniejszą serię konsolowych RPG na świecie. Nietrudno się domyślić, że nowe dzieło Japończyków także reprezentuje gatunek gier fabularnych.

PS2

SaGa Frontier 2
SaGa Frontier 2

RPG 31 stycznia 2000

Ósma odsłona popularnego cyklu japońskich gier fabularnych SaGa. Produkcja opowiada dwie różne historie, rozgrywające się w świecie fantasy Sandail. Jedna z nich skupia się na wygnanym za brak zdolności magicznych księciu, druga kreśli losy kilku pokoleń rodziny poszukiwaczy tajemniczego artefaktu. Rozgrywka polega głównie na swobodnej eksploracji rozległego świata, rozmawianiu z postaciami niezależnymi oraz toczeniu turowych walk w trzech różnych wariantach. Tytuł wyróżnia się atrakcyjną, akwarelową oprawą graficzną.

PS1

SaGa Frontier
SaGa Frontier

RPG 31 marca 1998

Pierwsza wydana na platformę PlayStation i siódma w ogóle odsłona popularnego cyklu gier jRPG. Akcja produkcji rozgrywa się w uniwersum składającym się z kilku planet, pomiędzy którymi gracz może się swobodnie przemieszczać. Historia rozbita została na siedem oddzielnych opowieści, zaprezentowanych z perspektywy różnych protagonistów. Pod względem mechanizmów rozgrywki tytuł jest klasycznym przedstawicielem gatunku, w którym prym wiodą eksploracja, wykonywanie zadań fabularnych oraz toczenie turowych pojedynków.

PS1