Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Red Game - seria gier

Green Game: TimeSwapper
Green Game: TimeSwapper

Logiczne 4 kwietnia 2016

Kolejna gra logiczno-zręcznościowa polskiego studia iFun4All, będąca kontynuacją wydanej kilka miesięcy wcześniej produkcji Red Game Without a Great Name. Pod względem mechaniki tytuł wykorzystuje jednak tylko ogólny koncept pierwowzoru, zaś cała zabawa opiera się na zupełnie innych zasadach. W Green Game: TimeSwapper wcielamy się ponownie w mechanicznego ptaka, którego zadaniem jest bezpieczne dotarcie do celu. W grze nie mamy jednak bezpośredniej kontroli nad samym bohaterem, wykorzystując jedynie moc władania nad czasem oraz manipulowania otoczeniem i jego różnorodnymi mechanizmami. Istota zabawy polega na takim wpływaniu na ruchy ptaka, aby ten dotarł do celu w jednym kawałku. Rozgrywka składa się z kilkudziesięciu zróżnicowanych poziomów, utrzymanych zgodnie z tytułem gry w różnych odcieniach zieleni. Zabawę uatrakcyjnia zaś znana z pierwowzoru opcja zbierania kółek zębatych oraz możliwość wykorzystania rozmaitych przedmiotów, zapewniających przydatne bonusy.

PCSwitchANDiOSPSV

Red Game Without a Great Name
Red Game Without a Great Name

Zręcznościowe 28 lipca 2015

Utrzymana w lekko steampunkowym klimacie dwuwymiarowa gra zręcznościowa autorstwa krakowskiego studia iFun4All (będącego spółką-córką innego polskiego dewelopera, studia Bloober Team). Akcja Red Game Without a Great Name osadzona została w przyszłości, w której jednak wciąż korzysta się z przestarzałych metod komunikacji, takich jak tradycyjna poczta. Z uwagi na trudności zwykłych doręczycieli w dotarciu do wszystkich rejonów, część przesyłek dostarczana jest przez stworzone do tego celu mechaniczne ptaki. Nad jednym z nich kontrolę przejmują gracze, a ich zadaniem jest przemierzanie rozmaitych i niezbyt przyjaznych lokacji, celem bezpiecznego doręczenia przesyłki i zebrania wszystkich rozsianych po planszy kółek zębatych. Kierowany przez nas ptak nie jest jednak całkowicie bezbronny i posiada m.in. zdolność teleportacji oraz korzystania z rozmaitych power-upów, co pozwala mu wychodzić cało z kolejnych opresji i na różne sposoby radzić sobie z napotykanymi przeszkodami.

PCSwitchANDiOSPSV