Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Maxis Sim Series - seria gier

SimSafari
SimSafari

Strategiczne 1 marca 1998

SimSafari to gra strategiczna przenosząca nas do serca Afryki, gdzie przejmujemy pieczę nad umiejscowionym na Czarnym Lądzie kompleksem turystycznym, złożonym z parku przyrody, obozu i tubylczej wioski. Naszym celem jest osiągnięcie jak najwyższej oceny u odwiedzających nas gości.

PC

SimPark
SimPark

Strategiczne 31 października 1996

Określana jako SimIsle w wersji „light” strategia ekonomiczna, należąca do słynnej serii simów firmy Maxis. Wcielamy się w rangera, którego zadaniem jest stworzenie i pielęgnacja parku, położonego gdzieś w kontynentalnej części USA. Adresowana raczej do młodszych odbiorców gra posiada ogromne walory edukacyjne, oferując ogromną bazę wiedzy o rozmaitych gatunkach roślin i zwierząt.

PC

SimCopter
SimCopter

Symulacje 31 października 1996

SimCopter stawia nas w roli pilota śmigłowca, pozwalając na swobodne zwiedzanie miast zaimportowanych z gry SimCity 2000, bądź też klasyczną rozgrywkę w trybie kariery, polegającym na wykonywaniu szeregu misji ratunkowych.

PC

SimTown
SimTown

Strategiczne 16 maja 1996

SimTown to gra z kultowej serii firmy Maxis. Naszym celem jest stworzenie małego miasteczka i zadbanie o odpowiedni poziom szczęścia jego mieszkańców. Tytuł adresowany jest do młodszych użytkowników komputerów.

PC

SimTunes
SimTunes

Logiczne 6 kwietnia 1996

Najbardziej niezwykła i oryginalna gra z serii simów, wykreowanej przez Maxis, która w inteligentny sposób bawi i uczy, kształtując zmysł plastyczny i muzyczny, pozwalając dzieciom na odkrywanie własnych zdolności twórczych.

PC

SimGolf
SimGolf

Sportowe 30 września 1995

Gra studia Maxis należąca do cyklu tzw. simów. Tym razem autorzy odchodzą od typowego dla serii gatunku strategii ekonomicznych, proponując nam rasową symulację golfa. Gra daje nam możliwość zbudowania od podstaw własnego pola golfowego, a następnie gry na przygotowanym w ten sposób terenie.

PC

SimIsle: Missions in the Rainforest
SimIsle: Missions in the Rainforest

Strategiczne 30 września 1995

SimIsle: Missions In The Rainforest to gra z serii „sim” studia Maxis. Przejmujemy kontrolę nad jedną z fikcyjnych, tropikalnych wysp o różnych parametrach i z pomocą zatrudnianych przez nas agentów podejmujemy się szeregu zróżnicowanych zadań, bądź uczestniczymy w rozgrywce swobodnej.

PC

SimTower: The Vertical Empire
SimTower: The Vertical Empire

Strategiczne 20 listopada 1994

Strategia ekonomiczna wydana przez dobrze znaną firmę Maxis. Naszym zadaniem w tej produkcji jest zarządzanie prawdziwym Drapaczem Chmur.

PC

SimHealth
SimHealth

Strategiczne 25 marca 1994

Kolejny „sim” w dorobku firmy Maxis stanowi głos w dyskusji nad ogólnonarodowym systemem opieki zdrowotnej, jaka rozgorzała w Stanach Zjednoczonych za czasów administracji prezydenta Clintona. Celem gracza jest stworzenie sprawnego i zrównoważonego systemu opieki medycznej.

PC

SimFarm
SimFarm

Strategiczne 13 czerwca 1993

SimFarm to kolejny twór firmy Maxis, powstały na fali ogromnej popularności SimCity. Tym razem jednak gracz nie wcieli się w rolę burmistrza miasta, ale stanie się najprawdziwszym farmerem, który hodując rośliny i zwierzęta musi stworzyć gospodarstwo rolne z prawdziwego zdarzenia.

PC

SimLife
SimLife

Strategiczne 3 sierpnia 1992

Czwarty z kolei tytuł z serii zapoczątkowanej przez kultowe SimCity. Celem gry jest stworzenie samowystarczalnego ekosystemu i badanie wzajemnego oddziaływania różnych form życia i środowiska. Czynimy to poprzez modyfikację rozmaitych parametrów klimatu, bądź krzyżówki genetyczne organizmów roślinnych i zwierzęcych.

PC

SimAnt: The Electronic Ant Colony
SimAnt: The Electronic Ant Colony

Strategiczne 26 lutego 1991

Oryginalna gra strategiczna symulująca… życie mrówek. W grze kontrolujemy kolonię czarnych mrówek gdzieś na podwórku położonego na przedmieściach domu, a naszym celem jest rozszerzenie swojej kolonii na teren całego ogrodu - eliminując przy okazji wrogie kolonie mrówek czerwonych oraz niezbyt życzliwych nam właścicieli posesji.

PC

SimEarth: The Living Planet
SimEarth: The Living Planet

Strategiczne 16 października 1990

Druga po kultowym SimCity gra symulacyjna w dorobku firmy Maxis. Przejmujemy kontrolę nad całą naszą planetą, a autorzy pozwalają nam modyfikować rozmaite jej parametry, takie jak klimat, temperatura czy kształt lądów. W tak przygotowanym środowisku umieszczamy rozmaite formy życia, obserwując ich ewolucję i rozwój.

PC