Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Gratuitous Battles - seria gier

Gratuitous Space Battles 2
Gratuitous Space Battles 2

Strategiczne 16 kwietnia 2015

Kontynuacja gry Gratuitous Space Battles studia Positech Games, która wraz z bliźniaczą Gratuitous Tank Battles zaprezentowała nieco inne podejście do popularnego gatunku strategii tower defense. Podobnie jak w pierwszej odsłonie serii, w grze nie mamy bezpośredniego wpływu na przebieg poszczególnych bitew, a kluczem do sukcesu jest ich odpowiednie zaplanowanie i przygotowanie. Czynimy to, konstruując od podstaw rozmaite typy jednostek i ręcznie dobierając poszczególne części i elementy uzbrojenia. Następnie przygotowujemy odpowiednie formacje bojowe i wydajemy naszym dowódcom wytyczne, by w końcu obserwować jak nasi podopieczni radzą sobie w boju. W porównaniu z pierwszą częścią gry, twórcy wprowadzili do rozgrywki kilka nowości. Najważniejszą z nich są 3 nowe klasy statków: pancerniki, ciężkie myśliwce i niszczyciele. Znacznie zwiększona została liczba dostępnych broni oraz podzespołów. Wprowadzono też statki transportowe oraz konieczność uzupełniania zapasów paliwa.

PC

Gratuitous Tank Battles
Gratuitous Tank Battles

Strategiczne 17 maja 2012

Gratuitous Tank Battles to strategia typu tower defense. Fabuła gry zakłada, że I wojna światowa nigdy się nie skończyła i w świecie Gratuitous Tank Battles toczy się ona dalej w roku 2114.

PC

Gratuitous Space Battles
Gratuitous Space Battles

Strategiczne 16 listopada 2009

Gratuitous Space Battles można określić jako grę z rodzaju Tower Defense, osadzoną w kosmosie. Z dostępnych elementów uzbrojenia budujemy statki, wydajemy im rozkazy i obserwujemy zmagania z nieprzyjacielem.

PC