Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Caesar - seria gier

Cezar IV
Cezar IV

Strategiczne 26 września 2006

Caesar IV to kolejna, czwarta już odsłona popularnego cyklu strategii-ekonomicznych, skupiających się na aspektach rozbudowy oraz zarządzania wirtualnym miastem w czasach starożytnego Imperium Rzymskiego.

PC

Cezar III
Cezar III

Strategiczne 24 maja 1999

Dzięki tej grze możesz zakosztować smaku władzy jaką czuł cesarz największego imperium w historii ludzkości, wspinaj się po drabinie rzymskiej kariery politycznej i zbuduj najbardziej doskonałe miasto na świecie.

PC

Caesar II
Caesar II

Strategiczne 14 grudnia 1996

Druga odsłona popularnego cyklu gier ekonomicznych, w których wcielamy się w rolę zarządcy z czasów Imperium Rzymskiego. Celem zmagań jest rozbudowanie miasta w wyznaczonych prowincjach i zamiana dziewiczego terenu w tętniącą życiem metropolię, będącą ośrodkiem handlowym, przemysłowym i kulturalnym.

PC

Caesar
Caesar

Strategiczne 15 czerwca 1993

Pierwsza gra strategiczno ekonomiczna z bardzo popularnej serii budowania i zarządzania starożytnymi miastami, w której zaczynając od małej prowincji Imperium Rzymskiego mierzymy w tytuł Cezara.

PC