Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Ace Attorney - seria gier

The Great Ace Attorney Chronicles
The Great Ace Attorney Chronicles

Przygodowe 27 lipca 2021

The Great Ace Attorney Chronicles to zestaw dwóch prawniczych przygodówek, stanowiących prequel serii o przygodach Phoenixa Wrighta. Akcja toczy się w XIX wieku pozwalając nam na sprawdzenie się w roli adwokata.

PCPS4Switch

Great Ace Attorney 2
Great Ace Attorney 2

Przygodowe 3 sierpnia 2017

Great Ace Attorney 2 to opracowana z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS gra przygodowa. Opowiada ona dalsze losy żyjącego w XIX wieku japońskiego adwokata, będącego przodkiem samego Phoenixa Wrighta. Podczas zabawy musimy doprowadzić do uniewinnienia naszych klientów, co wymaga zarówno prowadzenia dochodzeń, jak i brania udziału w rozprawach.

3DS

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice
Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice

Przygodowe 9 czerwca 2016

Kolejna odsłona popularnej serii prawniczych przygodówek japońskiego studia Capcom, stworzona z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Jak zawsze bohaterem Ace Attorney 6 jest renomowany prawnik Phoenix Wright. Tym razem opuszcza on rodzinną Japonię i udaje się w podróż do fikcyjnego państewka, którego nadrzędna religia opiera się na kulcie duchów. Na miejscu bohater zostaje wplątany w serię zbrodni i musi reprezentować niewinnie oskarżonych przed sądem. Jego pierwszy klient, młody kapłan, decyduje się towarzyszyć swemu wybawcy w jego dalszych przygodach i niejednokrotnie zasypuje go ciekawostkami na temat lokalnych zwyczajów. Każda sprawa składa się z dwóch etapów. W pierwszym prowadzimy śledztwo: badamy miejsce zbrodni, szukamy dowodów i poszlak, przepytujemy świadków itd. Natomiast w kolejnym wykorzystujemy zebrane informacje do obrony oskarżonych. Największą nowością jest obecność w sali sądowej wodnego lustra, które służy do wizualizacji związków między przedmiotami, informacjami i postaciami.

ANDiOS3DS

Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies
Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies

Przygodowe 25 lipca 2013

Ace Attorney 5 to prawnicza przygodówka firmy Capcom. Powraca w niej najsłynniejszy bohater cyklu, czyli adwokat Phoenix Wright. Zabawa polega na obronie niesłusznie oskarżonych. W tym celu prowadzimy własne śledztwo i przepytujemy świadków, a następnie wykorzystujemy zgromadzone w ten sposób dowody w trakcie rozpraw.

ANDiOS3DS

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy
Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy

Przygodowe 7 lutego 2012

Reedycja trzech części popularnego cyklu gier prawniczych Ace Attorney. Rozgrywka w Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy dzieli się na fazę gromadzenia dowodów, oraz właściwą rozprawę sądową, podczas której nasz bohater stara się udowodnić niewinność swojego klienta.

PCPS4XONESwitchANDiOS3DS

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2
Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2

Przygodowe 3 lutego 2011

Kolejna część uznanego cyklu prawniczych przygodówek Ace Attorney. Już po raz drugi głównym bohaterem zostaje prokurator Miles Edgeworth, któremu ponownie przychodzi zbadać szereg trudnych spraw kryminalnych.

ANDiOSNDS

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth
Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth

Przygodowe 16 lutego 2010

Kolejna odsłona cyklu Ace Attorney, tym razem z Milesem Edgeworthem w roli głównej. Najmłodszy oskarżyciel w historii bada kilka rozbudowanych spraw sądowych, przesłuchuje świadków i podejrzanych, znajduje dowody i udowadnia winę.

ANDiOSNDS

Apollo Justice: Ace Attorney
Apollo Justice: Ace Attorney

Przygodowe 19 lutego 2008

Bardzo ciekawa gra przygodowa, której znaczna część rozgrywana jest na sali sądowej. Ponownie wcielamy się w postać prawnika. Tym razem jednak nie jest to Phoenix Wright, a tytułowy Apollo.

ANDiOSNDS3DS

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations
Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations

Przygodowe 15 września 2007

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations to trzecia część sądowej przygodówki przeznaczonej na konsolę przenośną NDS. Tytuł został opracowany i wydany przez firmę Capcom i jest anglojęzyczną wersją gry Gyakuten Saiban 3, która ukazała się pierwotnie w Japonii w 2004 roku na konsolę Game Boy Advance.

NDS

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All
Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All

Przygodowe 16 stycznia 2007

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice For All to druga produkcja, której akcję osadzono na sali sądowej. Poszczególne wydarzenia w grze przedstawiono z perspektywy oczu głównego bohatera. Jest nim tytułowy Phoenix – prawnik, którego zadaniem jest udowodnienie niewinności swojego klienta.

WiiNDS

Phoenix Wright: Ace Attorney
Phoenix Wright: Ace Attorney

Przygodowe 11 października 2005

Phoenix Wright: Ace Attorney to pierwsza z popularnej w Japonii serii gier rozgrywających się na sali sądowej, która doczekała się wersji anglojęzycznej na konsolę Nintendo DS. Gracz występuje w roli obrońcy, który musi udowodnić niewinność swojego klienta i podważyć zeznania nieuczciwych świadków.

NDS