Świat cyców #164

Forum Xbox
Odpowiedz
11.05.2026 16:34
cswthomas93pl
1
2
odpowiedz
cswthomas93pl
161
Legend
Image

Świat cyców #164

Historia wydanych konsol Xbox przez Microsoft:

- Xbox (XBX) [15.11.2001]
https://pl.wikipedia.org/wiki/Xbox
- Xbox 360 (X360) [22.11.2005]
https://pl.wikipedia.org/wiki/Xbox_360
- Xbox One (XO) [22.11.2013]
https://pl.wikipedia.org/wiki/Xbox_One
- Xbox Series X|S [10.11.2020]
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Xbox_Series_X/S

Sprzedaż konsol Xbox:

1. Xbox - 24 mln
2. Xbox 360 - 84 mln
3. Xbox One - 58 mln
4. Xbox Series X|S - 28 mln
------------------------------------------------------------------------

Serwisy Informacyjne poświęcone Xboxowi:

https://x.com/Xbox
https://www.youtube.com/c/xbox/featured
https://www.xbox.com/pl-PL

Lista achievementów:

https://www.trueachievements.com/

Przydatne linki:

Biblioteka Game Pass - https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-game-pass/games

Microsoft Store - https://www.xbox.com/pl-PL/games/all-games

Support - https://support.xbox.com/pl-pl

Lista naszych gamertagów:

1. cswthomas93pl
2. adam11i13
3. Xfarben87 (Mutant z Krainy OZ)
PSN: Farben87
4. The PaGur (PatriciusG)
5. DarthTusken9767
6. Highl4nder666 (JohnDoe666)
7. raziel88ck
8. dziadek09 (Maverick0069)
9. eucliwood10 (konewko01)
10. Jakkobz (Mr. JaQb)
11. Bartekdmx (dmx) mail: [email protected]
12. Dosq8881 (Crod4312)
PSN: Dosq_X_
13. Jackov15
14. matmafan
15. Trubadurant (zielele)
16. malaycpt (barnej7)
17. truskolodz (Truskolodzix)
18. EnixPL (EnX)
19. captainpabloo (A's)
20. Bartoz1722 (Ognisty Cieniostwór)
PSN: Bartoz_Maestro
21. RavSmolen (Smoleń)
22. adamosis (cycu2003)
23. RainingSinger67 (mk1976)
24. HautamekiPL (Marcinkiewiczius)
25. PiterXoneX (Pitplayer)
26. barth89PL (Barthez x)
27. xanat0s PL (xanat0s)
28. Panini#9200 (MarkcusFetysz)

11.05.2026 18:00
SULIK
1.1
odpowiedz
SULIK
276
olewam zasady

nie tu. kto i kiedy dodał odpowiadanie do 1 posta ??

post wyedytowany przez SULIK 2026-05-11 18:00:57
11.05.2026 18:04
Dante
😉
1.2
4
odpowiedz
Dante
25
Legionista

GRYOnline.pl

Image

ja, pół roku temu ;)

EDIT: zapomniałbym -->

post wyedytowany przez Dante 2026-05-11 18:07:55
11.05.2026 18:44
cswthomas93pl
😁
1.3
1
odpowiedz
cswthomas93pl
161
Legend

Via Tenor

I to mi się podoba!

13.05.2026 17:20
31
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Halabarda Geralta
32
Konsul
Image

Jak fan dołączę do tego ciekawego wątku.

11.05.2026 16:34
cswthomas93pl
2
odpowiedz
cswthomas93pl
161
Legend
11.05.2026 16:36
cswthomas93pl
😁
3
3
odpowiedz
1 odpowiedź
cswthomas93pl
161
Legend

Via Tenor

W tej części stulejometr wywaliło poza skalę, a moderację proszę o wyrozumiałość

11.05.2026 16:59
matmafan
😂
3.1
3
odpowiedz
matmafan
193
Altair ibn al-Ahad

Via Tenor

A jak, dziś nawet rozmawialiśmy o cycatej blondynie która widziałem na rozładunku.

Ogłaszam 11 maja dniem cyców!

11.05.2026 16:47
MarkcusFetysz
4
2
odpowiedz
MarkcusFetysz
9
Pretorianin
Image

11.05.2026 16:57
zielele
5
4
odpowiedz
zielele
168
Legend

Via Tenor

za brak cyckow przy poście ban?

11.05.2026 17:06
cycu2003
😁
6
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
cycu2003
262
Legend

Via Tenor

Heh, kurde, nie myślałem że się odważysz xD

Edit: przepraszam

post wyedytowany przez cycu2003 2026-05-11 17:15:53
11.05.2026 17:14
zielele
6.1
1
odpowiedz
zielele
168
Legend

Via Tenor

szybko edytuj.

11.05.2026 18:45
cswthomas93pl
6.2
2
odpowiedz
cswthomas93pl
161
Legend

Via Tenor

Ryzyk-fizyk, słowo się rzekło :p

11.05.2026 18:01
SULIK
7
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
276
olewam zasady

Maverick0069 jeszcze z poprzedniego wątku który miał normalną nazwę, a nie taką która pewnie spadnie z rowerka w przeciągu doby: "Nie chce ale widzę je w jednym zestawieniu top gier z tego roku więc siłą rzeczy widzę niesprawiedliwość w przydzielaniu ocen punktowych." to działa jak każda statystyka, a statystyka działa tak, że jak idziesz z psem na spacer to średnio każdy z was ma po 3 nogi. Ewentualnie jeszcze lepsze porównanie jest stopniowanie kłamstw czyli: kłamstwa, bezczelne kłamstwa oraz statystyka ;).
Więc koniec końców to że ktoś robi sobie zestawienia tych "najlepszych" gier danego roku po kluczu najwyższej średniej oceny, to niech sobie robi, ale to tak naprawdę nic nie znaczy poza tym, ze ktoś sobie takie zestawienie zrobił.
Dodatkowo ocena 10/10 nie oznacza z automatu ze dana gra jest dla każdego. Bo jak jeszcze Mixtape prawdopodobnie można polecić każdemu, tak już np. RDR2 czy KCD2 niekoniecznie.
Co do natomiast rozbijania oceny liczbowej na pięć segmentów jak za czasów czasopism growych to też to na dłuższą metę nie ma sensu, tym bardziej jeżeli za recenzjami stoją redakcje, a nie jeden człowiek piszący sobie gdzieś na blogu.
A co najważniejsze, ogólnie liczbowe oceny gier nie mają sensu, a tym bardziej porównywanie ich między redakcjami czy gatunkami.

11.05.2026 18:09
zielele
7.1
odpowiedz
zielele
168
Legend

Via Tenor

jak patrzy się tylko na oceny bez kontekstu i posortuje od najwyżej ocenianych to na PS2 w TOP20 sa 4 gry sportowe.

nie da się tak, nie da się patrzeć tylko na liczbę i ze każda ocena bedzie dopasowana do gier z zupełnie innych gatunków, bo jak dla mnie to wtedy wszystko co nie jest standardowa gra akcji albo RPG musiałoby dostawać maksymalnie 5.

a rozbijanie ocen na jakies sztywne kryteria jest szkodliwe, bo zniechęca do ryzyka i do traktowania gier jak sztukę.

post wyedytowany przez zielele 2026-05-11 18:14:16
11.05.2026 19:04
Ergo
7.2
odpowiedz
Ergo
105
Senator

Ja nigdy nie kieruję się ocenami bo one tak naprawdę nic nie mówią, ale życzył bym sobie aby recenzenci lepiej uzasadniali dlaczego coś ocenili tak, a nie inaczej. Podam przykład recenzji Star Wars Outlaw na golu.

Recenzent napisał, że skradanie jest dobrze zrobione, brak mechaniki przenoszenia ciał usprawiedliwił tym, że gramy drobną dziewczyną, AI zaś uznał za specjalnie ogłupione aby gra nie frustrował.

Dla mnie to jest absurd, ale wymieniłem parę komentarzy z recenzentem i dowiedziałem się, że oceniał ten aspekt i ogólnie grę przez pryzmat tego do jakiego gracza jest ona kierowana. Gra ma PEGI 12. Dla mnie nadal jest to niezrozumiałe, ale jestem w stanie to zaakceptować bo wiem czym kierował się recenzent przy ocenie tej gry.

Moim zdaniem takie podejście byłoby bardziej ok względem graczy, a i też można by było zaznaczać, że gra dostaje ocenę 9/10 np w gatunku gry przygodowe. Wtedy ciężko się do czegoś przyczepić, wszystko jest napisane czarno na białym.

No, ale z tymi recenzjami to jest ogólnie głębszy problem.

11.05.2026 18:18
Mutant z Krainy OZ
8
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Via Tenor

Ilu nowych bywalcow watku po tej czesci przewidujecie?

11.05.2026 18:47
cswthomas93pl
8.1
1
odpowiedz
cswthomas93pl
161
Legend

Via Tenor

Ciężko stwierdzić, moderator(?) już zawitał w nasze skromne progi :)

11.05.2026 19:16
cycu2003
8.2
odpowiedz
cycu2003
262
Legend

Na pewno wyświetlenia, że tak powiem, będą szczytować xD co do nazwy to dlaczego miałaby polecieć? Jeszcze w naszym kraju, póki co, słowo cycki nie jest zabronione ani nie jest obraźliwe

11.05.2026 23:28
WolfDale
😎
8.3
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Dokładnie, tym bardziej że mężczyźni przecież też mają cycki.

12.05.2026 10:20
Pitplayer
8.4
1
odpowiedz
Pitplayer
106
Senator

Via Tenor

11.05.2026 19:25
Ergo
9
odpowiedz
Ergo
105
Senator
Wideo

Bardzo fajny materiał na temat systemu Xboxa. Zakładam, że zainteresowani tematem już to widzieli, ale może kogoś ominęło. :)

https://youtu.be/eR7BYqhxqBc?is=3Bsqk-_brgeoV6DY

11.05.2026 19:54
Ognisty Cieniostwór
😜
10
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Via Tenor

za brak cyckow przy poście ban?

Jestem za :P

11.05.2026 20:10
Mutant z Krainy OZ
10.1
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Via Tenor

Braknie gifow xD

12.05.2026 00:53
Ognisty Cieniostwór
10.2
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Via Tenor

Wtedy zrobimy własne xD

11.05.2026 20:59
JohnDoe666
11
odpowiedz
8 odpowiedzi
JohnDoe666
84
Legend

Via Tenor

Maverick0069
Bardzo prosto w skali do dwóch punktów powinno się oceniać tak ogólnie.
1.Fabułe, opowieść czy historie jak zwał tak zwał.
2.Grafikę.
3.Muzykę i udźwiękowienie.
4 Optymalizację.
5 Gameplay.
W każdej kategorii gra może dostać od 0 co pół punktu aż do dwóch.
Chodzi mi o profesjonalizm a nie wpływ pogody, sentymentu czy innych rzeczy na ocenę.

No sorry stary ale takie podejście jest skrajnie bezsensowne. Kilka przykładów.
Wyobraź sobie że dostajesz do ręki wybitną grę wyścigową, mesjasza gatunku, piękna grafika, wybitna optymalizacja, idealnie zbalansowany model jazdy. Ideał dla fanów gatunku... ale ocena z automatu spada do 8/10 maksymalnie przez brak fabuły. Fabuły której nikt nie potrzebował, no ale jest w Twoim kluczu.
No a jak oceniać grafikę? Czy takie Sea of Stars dostało by za grafikę 0/2 bo to przecież pixele z ery SNESa? Grafika w serii Octopath Traveler to 2/2 czy 0/2? A w Echo Generation? A w Planet of Lana? Oceniamy grafikę tylko pod kątem wykorzystania technologii czy zamysłu artystycznego również? A muzyka? Jak w tym kluczu ocenić muzykę? Jaka jest dobra a jaka nie?
Przecież to bardzo subiektywne odczucie.
Maverick ten Twój klucz spadłby z rowerka bardzo szybko moim zdaniem.

post wyedytowany przez JohnDoe666 2026-05-11 21:30:06
11.05.2026 21:15
SULIK
11.1
1
odpowiedz
SULIK
276
olewam zasady

jak ocenić muzykę:
0 - nie ma muzyki
1 - jest muzyka
2 - podoba mi się że jest lub nie ma muzyki :D

12.05.2026 08:06
Maverick0069
11.2
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

JohnDoe666
Wyobraź sobie że dostajesz do ręki wybitną grę wyścigową, mesjasza gatunku, piękna grafika, wybitna optymalizacja, idealnie zbalansowany model jazdy. Ideał dla fanów gatunku... ale ocena z automatu spada do 8/10 maksymalnie przez brak fabuły. Fabuły której nikt nie potrzebował, no ale jest w Twoim kluczu.
Dokładnie tak jak piszesz dostaje 8 bo 10 dostaję gra która ma wszystko.

No a jak oceniać grafikę?
Te moje sugestię rzucone z tyłka to tylko przykłady, które można by jeszcze dzielić.
Grafika to nie tylko ogólny wygląd,liczy się styl artystyczny - można by pół punktu z dwóch przydzielać za cztery podkategorie przez co taka Planet of Lana mogłaby dostać 1,5 pkt z 2 a ORI 2 na 2.

A muzyka? Jak w tym kluczu ocenić muzykę? Jaka jest dobra a jaka nie?
Pierwszy raz słyszysz by oceniano muzykę ? w filmach nie słyszałeś, że się ocenia?
Jak to się robi jaka jest dobra czy nie ?
No są ludzie co się znają i oceniają.
Muzykę też można by podzielić na kilka podkategorii.
NIe tak jak prześmiewczo pisze SULIK.
Np w recenzjach zagranicznych nie raz trafiłem na ocenę dźwięku w formie 4 podkategorii.
Music,
Sound Design,
Voice Acting,
Audio.
Tak na marginesie nie przekonuje do swojej wizji, zgadzam się z argumentami innych - inaczej na to patrzę.

post wyedytowany przez Maverick0069 2026-05-12 08:11:57
12.05.2026 09:55
zielele
11.3
odpowiedz
zielele
168
Legend

Via Tenor

w filmach nie słyszałeś, że się ocenia?

nie, nigdy nie słyszałem, żeby ktoś w filmie próbował na sztywno oceniać muzykę i dawać za nią jakieś punkty.

ocenia się ją, ale jakościowo, nie ilościowo. jeżeli jest dobra to mówi się, że jest dobra, jeżeli jest wybitna to mówi się, że jest wybitna i wtedy najczęściej wpływa na ocenę końcową całości, a jeżeli jest bardzo zła to pisze sie, że była irytująca podczas seansu i wtedy może obniżyć końcową ocenę. ewentualnie pisze sie, ze jest przezroczysta.

nie rozumiem tej potrzeby zamykania wszystkiego w tabelkach i formułach, w ten sposób to mogę ocenić telewizor albo samochód, a nie jakikolwiek tekst kultury.

gra, tak jak film, to coś więcej niż suma wszystkich jej elementów.

w ogóle, oprócz tego co mowisz to trzeba by bylo tez ustalić jedyną słuszną i obiektywną wagę dla każdego z tych elementów. bo przecież muzyka w grze nie moze miec takiej samej wagi jak gameplay, nie?

post wyedytowany przez zielele 2026-05-12 10:00:46
12.05.2026 14:23
elathir
11.4
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Taka skala nie ma sensu bo gry się różnią i na różne elementy kładą nacisk.

Przykładowo, robię soulslika, a wiec kluczowym elementem jest odpowiednia responsywność i wyważenie systemu walki, model musi sprawiedliwy ale wymagający itd. Jak ten element skopię, to choćby wszystkie pozostałe, historia, grafika itd. były idealne gra dalej będzie beznadziejna bo leży kluczowy element.

Tak samo w wypadku gry narracyjnej kluczowa jest historia, ale w wypadku innych dobra historia może być dodatkowa zaletą, ale przeciętna czy nawet jej całkowity brak nie jest wadą.

Jednakże w grach kluczowym aspektem był i jest gameplay, zdarzają się udane eksperymenty jak gry pokroju Havy Rain z szczątkowym gameplayem, ale to są wyjątki i eksperymenty. Przy świetnym pomyśle na rozgrywkę, dobrze zrealizowanym grafika, historia, udźwiękowienie itd. mogą mieć trzeciorzędne znaczenie przy ocenie.

Tego typu podejście tak naprawdę promuje średniaki kopiuj wklej ala ubi, bo te zawsze mają praktycznie każdy element przyzwoity, w żadnym bardzo nie zawodzą ale jednak są średniakami z wielu powodów (brak wyróżniających elementów, powtarzalność, przeciągnięta rozgrywka). Według tego podejścia to byłyby najlepsze gry.

Ps. zdjęcia nie mam jak wrzucić bo z służbowego lapka pisze.

post wyedytowany przez elathir 2026-05-12 14:25:27
12.05.2026 18:22
Maverick0069
11.5
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

zielele
nie, nigdy nie słyszałem, żeby ktoś w filmie próbował na sztywno oceniać muzykę i dawać za nią jakieś punkty.
A to Ci powiem, że ja się bardziej kinem dzielonym na części interesuje a nie filmem jako tylko całością.
Muzyka jest bardzo złożonym elementem według specjalistów, często się ją nawet ocenia pod kątem osadzenia w scenie, czy wzbudza emocje i czy broni się sama poza filmem.
Wydaje mi się, że każdy element można o ile ktoś tak chce przenalizować głębiej, niemniej wszystkie argumenty za tym iż moje ocenianie mogłoby być krzywdzące też dostrzegam po argumentach powyżej.

post wyedytowany przez Maverick0069 2026-05-12 18:23:08
12.05.2026 19:28
Ergo
11.6
odpowiedz
Ergo
105
Senator

Muzykę można jak najbardziej rozłożyć na części pierwsze, ale nie da się tego przełożyć na ocenę bo każdy odbiera to inaczej. Jednemu coś będzie pasować, a drugi powie, że to nie ma sensu. A ocenianie muzyki w grze pod kątem technicznym mija się z celem.

12.05.2026 19:31
zielele
11.7
odpowiedz
zielele
168
Legend

Maverick0069

często się ją nawet ocenia pod kątem osadzenia w scenie, czy wzbudza emocje i czy broni się sama poza filmem.

przecież o tym napisałem - to są wszystko oceny jakościowe, nie ilościowe. nie widziałem natomiast, żeby ktoś próbował oceniać muzykę w filmie w skali punktowej.

post wyedytowany przez zielele 2026-05-12 19:32:21
12.05.2026 23:34
SULIK
11.8
odpowiedz
SULIK
276
olewam zasady

"Grafika to nie tylko ogólny wygląd,liczy się styl artystyczny - można by pół punktu z dwóch przydzielać za cztery podkategorie przez co taka Planet of Lana mogłaby dostać 1,5 pkt z 2 a ORI 2 na 2."
Jeżeli RDR2 ma grafikę na poziomie 1,7-1,9 to jasne że taka Planet of Lana dostanie 0,1-0,3 a nie 1,5. Ori 2 w tym wypadku to takie max 1.0-1,1

Więc, ponownie, takie coś nie ma zupełnie sensu

11.05.2026 21:26
mohenjodaro
📄
12
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
mohenjodaro
133
Kodeina zamiast protein

Via Tenor

Dziękuję za przychylenie się do mojej prośby i otwarcie karczmy poza środowisko wyłącznie graczy xboksowych

11.05.2026 22:04
JohnDoe666
12.1
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Via Tenor

Ta karczma nigdy nie była zamknięta wyłącznie na graczach Xboxowych. Wielu stałych, wieloletnich bywalców nigdy nie miało Xboxa.

post wyedytowany przez JohnDoe666 2026-05-11 22:05:22
11.05.2026 23:09
MarkcusFetysz
12.2
3
odpowiedz
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Via Tenor

Specjalnie ps’a sprzedałem żeby móc tu pisać….

post wyedytowany przez MarkcusFetysz 2026-05-11 23:09:34
11.05.2026 21:51
adam11$13
📄
13
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Via Tenor

Świat cyców #164

Że co teraz

11.05.2026 22:21
WolfDale
14
1
odpowiedz
1 odpowiedź
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Via Tenor

Ja myślałem że ten wątek dzieje się naprawdę, a to tylko legenda!

12.05.2026 05:50
Mutant z Krainy OZ
14.1
2
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Via Tenor

Pół legenda, półprawda, pół nieprawda...

12.05.2026 01:06
claudespeed18
15
odpowiedz
claudespeed18
227
Call me Snake
Wideo

Dla wszystkich napaleńców w wątku tutaj coś od rosyjskiego prowokatora >>> https://www.youtube.com/watch?v=K4qeZm9N7tU

post wyedytowany przez claudespeed18 2026-05-12 01:08:10
12.05.2026 08:33
Drenz
16
2
odpowiedz
Drenz
49
Senator

Via Tenor

Wątek o cyckach, więc muszę i ja zostawić po sobie ślad ;)

12.05.2026 08:57
Gimemoa
😜
17
odpowiedz
Gimemoa
19
Pretorianin
Image

To ja wrzucę jednego, ale wielkiego cyca.
Edit: Po namyśle wrzucę dwa cyce by było równo.

post wyedytowany przez Gimemoa 2026-05-12 09:00:53
12.05.2026 10:21
Wrzesień
😐
18
odpowiedz
9 odpowiedzi
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

https://www.ppe.pl/news/410658/far-cry-7-wycieka-potwierdzono-najwazniejszy-element-gry.html
Jako sympatyk tej serii mam nadzieję, że to jednak nieprawda.

12.05.2026 10:52
cycu2003
18.1
odpowiedz
cycu2003
262
Legend

Via Tenor

Ciężko powiedzieć, ale ogólnie jak widzę, że coś jest z ppe to od razu mam wrażenie że to jest nic nie warty news. Tylko dla nabicia wyświetleń.

post wyedytowany przez cycu2003 2026-05-12 10:53:53
12.05.2026 11:13
Wrzesień
18.2
odpowiedz
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

Mam nadzieję, że tak właśnie jest (choć chyba taka plotka przewijała się już wcześniej). Limit czasowy to byłby chyba najgorszy pomysł na jaki mogli wpaść.

12.05.2026 11:28
zielele
18.3
odpowiedz
zielele
168
Legend

Via Tenor

naprawdę chciałbym wierzyć, że Ubisoft jest zbyt leniwy na takie eksperymenty. ewentualnie, i to byłoby nawet spoko, byłby to osobny tryb obok zwykłej kampanii, coś jak teraz to Restored Land w The Beast albo, pozostając w Ubisofcie, Operation Motherland w Breakpoincie.

post wyedytowany przez zielele 2026-05-12 11:30:36
12.05.2026 13:14
Wrzesień
18.4
odpowiedz
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

Jako osobny tryb, albo nawet jako dlc (było już jedno z trochę podobną mechaniką do FC4) chyba nikomu by nie przeszkadzało. Natomiast od głównej serii już w zasadzie nie oczekuję jakiejś drastycznej zmiany formuły. Lubię ten schemat. Nawet w przypadku szóstki najpierw narzekałem, że znowu to samo, a potem i tak dobrze się bawiłem i w sumie dwa razy ją przeszedłem.
Mam nadzieję, że siódemka nie odejdzie jakoś specjalnie od poprzednich części. Może jakiś większy nacisk na fabułę by się przydał, ale poza tym nie oczekuję rewolucji.

12.05.2026 13:58
Ergo
18.5
odpowiedz
Ergo
105
Senator

Tu chyba najbardziej będzie pasowało powiedzenie "tonący brzytwy się chwyta".

Mogliby się porządnie wziąć za tę serie, bo tu naprawdę można zrobić masę świetnych rzeczy zamiast klepać ciagle to samo tylko w innych otoczeniu.
FC6 miał duży potencjał. Przecież tam można było wpakować tyle ciekawych mechanik związanych z walką partyzancką... Zrobić tę grę w trochę bardziej poważnym klimacie, no ale wyszło jak zawsze.

Z resztą Far Cry ma dla mnie jedną bardzo poważną wadę. Gram sporo w gry fps i model strzelania czy feeling celowania na kontrolerze to jest jakieś średniowiecze w tej grze. A brak takich opcji jak krzywa czułośc celowania, czy ustawienia martwych stref analogów, woła o pomstę do nieba.

12.05.2026 14:01
zielele
18.6
odpowiedz
zielele
168
Legend
Image

ja bym chcial troche powrotu do korzeni, tj. polotwarte mapy, w ktorych czujesz, ze jakis posterunek ma sens w miejscu, w ktorym sie znajduje i lokacje sa sensownie zaplanowane w przestrzeni. tylko mutantow bym wyrzucil. (przepraszam Mutant)

to sie na pewno nie stanie, wiec zadowole sie po prostu troche powazniejszym podejsciem.

post wyedytowany przez zielele 2026-05-12 14:03:13
12.05.2026 14:43
Wrzesień
18.7
odpowiedz
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

zamiast klepać ciagle to samo tylko w innych otoczeniu
Może jestem w mniejszości, ale w przypadku tej serii w zupełności mi to wystarczy.

btw, Eva Green to chyba jedne z najbrzydszych cycków showbiznesu. Zupełnie nie pasują do jej ładnej twarzy ;p

12.05.2026 15:04
Ergo
18.8
odpowiedz
Ergo
105
Senator

Dla mnie seria Far Cry i Assassins Creed nie istnieje już o kilku ładnych lat, ale te gry mają przeogromny potencjał i mnie to strasznie boli, że oni z tym nic nie robią...

12.05.2026 15:41
Ognisty Cieniostwór
18.9
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Via Tenor

Seria ma potencjał, ale niestety ubisoft całkowicie nie potrafi go wykorzystać. Ja już podczas grania w FC4 miałem uczucie, że gram dosłownie drugi raz w to samo i dałem radę wrócić do tej gry i ją ukończyć dopiero po wielu latach od pierwszego zetknięcia z nią. Zdaje się, że naliczyłem wtedy 7-8 lat przerwy, co by się zgadzało, bo pierwszy raz grałem w to rok, czy dwa po premierze, a skończyłem dopiero w ps plus extra, które wprowadzili ledwie kilka lat temu.

Kolejnej części już nie ruszyłem, a szkoda, bo kiedyś naprawdę się w nią zagrywałem. Nawet bardzo słabego FC2 ukończyłem. Najpierw nie wiedziałem, skąd te negatywne opinie, a potem kiedy sam zauważyłem jej pełno wad byłem już w dosyć zaawansowanym momencie gry i nie chciałem jej tak po prostu porzucić.

Ja bym sobie z chęcią zagrał w jakąś mniejszą odsłonę pokroju Blood Dragon. Bardzo dobrze mi się w to grało.

12.05.2026 11:25
Darth_Tusken
19
2
odpowiedz
Darth_Tusken
60
Świniobicie z dancingiem

Via Tenor

Nikt nie spodziewa się cycowej inkwizycji!

post wyedytowany przez Darth_Tusken 2026-05-12 11:27:50
12.05.2026 11:47
Crod4312
20
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Crod4312
176
Legend

Dołączam do ludzi zachwycony Mixtape i mówi to osoba, która raczej mocno stroni od tego typu produkcji. Świetna opowiastka o przyjaźni, świetny soundtrack trafiający w moje gusta muzyczne. Bardzo fajna odskocznia od grania w wielkie tytuły AAA.

12.05.2026 13:15
Wrzesień
20.1
odpowiedz
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

Fajnie się zapowiada ta gra, też dodałem do wishlisty.

12.05.2026 12:50
MarkcusFetysz
21
odpowiedz
14 odpowiedzi
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Via Tenor

Mam grubą rozkmine czy dać drugą szansę halo. Odbiłem się kiedyś i nie wróciłem. Zacząć standardowo od 1 części czy już będzie mocno przestarzała?

12.05.2026 13:46
Mutant z Krainy OZ
21.1
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Via Tenor

Gameplay jest drewniany, ale gra ma odswiezona grafike i jest calkiem ok.

post wyedytowany przez Mutant z Krainy OZ 2026-05-12 14:46:31
12.05.2026 13:47
cycu2003
21.2
odpowiedz
cycu2003
262
Legend

A to w tym roku nie wychodzi kolejny remake? W poprzedni grałem kilka lat temu i grało się bardzo dobrze. Fabuła chyba najlepsza

12.05.2026 14:23
adam11$13
21.3
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Halo się magicznie dobrze się zestarzało. W sumie to mało która gra z wczesnych lat 2000 pod kątem gameplayowym tak dobrze się zestarzała.

12.05.2026 15:47
Ognisty Cieniostwór
21.4
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Via Tenor

Jakbym miał w skrócie ocenić pierwsze Halo, to ma on zajebisty gameplay jak na swoje lata i fatalny projekt poziomów (zwłaszcza biblioteka, dramat). Na szczęście w dwójce już to mocno poprawili.

Ja sam się zastanawiałem nad powrotem do tej serii, bo jak dotąd ukończyłem tylko 1 i 2, a podobno od 3 zaczynają się najlepsze części.

post wyedytowany przez Ognisty Cieniostwór 2026-05-12 15:48:40
12.05.2026 16:02
MarkcusFetysz
21.5
odpowiedz
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Nie miałem pojęcia że rimejk robią, chyba poczekam

12.05.2026 16:44
Mutant z Krainy OZ
21.6
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Via Tenor

Obecne remastery sa wystarczające, zwlaszcza dwojka z cinematikami jakosci blizzarda.

12.05.2026 17:00
cswthomas93pl
21.7
odpowiedz
cswthomas93pl
161
Legend

Mnie jedynka na końcu dosyć wymęczyła, dwójka ponoć zdecydowanie lepsza. Ponoć, bo na tyle byłem zmęczony po pierwszej części, że odpuściłem i grałem w inne gry z kupki wstydu. Nie zmienia to jednak faktu, że też myślałem o powrocie, tym bardziej, że jest coop. Grałem w wersje z kolekcji master chiefa.

12.05.2026 17:38
MarkcusFetysz
21.8
odpowiedz
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Via Tenor

Można coopa machnąć kiedyś. Chyba do 4 się da

12.05.2026 17:39
Mutant z Krainy OZ
21.9
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Dobry pomysl :)

Osiagnalem limit gifow :(

12.05.2026 19:21
cswthomas93pl
21.10
odpowiedz
cswthomas93pl
161
Legend

Ja już też sobie te gify daruję, bo nie mogę znaleźć nic nowego i ciekawego :D
Co do coopa, to owszem. W zależności od części, jedynka i dwójka przykładowo ma na 2 graczy, dopiero chyba od trójki wprowadzono możliwość większej ilości

12.05.2026 20:04
Ognisty Cieniostwór
21.11
2
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Via Tenor

Mnie jedynka na końcu dosyć wymęczyła, dwójka ponoć zdecydowanie lepsza. Ponoć, bo na tyle byłem zmęczony po pierwszej części, że odpuściłem i grałem w inne gry z kupki wstydu.

Mogę to potwierdzić, że dwójka ma już lepiej zaprojektowane lokacje. Może nie jest to jeszcze poziom topowych FPS'ów, ale i tak widać różnicę. Sam gameplay też stał się jeszcze przyjemniejszy i bardziej różnorodny.

12.05.2026 21:23
MarkcusFetysz
21.12
odpowiedz
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Weekend deszczowy więc raczej czeka mnie maraton z Halo albo Masseffect. Musze się odchamic od tych codów i bfa xD

Jeszcze ostatnio odpaliłem na chwilę dead space i znowu mnie pożarł.

12.05.2026 22:58
WolfDale
21.13
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Dzisiaj dla wielu Jedynka będzie mega drewniana oraz pustawa, Dwójka natomiast już na pierwszym Xbox znacznie poprawiła się w tym aspekcie aczkolwiek kilka fajnych detali wyparowało choćby w pojazdach. Natomiast Trójka i Czwórka to już bardzo dobra rozgrywka, która nadal ma świetny poziom i daje masę frajdy.

12.05.2026 23:37
SULIK
21.14
odpowiedz
SULIK
276
olewam zasady

ja z serią Halo miałem 2 kontakty:
Halo 5: Guardians - pierwszy kontakt z serią, super się bawiłem w singlu
Halo Infinite - drugi i prawdopodobnie ostatni kontakt z serią, singiel tragiczny, multik poprawny
więc jakoś nie ciągnie mnie do poprzednich odsłon

post wyedytowany przez SULIK 2026-05-12 23:38:14
12.05.2026 13:57
[Gammorin]
😜
22
odpowiedz
2 odpowiedzi
[Gammorin]
107
N7

Brakuje w opisie wątku linku do poprzedniej części.

12.05.2026 14:17
cycu2003
22.1
1
odpowiedz
cycu2003
262
Legend

Post nr [2]. Przez te cycki nic nie widzisz :P

12.05.2026 15:11
[Gammorin]
😂
22.2
1
odpowiedz
[Gammorin]
107
N7

Racja, oczy cyckami zaszły.

12.05.2026 19:32
Fett
24
1
odpowiedz
Fett
259
Avatar
12.05.2026 20:14
dafton.
25
3
odpowiedz
1 odpowiedź
dafton.
34
Konsul

Wchodzę w ten cały nowy dzwoneczek, potem w "Co nowego", a tam cały feed zawalony Światem cyców. Widzę, że system działa jak należy.

12.05.2026 20:20
Mutant z Krainy OZ
25.1
1
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Via Tenor

Znaczy, zes zdrowy hetero.

12.05.2026 20:42
Felipe
😁
26
odpowiedz
1 odpowiedź
Felipe
27
Messiah
Image

Idealny wątek na GOLu nie ist...
Proponuje od teraz wrzucać TYLKO DZYDZATE postacie z GIER to gry-online w końcu, albo przynajmniej postarać się :D.

13.05.2026 06:56
adam11$13
26.1
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Via Tenor

Forum i wątek od jakiegoś czasu umierają to można nieco pomóc algorytmowi :P

13.05.2026 07:50
Maverick0069
27
odpowiedz
31 odpowiedzi
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Że tak zapytam społeczność pasy zapięte na 19 ?
Wszyscy day one do TOKIO?
Na łowcach gier wpadła wczoraj jakaś dzika promocja na Game pasa jak ktoś nie ma kasy bo chrzestnym jest a komunie za pasem.
https://lowcygier.pl/subskrypcje/kup-tanio-xbox-game-pass-ultimate-i-zagraj-w-forza-horizon-6-i-subnautica-2-miesiac-za-jedyne-31-zl-zamiast-8499-zl/

post wyedytowany przez Maverick0069 2026-05-13 07:53:36
13.05.2026 08:04
cswthomas93pl
27.1
1
odpowiedz
cswthomas93pl
161
Legend
Image

Da się znaleźć taniej, sam się zastanawiam czy nie kupić

13.05.2026 08:14
Mutant z Krainy OZ
27.2
1
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Bede gral dopiero w weekend

13.05.2026 08:56
adam11$13
27.3
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Via Tenor

Nah.

W większość poprzednich Forz grałem na premierę, ale bo bardzo nijakiej i płytkiej piątce stałem się bardzo obojętny wobec tej serii. W ramach gamepassa sprawdzę bo wiele wskazuje, że to będzie lekki powrót do korzeni aniżeli ta nachalna tik tokowa krindżówa z piątki więc liczę, że mój sceptyzm się nie sprawdzi (no i może w końcu netcode nie będzie taki beznadziejny). Od jakiegoś czasu arcadowe wyścigi troszeczkę odżyły (przynajmniej w sferze indie i AA) więc mam nadzieję, że FH6 do tej dobrej passy dołączy.

A jeśli jednak się mylę to przynajmniej będzie okazja aby wrócić ponownie do genialnego Tokyo Xtreme Racera.

post wyedytowany przez adam11$13 2026-05-13 09:04:16
13.05.2026 09:15
cswthomas93pl
27.4
odpowiedz
cswthomas93pl
161
Legend

Zgadzam się z Adamem. Piątka była pierwszą forzą w jaką grałem na premierę, głównie za sprawą tego, że od początku znajdowała się w game passie. Pograłem trochę, porzuciłem, nie wróciłem. Zdecydowanie bardziej podobała mi się dwójka i trójka. Do 6 nie mam absolutnie żadnego hajpu, jest mi wręcz obojętna. Przetestuję z racji posiadania game passa, ale na spokojnie. Game pass kończy mi się pod koniec czerwca i zastanawiam się, czy nie przenieść się na najtańszą opcję abonamentu. Patrząc na moje potrzeby wystarczy w zupełności, a niecałe 130 złotych na rok brzmi rozsądnie.

13.05.2026 10:15
Mutant z Krainy OZ
27.5
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

A ja sie tam dobrze bawilem i w fh4 i fh5, chociaz to drugie znacznie szybciej odpuscilem, bo multi mnie nie interesuje, a do zabawy solo mexyk okazal sie nudny. Te zmiany por roku w czworce duzo dawaly.
Natomiast jezeli idzie o cala otoczkę festiwalu i jakas pseudo historie tam wcisnieta, to mam ja zupelnie w nosie. Dobrze mi sie jezdzi w tych forzach i to najwazniejsze. Mam nadzieje, ze mapa w szostce bedzie bardziej urozmaicona niz ten monotonny krajobraz z piatki.

13.05.2026 10:22
Darth_Tusken
27.6
odpowiedz
Darth_Tusken
60
Świniobicie z dancingiem

Ja pewnie i tak później zabawę w FH6 zacznę, bo raczej na premierę nie uda się odebrać pudełka. Do tego czasu będę się bawił w FH5 i próbował splatynować, choć bardzo ciężko będzie z osiągnięciem wygranej w eliminatorze.

13.05.2026 10:25
zielele
27.7
odpowiedz
zielele
168
Legend

niestety, trochę się z tą serią minąłem w oczekiwaniach i jedyne co obecnie tam lubię to model jazdy - w grach zręcznościowych nadal najlepszy.

jedyne co daje mi jakiekolwiek nadzieje to niby spowolniona progresja, ale poczekam na opinie graczy.

13.05.2026 10:26
Mutant z Krainy OZ
😂
27.8
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Darth mnie syn wygrał eliminatora, ja mam za slabe nerwy.

Lol, nie wiedzialem ze dali kolejne acziwki i nie mam juz 100% :O

post wyedytowany przez Mutant z Krainy OZ 2026-05-13 10:27:30
13.05.2026 11:26
Maverick0069
27.9
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Ja w piątkę pojeździłem chodź wyścigi to nie moja bajka to w ramach testów zasiadłem za kierownicą.
I bardzo wszystko spoko z tym, że irytowało mnie wypadanie aut jak z kapelusza.
Przejechałem dwa wyścigi na krzyż i już Porshe w stajni.

13.05.2026 11:30
zielele
27.10
odpowiedz
zielele
168
Legend

I bardzo wszystko spoko z tym, że irytowało mnie wypadanie aut jak z kapelusza.
Przejechałem dwa wyścigi na krzyż i już Porshe w stajni.

dokładnie ten sam problem z mojej strony. praktycznie po samym prologu masz szansę dostać najlepsze możliwe samochody.

rozumiem jak komuś się to podoba, bo chce jeździć ciekawymi samochodami, a nie gruchotami, ale ja się nie interesuje motoryzacją za bardzo i dla mnie samochody w grach to jakby bronie albo statsy w RPG, lubię jak rosną stopniowo.

post wyedytowany przez zielele 2026-05-13 11:30:58
13.05.2026 11:31
Maverick0069
27.11
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

jakby bronie w grach albo statsy w RPG i lubię jak rosną stopniowo.
Dodam jeszcze, że taki progres daje satysfakcję co dla mnie jest ważnym elementem sensu grania w cokolwiek.
W Forzie zostało to zgwałcone na starcie.

post wyedytowany przez Maverick0069 2026-05-13 11:32:18
13.05.2026 11:53
Crod4312
27.12
odpowiedz
Crod4312
176
Legend

Lol, nie wiedzialem ze dali kolejne acziwki i nie mam juz 100% :O

I to mnie na Xboxie strasznie irytuje. Zrobiłem 100% w AC: Shadows to dodali aczivki, wyszedł dodatek i już nie mam 100% tylko teraz 91% jeśli dobrze pamiętam. Powinni to rozdzielić jak jest na PS.

13.05.2026 12:07
matmafan
👍
27.13
odpowiedz
matmafan
193
Altair ibn al-Ahad

Czekam z niecierpliwością, będzie grane. Oby była lepsza jak 4 bo to dla mnie najlepsza cześć i pewnie dlatego że była to moja pierwsza forza, ograłem łącznie z dlc. 3 zacząłem ale raczej nie wrócę, w 5 tylko przejechałem ten pierwszy wyscig i nie mam opini za mało grałem. 2 nie grałem w ogóle. Więc liczę że 6 będzie tym czymś co podpasuje, jeszcze Japonia Tokio.

post wyedytowany przez matmafan 2026-05-13 12:08:48
13.05.2026 15:25
adam11$13
27.14
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Współczesny Horizon nie ma praktycznie żadnej progresji i o ile każualom czy osobom niemotoryzacyjnym chcącym sobie po prostu pojeździć zapewnie to nie przeszkodzi to tak raczej osobom zaczynającym jeszcze od pierwszej części taka formuła może odrzucić. Osobiście chyba najbardziej mi się podobała trójka która pomimo bycia protoplastą współczesnych Horizonów ze swoją dosyć sporą swobodą, oferowała jeszcze faktyczne poczucie progresu.

Jeśli faktycznie szóstka trochę bardziej pójdzie w kierunku pierwszych trzech części to być może będziemy mieli styczność z najlepszą częścią w serii, ale jak wspominałem - dalej jestem sceptyczny.

post wyedytowany przez adam11$13 2026-05-13 15:26:42
13.05.2026 15:36
Ergo
27.15
odpowiedz
Ergo
105
Senator

Ja czekam na premierę FH6 na ps5 bo tam też mam kiere i chcę sobie pojeździć, a z tego co czytałem to feeling jazdy na kierownicy jest ponoć dużo lepszy niż w FH5. :) Oczywiście grę pewnie sprawdzę z gpu.

Zgadzam się też z Adamem, boli mnie jaki ta gra ma słaby system progresji, gracz dostaje dosłownie wszystko już w pierwszych minutach gry i elo.... A FH5 i meksyk to była totalna nuda.

13.05.2026 16:05
Ognisty Cieniostwór
27.16
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Via Tenor

Jak będą znowu rozdawać najlepsze samochody na samym początku jak w 4 i 5, to ja wypadam z tego wyścigu. Co z tego, że w tych grach jest kilkaset samochodów, jak już po kilku godzinach można sobie postawić w garażu kilka najszybszych i przejeździć nimi dosłownie całą grę. To tak jakby na samym początku dużego RPGa otrzymało się najlepszą broń z gry. Przez ten idiotyczny system braku progresu znudziłem się 4 i 5 po ledwie kilku godzinach.

Liczę na powrót do rozwiązań z 1 części, która jest nie tylko najlepszą Forzą Horizon, ale jednocześnie jest to też jedna z najlepszych ścigałek z otwartym światem.

post wyedytowany przez Ognisty Cieniostwór 2026-05-13 16:08:25
13.05.2026 16:38
raziel88ck
😍
27.17
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!

Maverick0069 - Tak. Odpalam na premierę. To będzie pierwsza Forza, którą ogram jako nowość, a nie ileś lat po premierze.

post wyedytowany przez raziel88ck 2026-05-13 16:38:33
13.05.2026 16:46
cswthomas93pl
27.18
odpowiedz
cswthomas93pl
161
Legend

Dlatego pierwsza część pod tym względem była najlepsza. Startowało się z niskiego pułapu i żeby zdobyć szybsze i droższe auto, trzeba było poświęcić jej trochę czasu. Wcześniej padły wypowiedzi o czwórce - w tą nie grałem w ogóle, jakoś tak wyszło że mnie ominęła, dlatego napisałem o 2 i 3, bo 1 to już jednak dosyć odległe czasy mimo wszystko, choć nadal świetna gra, ale piątka w meksyku.. no nie wciągnęła mnie na dłużej, chyba najnudniejszy świat ze wszystkich części. W 6 mocną stroną będzie japonia, zobaczymy jak dowiozą resztę

13.05.2026 17:03
Mutant z Krainy OZ
27.19
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Jezdzi sie takim autem, ktore sie lubi a nie najlepszym.

13.05.2026 17:10
Ognisty Cieniostwór
27.20
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Jezdzi sie takim autem, ktore sie lubi a nie najlepszym.

Ciężko nie jeździć tym szybszym, kiedy jest ewidentnie lepsze od pozostałych. Poza tym ja bardzo lubię jeździć Ferrari w grach i akurat jeden z modeli mi wylosowało po pierwszych kilku wyścigach. Szkoda tylko, że wygrywanie początkowych wyścigów jednym z najszybszych samochodów nie daje kompletnie żadnej satysfakcji.

post wyedytowany przez Ognisty Cieniostwór 2026-05-13 17:11:28
13.05.2026 17:26
Mutant z Krainy OZ
27.21
3
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Trudno to alkoholikowi po wodke nie sięgnąć. Narzekasz na super fure na start, a jak daja, to korzystasz. Nie ma sztywnego progresu, ale jak na dobrego sandboxa przystało, to ty decydujesz jak grasz. Smialo mozesz wywalic hypercara z garazu i jezdzic mantą, twoj wybor.

13.05.2026 18:38
Ognisty Cieniostwór
27.22
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

No skorzystałem z ciekawości i po paru wyścigach mnie znudziło. Lubię, jak gra daje mi poczucie progresu, bo wtedy czuję, że wygrywanie kolejnych wyścigów ma sens. A w FH4 i 5 nie ma to żadnego znaczenia, bo nawet nie trzeba wygrywać wyścigów, aby otrzymać kolejne losowanie wypasionej furki. To jest najgorszy system nagradzania gracza, jaki kiedykolwiek widziałem w grach wyścigowych.

13.05.2026 19:08
Ergo
27.23
2
odpowiedz
Ergo
105
Senator

Trudno to alkoholikowi po wodke nie sięgnąć. Narzekasz na super fure na start, a jak daja, to korzystasz. Nie ma sztywnego progresu, ale jak na dobrego sandboxa przystało, to ty decydujesz jak grasz. Smialo mozesz wywalic hypercara z garazu i jezdzic mantą, twoj wybor.

No nie do końca tak to działa. Gra musi mieć jakiś nadrzędny cel gry, a takim w grach wyścigowych jest właśnie system progresji, gdzie zaczynasz od zera i pniesz się w górę. Wtedy zdobycie wymarzonego auta lepiej smakuje i jeszcze bardziej je doceniasz. Sama jazda sprawia oczywiście frajdę, ale nie jest to symulator w którym możesz jeździć jeden tor x godzin, analizować każdy zakręt, aby zyskać kilka milisekund, kiedyś ta jazda bez celu się nudzi. W takich grach jak NFS, Forza, The Crew, dobry system progresji jest potrzebny. Nie mówię żeby zrobić z tej gry jakiegoś grindownika, ale nie może być tak, że najlepsze auta są rozdawane na prawo i lewo za nic.

Na szczęście z tego co czytałem w FH6 twórcy poszli po rozum do głowy i już nie będzie tak jak w poprzednich częściach. Teraz trzeba będzie trochę się postarać aby zdobyć jakąś lepszą furę.

post wyedytowany przez Ergo 2026-05-13 19:09:57
13.05.2026 19:30
Ognisty Cieniostwór
👍
27.24
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Na szczęście z tego co czytałem w FH6 twórcy poszli po rozum do głowy i już nie będzie tak jak w poprzednich częściach. Teraz trzeba będzie trochę się postarać aby zdobyć jakąś lepszą furę.

Oby tak faktycznie było.

13.05.2026 19:40
Ergo
27.25
1
odpowiedz
Ergo
105
Senator

"Playground Games ujawniło kolejne szczegóły dotyczące progresji w Forza Horizon 6 i wygląda na to, że studio naprawdę chce odejść od krytykowanego modelu z poprzednich części. Tym razem gracze mają faktycznie zasłużyć na najlepsze auta i status legendy Horizon Festival.

Największą zmianą jest powrót systemu Wristbandów, czyli kolorowych opasek znanych jeszcze z pierwszego Forza Horizon. W Forza Horizon 6 pełnią one rolę głównej ścieżki progresji kampanii. Zdobywanie kolejnych Wristbandów odblokowuje nowe wydarzenia, wyższe klasy samochodów oraz dostęp do coraz trudniejszych wyścigów festiwalowych."

13.05.2026 20:11
Ognisty Cieniostwór
27.26
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Czyli ma być identycznie jak w jedynce. Super wiadomość.

13.05.2026 21:13
Mutant z Krainy OZ
27.27
1
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Mam nadzieje, ze będzie to fajnie zrobione, z glowa i rownowaga, zeby nie bylo grindu, ktory odpycha mnie od innych scigalek. Nie lubię spedzac 80% gry w aucie, ktorego nie lubie, zeby dostac swoje wymarzone, a ktore idzie potem w odstawke, bo trzeba grindzic dalej nastepnym, zeby gra szla do przodu. W forzach horizon dla mnie najważniejsza jest swoboda. Ale rozumiem, ze inni wola cos innego i fajnie, jak bedzie cos nowego (czy tez raczej powrot do pierwowzoru) zrobionego z rozwaga.

14.05.2026 12:19
MarkcusFetysz
27.28
odpowiedz
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Od której części zacząć z forza? 5 mnie znudziła po 10 godzinach. Nie czułem progresu i ten klimat tiktokowego festiwalu przyprawiał mnie o wymioty

14.05.2026 12:21
raziel88ck
😍
27.29
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!

Od jedynki. Świetna jest. Czuć progres, masz też takich cwaniaków jak w Most Wanted 2005 z czarnej listy.

Na XSX i One X działa w 4K.

post wyedytowany przez raziel88ck 2026-05-14 12:22:54
14.05.2026 12:54
adam11$13
27.30
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Od jedynki albo od trójki.

15.05.2026 01:12
Ognisty Cieniostwór
27.31
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Jedynka ma najlepiej zaprojektowaną rozgrywkę, a graficznie wcale dużo nie odstaje.

13.05.2026 10:16
MarkcusFetysz
28
odpowiedz
9 odpowiedzi
MarkcusFetysz
9
Pretorianin
Image

Dzisiaj 10 rocznica jednego z lepszych fpsow w ogóle.

13.05.2026 10:22
zielele
28.1
odpowiedz
zielele
168
Legend

bo najlepszy jest DOOM Eternal. :P

a tak serio to cudowna gra, jak dla mnie bez wad i jezeli ktos w tym watku nie gral to naprawde musi nadrobic.

13.05.2026 10:26
Felipe
28.2
odpowiedz
Felipe
27
Messiah

Via Tenor

zielele
Nie grałem jeszcze w Dark Ages, ale faktycznie imo Eternal lepszy niż 2016. Początkowo bardziej wolałem 2016, bo takie bardziej horrorowe, potwory wyglądają lepiej itd. Niektóre potwory w Eternal wyglądają dosłownie tragicznie np. takie mankubusy, ale jednak z drugiej strony ten "klasyczny" wygląd potworów do Eternala pasuje. No i poza tym 2 kozackie DLC :D.

13.05.2026 10:28
MarkcusFetysz
28.3
odpowiedz
MarkcusFetysz
9
Pretorianin
Image

Eternal to jedyny doom którego nie skończyłem xd

13.05.2026 10:31
zielele
28.4
odpowiedz
zielele
168
Legend

Via Tenor

Początkowo bardziej wolałem 2016, bo takie bardziej horrorowe, potwory wyglądają lepiej itd. Niektóre potwory w Eternal wyglądają dosłownie tragicznie np. takie mankubusy, ale jednak z drugiej strony ten "klasyczny" wygląd potworów do Eternala pasuje. No i poza tym 2 kozackie DLC :D.

100% tak samo.

podszedlem do Eternala bezposrednio po 2016 i na poczatku mocno sie odbilem przez zmieniony design, odlozylem na jakis czas i chyba nawet zalozylem watek na GOLu, ze co to w ogole ma byc, a dopiero jak dwa lata temu zaczalem z czysta glowa to siadlo.

momenty platformowe mi nie przeszkadzaly ani troche, za to podobala mi sie duzo wieksza mobilnosc w walce i wyzszy poziom trudnosci.

post wyedytowany przez zielele 2026-05-13 10:37:11
13.05.2026 10:36
Wrzesień
28.5
odpowiedz
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

Świetna gra. Myślałem, że z moim skillem szybko się od niej odbiję, ale nie, naprawdę spoko się grało. Przede mną jeszcze Eternal, bo na razie wciąż go odkładałem z powodu właśnie tych elementów platformowych, których nie cierpię w fpsach.

13.05.2026 10:46
adam11$13
28.6
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

2016>Dark Ages>Eternal

Tak wiem, że to najgorszy możliwy take jeśli chodzi o Dooma, ale trudno. Eternal mnie zbyt wymęczył.

Muszę w końcu nadrobić trójkę.

post wyedytowany przez adam11$13 2026-05-13 11:07:29
13.05.2026 15:41
Ergo
28.7
odpowiedz
Ergo
105
Senator

Szkoda, że nie powstało więcej części Dooma właśnie w stylu Doom 3, która była bardziej horrorem. Jaki tam był klimat...
Dark Age niby miał trochę wrócić do bardziej mrocznego klimatu, ale jedynie co zrobił to mniej oczoebna grafika. xD Oczywiście nowe Doomy to świetne fpsy, ale wolałbym więcej klimatu z D3.

post wyedytowany przez Ergo 2026-05-13 15:41:48
13.05.2026 16:29
Ognisty Cieniostwór
28.8
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Dla mnie Doom z 2016 jest zdecydowanie lepszy od Eternala. I to nawet nie przez elementy platformowe, za którymi w grach z 1-szej osoby nie przepadam, a przez konieczność ciągłego dobijania rękami słabszych demonów tylko po to, aby uzupełnić amunicję. Gdyby to było wymagane raz na jakiś czas, to przymknąłbym na to oko, ale to trzeba robić dosłownie co kilkanaście-kilkadziesiąt sekund, bo inaczej nie ma czym strzelać.

Ten jeden element gameplayu zabrał mi całą frajdę, jaką miałem podczas grania w Dooma z 2016. Ostatecznie porzuciłem Eternala po paru godzinach, a skoro Dark Ages okazał się być prequelem, to być może nawet szybciej zagram w niego, niż wrócę do Eternala.

Ogólnie to dla mnie ciężko będzie przebić Dooma z 2016 jakiejkolwiek innej części, bo jest on zajebisty pod praktycznie każdym względem.

13.05.2026 16:33
Felipe
😐
28.9
odpowiedz
Felipe
27
Messiah

MarkcusFetysz
Chyba nawet twórcy zrozumieli, że to będzie problem przez co zawsze ten jeden kanister paliwa się odnawia samemu. Ale faktycznie tak szybko wyczerpująca amunicja jest irytująca.

13.05.2026 10:36
Wrzesień
29
odpowiedz
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

Nie tu.

post wyedytowany przez Wrzesień 2026-05-13 10:36:50
13.05.2026 11:27
zielele
30
odpowiedz
5 odpowiedzi
zielele
168
Legend
Image

Capcom zrobił aktualizację swoich numerków i o ile męczą mnie już dyskusje o sprzedaży gier lub liczbie grających jednocześnie, bo przeważnie wszystko jest interpretowane negatywnie, to tutaj raczej same pozytywy.

https://x.com/Genki_JPN/status/2054464755461746842

wow, niektórych wyników zupełnie bym się nie spodziewał. DMC5 w 13 milionach? MH: Wilds w 11,5 miliona? RE5 z największą liczbą?!

jedyne wyjaśnienie jakie widzę dla DMC5 (oprócz bycia bardzo dobrą grą) i RE5 to strategia cenowa Capcomu - oni potrafią robić naprawdę potężne promki już 2 lata po premierze, DMC5 da się teraz kupić w cenie kebaba z oficjalnych źródeł.

13.05.2026 11:37
Maverick0069
30.1
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Capcom gdzieś czytałem ostatnio, że radzi sobie świetnie co Twój screen potwierdza.
To jest dowód na to, że gry jakościowe z dobrą fabułą i postaciami i to SINGLE PLAYER nie umarły i mają się dobrze.
Nie potrzeba im do sukcesu żadnego abonamentu.

13.05.2026 12:05
MarkcusFetysz
30.2
odpowiedz
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Niech wykupią markę dead space, błagam

13.05.2026 12:07
zielele
30.3
odpowiedz
zielele
168
Legend

najpierw niech wskrzeszą Dino Crisis, później Lost Planet, a potem mogą robić jakieś zakupy. :D

13.05.2026 15:49
Ergo
30.4
odpowiedz
Ergo
105
Senator

No capcom bardzo dobrze sobie radzi, ja tam zawsze byłem fanem ich gier. Chociaż też zaczyna ich dotykać rak dzisiejszej branży gier, czyli wszedobylskie upraszczanie, co zrobiono np z MH wilds.

A co do DMC. Jak lubię DMC5 tak mają u mnie duży minus za tego emo gościa V? Gdzie jesteśmy zmuszani aby nim grać. I jeszcze bym przebolał pierwsze przejście gry tak jak założyli sobie twórcy, ale kolejne chcialbym przejść postacią którą lubię grać. Niestety całą grę można przejść ponownie tylko Vergilem....

post wyedytowany przez Ergo 2026-05-13 15:50:02
13.05.2026 16:06
zielele
30.5
odpowiedz
zielele
168
Legend

to prawda.

mi się nie do końca podoba, że zaczęli też blokować wysoki poziom trudności za pierwszym przejściem gry, zamiast trudny dawać od razu i blokować Hardcore/Insane, etc.

ale na razie ciężko powiedzieć na ile to nowe podejście, a na ile po prostu pojedyncze przypadki - ciągle wierzę, że w DLC do MH będą większe wyzwania.

13.05.2026 17:20
31
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Halabarda Geralta
32
Konsul
Image

Jak fan dołączę do tego ciekawego wątku.

13.05.2026 17:27
Mutant z Krainy OZ
31.1
3
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Podobaja mi sie twoje halabardy.

14.05.2026 18:16
Marcinkiewiczius
32
odpowiedz
1 odpowiedź
Marcinkiewiczius
212
Hautameki
Image

Ja mam retro granie, przejdę w końcu te gierki i zdobędę osiągnięcia.

Ogrywam Forza Motorsport 2 i myślałem, że to raz dwa przejdę, a tu guzik prawda, jeżdżenia jest mnóstwo żeby zdobyć osiągnięcia.

Forza Motorsport 3 kiedyś miałem w 2010 roku tak samo jak X360 ale niestety musiałem go sprzedać. W FM4 w ogóle nie grałem podobnie jak PGR3/PGR4. Za to DiRT 2 z nostalgii kupiłem :)

Uefa Champions League 2006/2007, Uefa Euro 2008 w wersji na X360 to był next-gen, jako dzieciak mający wówczas PC zazdrościłem tych gierek. 2010 FIFA WORLD CUP wiadomo nie było na PC, mam też FIFA 09 i nawet dzisiaj się w to super gra, czuć różnice gameplayowe w stosunku do poprzednich gier.

Byłem "zmuszony" kupić używanego Xboxa 360 bo niestety te gry nie są we wstecznej kompatybilności, a trzeba je nadrobić :D

EDIT: Haha świetny tytuł wątku jak obrazki z nim związane :>

post wyedytowany przez Marcinkiewiczius 2026-05-14 18:20:41
15.05.2026 01:07
Ognisty Cieniostwór
32.1
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Ja w tamtych czasach potrafiłem jeździć do kuzyna tylko po to, aby zagrać w Fifę na PS3. Było tak przez dobre kilka lat, bo jeszcze w Fife 12 ostro u niego graliśmy. Zazdrościłem mu tych gier, bo ja na swoim PC mogłem wtedy co najwyżej pograć w PESa 2008 i 2009.

To był w ogóle złoty okres gier piłkarskich według mnie. Fifa co roku się rozwijała i PES też nieźle się trzymał. Niestety potem coś się zaczęło psuć i zdarzały się bardzo słabe odsłony jak np. Fifa 16 z fatalnie zaprojektowaną grą na botach.

14.05.2026 23:41
Crod4312
33
odpowiedz
4 odpowiedzi
Crod4312
176
Legend
Image

Jedna z niewielu gier która u mnie zyskuje z czasem. Na tym save mam 103h nagrane w tym 23h na Pro na którym gra wygląda świetnie i jest istnym benchmarkiem.
Trochę wali masochizmem z mojej strony ale zacząłem odczuwać przyjemność grając w Shadows xD

14.05.2026 23:42
Crod4312
33.1
odpowiedz
Crod4312
176
Legend
Image

Czekam na Black Flaga ;) Zamówiony już jest na Pro za 165zł w pudełku. Będzie co zwiedzać.

15.05.2026 00:13
MarkcusFetysz
33.2
odpowiedz
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Widać dużą różnicę w grafice między xsx a pro? Bo ja tak szczerze to akurat w bfie zbytnio różnicy nie widzę.

15.05.2026 08:14
Crod4312
33.3
odpowiedz
Crod4312
176
Legend

Jest różnica. Główną różnicą to dodane RT odbić na Pro oraz PSSR dzięki czemu nie ma takiego "śnieżenia" trawy czy mniejszych elementów. Do tego po prostu wyższa rozdzielczość bazowa gry.
Ja na SX grałem w trybie 40 klatek więc oświetlenie RT i tak miałem, ulepszone włosy też były także nie ma dla mnie szoku graficznego jakbym grał w 60.
Co do BF to też nic nie widziałem, a jak były te dwie bety w ubiegłe wakacje to grałem na PC, XSX oraz Pro i w zasadzie wszędzie działało i wyglądało tak samo.

15.05.2026 16:22
\/
33.4
2
odpowiedz
\/
46
Lara

Via Tenor

No ale co to ma wspólnego z cycami?
V uznaje to za offtop

15.05.2026 17:36
raziel88ck
34
odpowiedz
12 odpowiedzi
raziel88ck
227
Reaver is the Key!
Image

No to działamy!

15.05.2026 17:56
Felipe
😂
34.1
odpowiedz
Felipe
27
Messiah
15.05.2026 19:07
Ognisty Cieniostwór
34.2
1
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Via Tenor

Daj potem znać, jak wypada w porównaniu do poprzednich części.

15.05.2026 19:25
raziel88ck
34.3
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!
Image

Narazie odpaliłem na PC i testowałem ustawienia. Później przetestuję na XSX.

Jeśli chodzi o mój PC (muszę zaktualizować biosa dla mojego CPU, bo miałem komunikat przy uruchomieniu gry, który póki co zignorowałem), czyli 32 GB RAM DDR5 6000 MHz, Intel i5 13600KF, GeForce RTX 5080 to przy 4K, ustawieniach full z full ray tracingiem miałem okolice 38 fpsów bez DLSS. Z DLSS jakość wzrosło do 58 fpsów. Z MFG x2 miałem okolice 116 fpsów, a z MFG x3 tyle, ile mój TV jest w stanie wyświetlić. Zastanawiam się czy nie podpiąć komputera pod TV 65 cali 165 Hz, bo obecnie mam pod TV 43 cali 144 Hz.

post wyedytowany przez raziel88ck 2026-05-15 19:29:47
15.05.2026 19:36
raziel88ck
34.4
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!
Image

Początek bardzo przypomina Forzę Horizon 4.

Jak narazie mogę napisać tyle, że na PC gra jest piękna. Znacznie ładniejsza od mdłej 5. Po drugie klimat Japonii od razu przypadł mi do gustu w przeciwieństwie do Meksyku. Po trzecie jak zawsze możemy liczyć na wspaniały model jazdy.

15.05.2026 20:27
Ognisty Cieniostwór
34.5
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Czyli graficznie i mechanicznie topka. A jak wygląda kariera? Podobno mieli przywrócić progresje i utrudnić zdybycie najszybszych furek, ale z recki na GOLu wynika, że nadal nie zrezygnowali z rozdawnictwa i przez to te opaski niewiele dają.

Obejrzałem też reckę u Nrgeeka, ale on w ogóle o tym nie wspomina. Szkoda by było, gdyby tego nie zmienili, bo jak patrzę na gameplaye, to ta Japonia bardzo fajnie im wyszła. Jest dużo ciekawsza od Szkocji i Meksyku.

post wyedytowany przez Ognisty Cieniostwór 2026-05-15 20:28:18
16.05.2026 08:23
Mutant z Krainy OZ
😁
34.6
5
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Via Tenor

Dawaj na series odpalaj a nie jakims gejowskim pc.

post wyedytowany przez Mutant z Krainy OZ 2026-05-16 08:23:42
16.05.2026 11:03
Araneus357
34.7
odpowiedz
Araneus357
65
Scourge of Hell

Czyli graficznie i mechanicznie topka. A jak wygląda kariera? Podobno mieli przywrócić progresje i utrudnić zdybycie najszybszych furek, ale z recki na GOLu wynika, że nadal nie zrezygnowali z rozdawnictwa i przez to te opaski niewiele dają.
O rozdawnictwach było wiadomo na długi czas przed premierą i było to wyszczególnione w FAQ udostępnionym przez twórców. Jedyną formą progresu są opaski, które uniemożliwiają ściganie się wyższymi klasami wozów, ale nie powstrzymują przed ich wylosowaniem i korzystaniem z nich do eksploracji mapy. To mityczne "utrudnienie zdobywania wozów" było powielane przez ściek zwany PPE.

16.05.2026 21:40
Ognisty Cieniostwór
34.8
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

O rozdawnictwach było wiadomo na długi czas przed premierą i było to wyszczególnione w FAQ udostępnionym przez twórców. Jedyną formą progresu są opaski, które uniemożliwiają ściganie się wyższymi klasami wozów, ale nie powstrzymują przed ich wylosowaniem i korzystaniem z nich do eksploracji mapy. To mityczne "utrudnienie zdobywania wozów" było powielane przez ściek zwany PPE.

Czyli z mojej perspektywy nic się nie zmieniło względem 4 i 5, a opaski to taki trochę pic na wodę, bo realnie nie mają żadnego wpływu na grę. Szkoda.

16.05.2026 22:12
zielele
34.9
odpowiedz
zielele
168
Legend

opaski to taki trochę pic na wodę, bo realnie nie mają żadnego wpływu na grę.

mają wpływ na grę, bo w wyścigach z kariery, na niższych poziomach opasek, masz mocno ograniczony wybór aut i te hiperauta, które masz w garażu możesz na początku używać głównie do open worlda i tych wyzwań w świecie gry jak fotoradar, skok, etc.

przypomina to teraz bardziej Motorfesta, ale według mnie jednak trochę lepiej, bo nie jestem fanem tamtego rozwiązania, że za pierwszym razem wszystko musisz przejechać z góry ustalonym, wypożyczonym wozem.

16.05.2026 22:28
Ergo
34.10
1
odpowiedz
Ergo
105
Senator

Ja tęsknię za czymś takim co było w oryginalnym Most Wanted albo w Gran Turismo 2. GT7 nadal jest świetne pod tym względem, ale i tak uważam, że bardzo łatwo zbiera się kasę i kupuje auta za miliony.

Forza Horizon to najlepsza gra wyścigowa z otwartym światem, łącząca symulację z arcade, ale ten system progresji to drzazga w oku.

post wyedytowany przez Ergo 2026-05-16 22:29:16
17.05.2026 00:58
Ognisty Cieniostwór
34.11
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

A ja właśnie wolę już ten system z Motorfesta, bo przynajmniej gra wymusza jazdę wieloma różnymi samochodami. Nie kupiłem go w sumie tylko dlatego, że w okolicach premiery ubisoft odwalił cały ten cyrk z pierwszą częścią The Crew i stwierdziłem, że jak nie ogłoszą trybu offline w Motorfest, to moich pieniędzy nie zobaczą. Teraz czekam na jakąś fajną promkę na kompletną edycję.

mają wpływ na grę, bo w wyścigach z kariery, na niższych poziomach opasek, masz mocno ograniczony wybór aut i te hiperauta, które masz w garażu możesz na początku używać głównie do open worlda i tych wyzwań w świecie gry jak fotoradar, skok, etc.

Obstawiam, że ma to wpływ przez pierwsze kilka godzin, a potem po odblokowaniu kolejnych wyścigów będzie powtórka z FH4 i 5.

Ja tęsknię za czymś takim co było w oryginalnym Most Wanted albo w Gran Turismo 2.

Mnie dziwi to, że nie powstał nigdy remake Most Wanted. Ten koncept rozgrywki to jest czyste złoto.

17.05.2026 12:09
Araneus357
34.12
odpowiedz
Araneus357
65
Scourge of Hell

Remake Most Wanted najpewniej powstawał.

https://www.resetera.com/threads/simone-bailly-nfs-mw-police-officer-teased-need-for-speed-most-wanted-remake-for-2024.741132/

Jak mam zgadywać dlaczego nie doszło do skutku, to kwestie licencyjne. Przez pewien czas były problemy na linii Mercedes - McLaren, co się odbiło chociażby na tym, że w remasterze Hot Pursuita usunięto wozy będące owocem współpracy obu firm, a w wielu grach wyścigowych się zwyczajnie nie pojawiły. Inne firmy też mogły mieć swoje humorki, tak jak Toyota, która po umowie z Sony, nie podpisało umowy z EA, by ich wozy pojawiły się w Unbound. Innym aspektem jest też większe skupienie Criterionu na współtworzeniu Battlefielda, co z punktu widzenia EA jest jak najbardziej sensowne.

15.05.2026 19:29
abesnai
😉
35
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
abesnai
112
Kociarz
Image

Ktoś z alei cycatych sław.

15.05.2026 19:31
Ergo
😜
35.1
odpowiedz
Ergo
105
Senator

Bayonetta? Czy kto to?

15.05.2026 19:35
abesnai
35.2
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz

Elexis Sinclaire z SiN Episodes: Emergence.

post wyedytowany przez abesnai 2026-05-15 19:42:49
15.05.2026 19:39
abesnai
35.3
1
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz
Image

Kolejna.

15.05.2026 19:39
abesnai
35.4
1
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz
Image

Jeszcze jedna.

post wyedytowany przez abesnai 2026-05-15 19:41:34
15.05.2026 19:57
Ognisty Cieniostwór
😜
35.5
1
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Via Tenor

Grałem sobie ostatnio w Tekkena i jest ich tam trochę :P

15.05.2026 20:08
Ergo
36
1
odpowiedz
Ergo
105
Senator
Image

.

15.05.2026 20:09
Ergo
37
1
odpowiedz
Ergo
105
Senator
Image

.

15.05.2026 21:19
adam11$13
📄
38
2
odpowiedz
10 odpowiedzi
adam11$13
142
EDGElord

Via Tenor

Ej fajny ten Switch 2.

post wyedytowany przez adam11$13 2026-05-15 21:19:57
15.05.2026 22:55
WolfDale
😜
38.1
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Czemu GIFA mi ukradłeś?

16.05.2026 09:51
cycu2003
38.2
odpowiedz
cycu2003
262
Legend

Via Tenor

Fajniy fajny. Szkoda, że wszystko na tym nie wychodzi z nowości. Jak się postarają to, oprócz Raziela, mało kto by widział różnice :P
Gram w tą Zelde breath... i narazie sam nie wiem. Fabuła słaba, nie ma co się oszukiwać. Tym bardziej że od początku wiadomo jaki będzie koniec. Ale na małe sesje jest póki co w porządku bo sama podróż jest ogólnie przyjemna.

16.05.2026 12:45
adam11$13
38.3
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Via Tenor

Zelda kompletnie fabułą nie stoi bo jest to jedynie pretekst do fantastycznego gameplayu, ale też właśnie dzięki tej prostej fabule czujemy się jak prawdziwy bohater, który musi zwalczyć to złe zło. Jest to infantylne sure, ale działa. Sam na pewno w końcu porządnie zagram w Tears of the Kingdom, które od premiery praktycznie leży i się kurzy, a teraz dzięki aktualizacji na N2 w końcu sobie zagram w to jak człowiek. Później polecą na pewno te wszystkie Bonanze, odświeżony Kirby, ostatnie Poksy... ale na razie chcę nieco ograć swój backlog :D

post wyedytowany przez adam11$13 2026-05-16 12:46:56
16.05.2026 13:33
cycu2003
38.4
odpowiedz
cycu2003
262
Legend

A które ostatnie poksy masz ma myśli? Z-A są całkiem nieźle ale lenistwo z wieloma rzeczami po raz kolejny. Za to Pokopia, którą wciskam każdemu xD, jest świetna.
Zelda w którą gram to pierwsza w życiu więc się przyzwyczajam.

16.05.2026 13:37
adam11$13
38.5
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Via Tenor

Najpierw Z-A bo nawet przy tych powiedzmy słabszych pokemonach zazwyczaj i tak bawiłem się bardzo dobrze. W Pokopię na pewno zagram, ale dopiero po ograniu innych tytułów. Aktualnie gram w bardzo fajną Personę 5 Tactica, którą kiedyś złapałem za jakieś 40 zł i jest to absolutnie idealna gra na Switcha. Irytuje mnie tylko fakt jak słabą baterię ma ta konsola.

post wyedytowany przez adam11$13 2026-05-16 13:44:29
17.05.2026 00:00
WolfDale
38.6
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Od razu widać że leniuchy w Link's Awakening nie grali, czyli w najlepszą Zeldę na świecie!

17.05.2026 08:21
adam11$13
38.7
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Via Tenor

Oczywiście, że grał i skończył - w remake bo w remake, ale jednak :D

post wyedytowany przez adam11$13 2026-05-17 09:18:02
17.05.2026 09:12
cycu2003
38.8
odpowiedz
cycu2003
262
Legend

Ja nie będę ukrywał, że to moja pierwsza Zelda ever. Tylko jak czytałem to fabuła nie jest w kółko o tym samym? W prawie każdej jednej części? (Czyli jak w Pokemonach xD)

17.05.2026 10:07
adam11$13
38.9
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Imho mimo, że uwielbiam to nie uważam BotW za dobry tytuł na start przygody z tą serią z uwagi na to jak mocno odbiega strukturalnie i gameplayowo od bardziej klasycznych odsłon choć zdaję sobie sprawę raczej u zdecydowanej większości posiadaczy Switcha była to pierwsza Zelda w ich życiu :D Ogólnie w prawie każdej części trzeba pokonać to złe zło :P Nie mogę się doczekać aż w końcu na dobre nadrobię Windwakera, którego można ogrywać na Switchu w ramach NSO. Jestem ciekaw jak Switch 2 radzi sobie z emulacją Gamecube'a i N64 i czy zbliży się chociaż do genialnej jakości Dolphina na PC.

post wyedytowany przez adam11$13 2026-05-17 10:08:33
17.05.2026 10:11
cycu2003
38.10
odpowiedz
cycu2003
262
Legend

W sumie mam to NSO na rok od stycznia a nawet jednej gry nie włączyłem xD wziąłem dla aktualizacji właśnie do obydwu Zeld. Ale żona poszła do sklepu i sama mi kupiła już wersję na S2.
Ale nie wiem czy do tej marki mógłbym już tak wsiąknąć na obecnym etapie. To chyba by trzeba nasiąknąć za młodu. Tak samo mam z Mario.

15.05.2026 23:01
MarkcusFetysz
39
odpowiedz
1 odpowiedź
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Jeżeli plotki się potwierdza i xboxy dostaną w przyszłym roku aktualizację pssr 4.1 to będą niezłe jaja

15.05.2026 23:21
zielele
39.1
odpowiedz
zielele
168
Legend

dostanie to jedno, ale niestety, deweloperzy muszą jeszcze sami to zaimplementować.

ale tak, byłoby super - zwłaszcza, jezeli ta generacja faktycznie ma sie przedłużyć do 2028.

16.05.2026 11:03
Mutant z Krainy OZ
40
odpowiedz
5 odpowiedzi
Mutant z Krainy OZ
275
Farben
Image

Kupno samych dlc tez daje dostep do gry. Xboxik dziadzio juz, szalu w grafice nie ma.

16.05.2026 12:35
Crod4312
40.1
odpowiedz
Crod4312
176
Legend

Dlatego pobrałem na PC.....z bólem serca ale będzie tam ładniej wyglądać. Czekam na wersję na PS5 Pro bo The Crew Motorfest w którego sobie gram wygląda fenomenalnie więc oczekuję przynajmniej takiej jakości.

16.05.2026 12:54
adam11$13
40.2
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord
Image

Wygląda tak samo jak Horizon 5... który wygląda tak samo jak Horizon 4 :D Jestem pewien, że mogłoby to pójść na One w tych 30 FPSach. To dalej bardzo ładna gra, ale niestety po tym jak zostałem rozpieszczony przez Gran Turismo 7 to te Forzowe modele samochodów wydają mi się cholernie płaskie (które są tak samo recyklingowane już od kilku części). Osobiście jednak bardzo mnie cieszy, że dodali do gry kilka samochodów, które idealnie charakteryzują Japońską motoryzację czyli kei-cary - byłem absolutnie pewny, że je oleją na rzecz już nieco oklepanych JDMów i hypercarów, ale na szczęście będę mógł pojeździć moją kochaną Hondą Beat <3

post wyedytowany przez adam11$13 2026-05-16 12:54:48
16.05.2026 13:32
raziel88ck
😜
40.3
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!
Image

Mutant, odpal na PC z RTX 2080 Ti. Na fulla nie pójdzie, ale i tak będzie lepiej. Na XSX w trybie jakości wygląda nawet (jak tu na screenie) ładnie, ale te 30 fpsów...

post wyedytowany przez raziel88ck 2026-05-16 13:46:59
16.05.2026 13:42
Mutant z Krainy OZ
40.4
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Mlody bedzie tam gral to rzuce okiem. Grafa drugorzedne znaczenie ma, a i tak tragedii nie ma :)

17.05.2026 06:40
Mutant z Krainy OZ
40.5
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

No jeszcze 30 fps nie probowalem, ale zakladam, ze skoku w grafice nie bedzie, a do mydla na ekranie musialbym sie przyzwyczaic, szkoda czasu :p

16.05.2026 12:16
Szlugi12
41
2
odpowiedz
Szlugi12
133
BABYMETAL
Image

O to wrzucę fajny cosplay.

16.05.2026 22:41
Soulcatcher
😐
42
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
Soulcatcher
293
Crimson Desert

Premium VIP

Jak będziecie wklejali foty pokazujące odkryte sutki to google zablokuje całą domenę.

16.05.2026 23:49
cswthomas93pl
42.1
odpowiedz
cswthomas93pl
161
Legend

Właśnie panowie, trzymajmy fason i nie przeginajmy!

17.05.2026 00:02
WolfDale
😎
42.2
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Jak zablokują to wtedy wszyscy wrzucą własne suty i gugel od razu odblokuje.

17.05.2026 00:27
cycu2003
42.3
odpowiedz
cycu2003
262
Legend

Chyba tylko V wrzucił taką fotę, zresztą nie pierwszy raz coś było u niego nie tak ze zdjęciami. My to kurturarnie. Ogólnie fajna odmiana i jakaś tam zabawa

17.05.2026 01:04
Ognisty Cieniostwór
42.4
odpowiedz
Ognisty Cieniostwór
60
Senator

Tak tylko V wrzucił taką odkrytą fotkę.

17.05.2026 01:07
WolfDale
42.5
2
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Via Tenor

Na stos z nim!

17.05.2026 00:00
Ergo
43
odpowiedz
Ergo
105
Senator
Image

( • )-( • )

17.05.2026 10:32
Mutant z Krainy OZ
44
odpowiedz
8 odpowiedzi
Mutant z Krainy OZ
275
Farben
Image

Jest przepaść graficzna miedzy trybem jakosci i wydajnosci. Przyzwyczaic sie do mydła i mozna grac w 30 klatkach, szkoda psuc sobie wrazenia. Roznica o wiele bardziej znaczaca niz w fh5.
Na kompie mlodego gra dziala w wysokich zmieszanych z ultra, maly monitor i niska rozdzkalka robia swoje.
Screen z xboxa.

17.05.2026 11:14
Wrzesień
44.1
odpowiedz
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

Oglądałem parę dni temu jakiś gameplay z xboxa i powiem, że dość zaskoczyło mnie to jak średnio ta gra wygląda. Co prawda sam nigdy nie grałem w żadną Forzę, ale z tego co gdzieś tam widziałem w recenzjach czy na yt jakoś mi się zapisała w pamięci jako dużo bardziej efektowna graficznie seria.

17.05.2026 11:19
raziel88ck
44.2
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!

Gdyby Xbox Series X miał generator klatek to w trybie jakości byłoby 120 fpsów. Ehh marzenia ściętej głowy.

Ja zrobiłem sobie porównanie i podjąłem decyzję. Podpinam komputer pod 65 cali. Jeszcze tylko sprawdzę jak będzie działać w rozdzielczości 8K. Jeśli słabo to będę grał w 4K.

post wyedytowany przez raziel88ck 2026-05-17 11:21:00
17.05.2026 11:19
Mutant z Krainy OZ
44.3
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

W czworce i piatce nie mialem problemu z odbiorem grafiki. Szostke pierwotnie ustawilem na tryb wydajnosci i tu wyglada slabo. W trybie jakosci jest duzo lepiej.

17.05.2026 11:22
raziel88ck
44.4
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!

No ja już 5 wolałbym ogrywać na PC, ale w przypadku 4 to mi wielkiej różnicy nie robiło. Wiadomo, że na komputerze i tak było lepiej, ale nie na tyle, aby odpuszczać granie na XSX.

3 z kolei również zdecydowanie wolę na PC, gdyż na XSX jest wersja z One X, czyli 4K 30 fps. Niższe detale byłbym w stanie zaakceptować.

post wyedytowany przez raziel88ck 2026-05-17 11:25:35
17.05.2026 11:25
Mutant z Krainy OZ
44.5
1
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Bez przesady, gra wciaz wyglada zajebiscie, a ze gorzej niz na pc? Przy takim mysleniu musialbym wywalic seriesa bo wszystkie gry na nim słabiej wygladaja.

Co do klatek, plotki o fsr 4.1 na xbxox sie pojawiają.

17.05.2026 11:26
raziel88ck
😜
44.6
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!

Nie wszystkie gry na XSX wyglądaja gorzej niż na PC.

17.05.2026 11:43
adam11$13
44.7
2
odpowiedz
adam11$13
142
EDGElord

Via Tenor

Przy takim mysleniu musialbym wywalic seriesa bo wszystkie gry na nim słabiej wygladaja.

17.05.2026 11:49
Mutant z Krainy OZ
44.8
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Via Tenor

17.05.2026 11:04
MarkcusFetysz
45
1
odpowiedz
9 odpowiedzi
MarkcusFetysz
9
Pretorianin
Image

South of mienight genialnie wygląda

17.05.2026 11:06
Mutant z Krainy OZ
45.1
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Przyjemna gra, narracja mi sie podobala, historia wciagajaca. Gameplay jest ubogi, walki szybko staja sie powtarzalne, klimat jednak oddaje.

17.05.2026 11:42
raziel88ck
😊
45.2
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!

No ja uwielbiam play anywhere oraz quick resume.

17.05.2026 11:47
Mutant z Krainy OZ
45.3
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Widze Raziel, ze masz ten sam problem z odpowiadaniem na ostatnie posty w watku jak ja xD

17.05.2026 11:50
raziel88ck
😁
45.4
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!

Ehh kurde, faktycznie.

17.05.2026 11:51
Mutant z Krainy OZ
45.5
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Kolor zaznaczonego posta jest zly, dla mnie wyglada jak odpowiedz do posta wyzej i sie mylę ciagle.

17.05.2026 11:53
raziel88ck
45.6
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!

A jeszcze gorzej jak wątek jest podzielony na dwie strony.

17.05.2026 11:53
Mutant z Krainy OZ
😡
45.7
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Nasz gospodarz spi.

Forum Forum Xbox
Odpowiedz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl