
Świat Battlefielda #3
Witajcie w głównym wątku poświęconym serii Battlefield!
To miejsce dla wszystkich fanów – zarówno weteranów, jak i nowych graczy.
O czym tutaj rozmawiamy?
W tym temacie możecie pisać o wszystkim związanym z Battlefieldem, między innymi:
- dzielenie się spostrzeżeniami i opiniami
- dyskusje o nowościach, zmianach, broniach oraz mapach
- ustawianie się na wspólne granie
- wrzucanie screenów i klipów. Najlepsze akcje, śmieszne sytuacje i epickie momenty. Masz coś ciekawego? Podziel się tym z nami!
Lista graczy:
cswthomas93pl - Xbox
matmafan - Xbox
XFarben87 (Mutant z Krainy OZ) - Xbox
TypicalJakub (MarkcusFetysz) - Xbox
HautamekiPL (Marcinkiewiczius) - Xbox
1-800-Disco Thunder (Wujek Face S.) - PC
Miłej dyskusji i do zobaczenia na polu bitwy!

Nie wiesz czy ten ktoś spał do rana bo tak długo nie grałeś, ale to dobry był napastnik starej gwardi xdxd
Dla mnie wczorajsza rozgrywka była luks.
Lubimy latać xd
Mutant dziś gramy? Ja stosuje wczorajszy styl walki,
Whisky moja żono xd.
https://www.xbox.com/play/media/Yc8wQsGdxL
Edit
Byl buzard nima buzarda, znerfili rpg trza się przerzucić na inną broń
https://www.xbox.com/play/media/vupuSdJfUD
https://www.xbox.com/play/media/tnw2B2rwD3

Dzis mnie nie ma na chacie :)
Nie znerfili, rpg dostał boosta tak samo jak ten m136.
Mutant, co tam się dzieje w spodku? :)
Też byłem ale rok temu chyba jakoś, ogólnie Socha mi nie siadł, strasznie wulgarny
Obiecałem sobie że jak trafię to wstawię xD
https://youtube.com/shorts/5YWYHGeMExU?is=SUTjSHA-VMYxYK8j
Jest darmowy tydzień więc testuję ale ogólnie negatywnie. Z wyłączonym crossplay mam praktycznie wszystkie mecze z botami w około 50%. Nie miałem jeszcze gry żeby byli sami gracze.
Teraz wszyscy graja na nowej mapie. Wczoraj wlaczylem przed polnoca, to mialem pelne serwery xboksiarzy na starych mapach. W dzien jest gorzej, ale z reguly po kilku minutach wiekszosc botow podmieniaja gracze.
Wczoraj w trzeciej grze mialem dziwna sytuacje, wszedlem na serwer i graliśmy 32 vs 14 i tak bylo caly mecz od a do z :/
Ale generalnie pewnie zdziwko, bo zielonych mniej na swiecie niz niebieskich:P
Jaki masz gamertag na iksie?
Jak wam siedzi to m16 i nowa snajpa? Snajperki nie próbowałem, bo i tak jestem leszczem w snajpieniu, m16 pogralem chwile i na blisko to jest killer. Wszyscy latali w weekend z ta pukawka.
Dodali tam cos jeszcze z broni?
Póki co tylko te dwie. Dla mnie jak na razie snajperka średnia, lepiej mi się strzela chociażby sv-98. M16 spoko, ale na blisko nie mam zbytnio szans strzelając serią przeciwko broni full auto, trzeba odblokować odpowiedni magazynek, może wtedy zmienią mi się odczucia
Dzisiaj coś? O której wam pasuje?
Ja miałem trochę roboty po pracy, ale już skończyłem, teraz szybki obiad, prysznic i mogę grać. Przed 18 myślę będę
Ale dzis szlo, jak po grudzie. Sor-300sc wbity na 50 dzis mimo tej sraki. Ratio to mam chyba na minusie znowu.
U mnie bez tragedii, ale wyzwania typu 60 fragów pm'ami, 60 fragów karabinami wyborowymi czy zabójstwa pojazdami latającymi męczyły bułę, nie dałem rady zrobić wszystkiego, zostanie na przyszły raz. Po całym tygodniu to nawet puszka dzika zbytnio nie działa, trzeba się udać na spoczynek 😁 dzięki za gierę 🫡
Zabrakło tak niewiele 🥲
Jak Ci się strzela tym sg? Kiedyś podniosłem klasę po kimś, to rozrzut niesamowity, miotał nim jak szatan 😆
Przy kordzie kazdy ma rozrzut jak rozrzutnik gnoju :D to jest bron na bliski kontakt. Najlepiej z laserem, bedac nastawionym na strzaly z biodra. Chociaz ja potem skonfigurowalem go pod lunetke 3.0x. Jest mocny, ale odrzut sprawia, ze trudno nim grac mapy inne niz miejskie z close combat. Teraz maksuje kts100 mk8, ten to jest laserowy, ale maly dmg i niska szybkostrzelnosc.
To akurat fakt, ale staram się bawić broniami w ramach kończenia wyzwań, ostatni tydzień dał mi popalić. Prócz zadań typu 60 fragów pm'ami i karabinami wyborowymi, miałem do zrobienia 20 fragów lub asyst w pojazdach latających, gdzie ja nie latam i było to lekkim wyzwaniem, ale na ognistej burzy załapałem jak latać żeby nie zostać zestrzelonym i praktycznie przez pół mapy latałem nie będąc trafionym, a i fragi zaliczyłem, little birdem oczywiście 🙂 ten większy śmigłowiec jest trudniejszy w sterowaniu i też trochę udało mi się polatać, ale jednak little to little.
Ja sg strzelałem na dalszy dystans na skażeniu, także no.. ciężko było kogoś trafić na większym dystansie, a kts to chyba jeszcze większy laser, niż kord 😀 dobra broń, gdyby jeszcze jej dali większy damage lub prędkość wylotu kup, to dopiero by był op. Muszę się pobawić nowym m16, odpalić premię i spróbować odblokować tryb strzelania full auto
Z pm to ino usg90 dla mnie. Magazynek na 50 kul robi swoje, a i dmg ma ok. Inne strzelają szybciej i celniej, ale magazynki na 15-20 pociskow to przy takiej szybkostrzelnosci jest za malo dla kogos bez umiejetnego strzelania :D
Z usg mam problem, trochę z dupy, ale wkurza mnie to, jak dużą część ekranu zasłania ta broń z wybranymi celownikami. Nie lubię małych zoomów, a im większy, tym gorsza widoczność.
Zdarzyło mi się zginąć kilkukrotnie przez to, że broń zasłoniła mi przeciwnika i go po prostu nie widziałem. Cz3a1jak dla mnie jest spoko, ale wymaga odpowiedniego builda
Ten cz3 to ta nowa pmka? Ona tez jest spoko faktycznie.
Kts jest kozacki jak sie gdzies przykampisz i poczekasz, mnie to trudno wychodzi, bo mam styl gry bardziej codowy :D ale i tak zdarzaja sie przypadki, ze tymi 60 nabojami z wybitna celnoscia zabijam cale druzyny zanim sie zorientuja skad leca strzaly. Swoja droga wkurza mnie efekt smug pociskow. Jezeli je widze z boku, prostopadle do ich toru, to widze je jakby leciały w przeciwnym kierunku niz ten z którego naprawde padają strzaly. Zginąłem przez to wiele razy, bo widze ze strzaly leca z lewa na prawo, wychodze obrocny w lewo a tu zonk, bo strzelec jest z drugiej strony xD tez tak macie, czy jestem uposledzony?
Dokładnie tak. Ja też nie lubię siedzieć w miejscu, bardziej agresywnie gram jakbym miał adhd i często ryzykuję wjeżdżając w centrum zadymy, z drugiej strony czasami zdarza się zająć jakąś miejscówkę lub punkt z karabinem wyborowym lub snajperskim, ale zdecydowana większość czasu to gra w stylu wjeżdżam i rozjeżdżam 🤣
Co do smug - nie zauważyłem czegoś takiego osobiście, a przynajmniej sobie nie przypominam. Staram się unikać ognia jak widzę świstające kule nad moją głową 😀
Ladnie. Dojebali z tym wzmocnieniem tankow, z dymem jest je bardzo trudno zabic. Za to bwp znerfili jak szmate, zbyt wolno strzela:(
Dym jest potężny, będąc blisko czołgu zginąłem w moment. Co do reszty, to nie odczułem tego jakoś bardzo, ale ja to ignorant jestem, więcej się na piechotę dyma, niż przemierza w pojazdach. Trzeba przy okazji poświęcić chwilę i poustawiać uzbrojenie i akcesoria w nich pod siebie. Sporo tego i podejrzewam, że już zdążyły wpaść lepsze rzeczy, niż te, które wyekwipowane są domyślnie.
Jeszcze odnośnie map - nadchodząca w lipcu tsuru reef ma być jeszcze większą niż golmud 😮
W dymie c4 nie dziala, znika po prostu, rpg zadaje mniejesze obrazenia, spawarka nic nie zrobisz bo zaraz giniesz, nie da sie namierzyc. Obrona absolutna. Perk z naprawa mniej reperuje niz wczesniej, co jest dziwne, bo teraz i tak pojazd sam sie zaczyna naprawiac. Nie sprawdzilem jak wyglada teraz umiejka mechanika, ktora wczesniej sprawiala, ze naprawial on samoczynnie pojazd w ktorym siedzi.
A bwp wczesniej wygrywal pojedynki 1vs1 z czolgiem majac w nim amunicje przeciwpancerna, stad pewnie jego nerf. A szkoda, bo wolalem wlasnie bwp jezdzic niz abramsem :P
Ta lipcowa mapa to tez jakis remake starej, czy to nowy zupelnie twor?
O ładunkach słyszałem, w takim razie faktycznie mocny ten boost. Wczoraj na golmudzie jeździłem bwp, to na niszczenie innych pojazdów lądowych miałem taktykę w postaci przełączania się między pociskami i dawałem radę niszczyć innych, ale też pewnie to zasługa innych dookoła, bo dosyć szybko padały. A mapa ma być nowa, z tym że jeden wysoki budynek mocno przypomina hotel z kurortu hajnan z battlefielda 4, sporo spekulacji odnośnie tej sprawy pojawiło się po jej zapowiedzi, tak więc może być to nowy twór z elementami zapożyczonymi z poprzednich odsłon. Ciekawe czy też będzie można zawalić go tak jak w 4, w ogóle fajnie to było zrobione w tej części
Szkoda, ze New Sobek City nie da sie zrownac z ziemia kazdego budynku. Ci snajperzy na dachach bez dostepu do nich psuja mape. Co szkodzilo linke wjazdowa wsadzic przy kazdym budynku? 😡
Ja bwp jezdze wlasnie z amunicja przeciwpancerna, przy obecnej szybkostrzelnosci jest bardzo trudno trafic piechote, wczesniej ladnie sie tym zabijalo. No trudno, i tak wiecej na piechote biegam ostatnio:p
A właśnie, mieli przebudować sobka i pola? Grałem wczoraj tą pierwszą i nie zauważyłem żadnej różnicy, za to na manhattan bridge wyłączyli z użytku dachy, przykładowo te nad punktem A. Jestem w stanie jeszcze to zrozumieć, ale już nie rozumiem zbytnio wyłączenia 1 piętra w niektórych budynkach przy punkcie E, nawet nie wiem kiedy to wprowadzili, ale bez przesady. Tam każdy mógł wejść po schodach z ulicy, także dziwna decyzja
Co szkodzilo linke wjazdowa wsadzic przy kazdym budynku?
Pewnie celowo tak zrobili, na sobku mam gdzieś z tyłu głowy, że na każdym dachu może czyhać wrogi snajper 😀
Dobry ten nowy lkm :D
https://www.xbox.com/play/media/tPpcf5v6tr
No i chyba sie nie nagrał filmiki jak z rpg zabiłem buzarda na górach na golmudzie :(
Kolejny raz stwierdzam, ze nie umiem na golmudzie grac. Dobrze szlo wczoraj, dopoki tej mapy nie wylosowalo.
Darth dzieki za nocne granie, sam w takie tryby do tej pory nie gralem, a tu sie okazuje, ze mozna sie fajnie w tym pobawic. Szkoda, ze zjebany jest system dobierania graczy. 6vs6 kiedy pol naszej druzyny to boty nie ma sensu :D
Trochę lańsko było, później jeszcze graliśmy golmud, to już było zdecydowanie lepiej. A te boty mnie dobijają powoli. Z ciekawości podepnę myszkę i klawiaturę pod usb, zobaczę z kim wtedy będzie mnie łączyć, bo jest to dosyć ciekawy wątek
🤣 mi się gra fajnie, no ale natarcie pojazdów i z powietrza i z lądu potrafi irytować 😀 w 4 golmud mi średnio siedział, dziesiątki innych map było o wiele lepszych, w 6 większość map jest dla mnie co najwyżej średnich, więc i taki golmud nie wypada źle, ale są gusta i guściki 😜
Mnie bardziej pasuja mapy nastawione na piechotę, odkad mam czolgi wymaksowane to nie chce mi sie juz nimi jezdzic. Latac nie umiem i nie mam nerwów, zeby sie tego nauczyć:D
Na Golmudzie sa fajne akcje piechoty w punktach przejec, ale jezeli przeciwnicy siedza w puszkach, a do tego maja ogarnięte lotnictwo, to gra piechociarza ogranicza sie do siedzenia w budynku pod punktem, gdzie sa trzy piętra i tyrolka na ostatnie, nie pamiętam ktora to literka jest.
Przemieszczanie sie do innych miejsc to samobojstwo. W dodatku rundy tam malo kiedy trwaja krocej niz 30 minut, a siedziec tyle w dwoch strefach to wyzwanie.
Masz trochę racji, jedyne wyjście jakie widzę, to ograniczenie liczby pojazdów w powietrzu, z drugiej strony golmud zawsze słynął z ich walk, tak więc nie ma idealnego rozwiązania. Mówisz o punkcie F, staram się rozglądać jak przemieszczam się między punktami, ale czasami nawet nie słychać i nie widać skąd nadeszła śmierć. Środkowy punkt D praktycznie w całości można zniszczyć zawalając budynki dookoła, zostaje niemalże pusty plac nie licząc jednej budki na środku. Na E i F nawet chowając się w budynku można zginąć jak ktoś pośle Ci rakietkę. Na B jest trochę lepiej, bo jest magazyn jeden i obok drugi, także trzeba uważać bardziej na pojazdy lądowe, niż powietrzne, z kolei na G i A chyba bywam najmniej, jest jeszcze pociąg C, ale to bardziej ciekawostka i na nim jestem okazjonalnie. Osobiście pogodziłem się z faktem, że w każdej chwili można na tej mapie zginąć z rąk pojazdu, jest to uciążliwe i frustrujące, ale cóż.. mimo wszystko polecam załapać podstawy chociażby little birda, ze mnie to dupa nie pilot, ale potrafię latać i unikać trafień oraz śmierci (z tym bywa różnie:) a jeszcze nie tak dawno nawet nie myślałem o wsiadaniu za stery i nie ogarniałem kompletnie nic. Kwestia ustawień, ale little naprawdę jest prosty w opanowaniu, trudniej lata się tym większym śmigłowcem, ale też wszystko do ogarnięcia. Również o wiele więcej gram na piechotę, ale chociaż minimalny stopień pilotażu też się przydaje, kiedy natrafimy na jakiegoś wrzoda na dupie 😀
Kazda mapa ma swoje wady i zalety, gdybym dalej cieszyl sie z walk pancernych, to bym pewnie tylko tutaj gral, tym bardziej po buffie jaki dostaly pojazdy :D
Lądowe pojazdy chyba będą, ale mocno ograniczone.
Gravedigger co masz na myśli?
Pojazdy jak w Oblężeniu Kairu spoko, symboliczne wsparcie, duzo opcji ucieczki przed konfrontacja z nimi.
Snipe sigma w akcji, dwa kille jednym strzalem, jest moc 😎
https://www.xbox.com/play/media/Q6fi5R4kJP
Wpierdziel niesamowity na ostatniej mapie, totalna dominacja w lotnictwie, pancerna nie gorsza. I tak cud, zesmy wygrywali do ostatnich sekund.
Ładnie siadło, chyba nie ustrzeliłem jeszcze dwóch fragów jednym strzałem ze snajperki.
Wpierdziel niesamowity na ostatniej mapie, totalna dominacja w lotnictwie, pancerna nie gorsza. I tak cud, zesmy wygrywali do ostatnich sekund.
Ja to już zapomniałem jaka to była mapa 😀
17.3 Dokładnie tak było wpierdziel za wpierdzielem. Obstawę z czołgów miały pojazdy latające z przeciwnej drużyny mocne, a ja co wystartowałem smiglem z respa zaraz byłem namierzony. Raz na miraku udało mi sie zniszczyć heli, kampilo z boku mapy u nas na respie.
17.4 No to miałem identycznie wczoraj :D nawet mówiłem do Tomka że wyrzucam tą konsolę :D. Początek gry zawsze 2 razy więcej zgonów niż zabójstw ale pod koniec udawało sie wyrównać czy trochę na plus.

O ile boty jako tako sobie radza z piechota, to kiedy nie maja czlowieka do pomocy a gracz siedzi w czolgu, to glupieja calkowicie. Zatrzymuja sie przed pojazdem i nie wiedza co zrobic.
Często doświadczam ich wylewu, jak nie stanie w miejscu na eastwood, to bieganie po obrzeżach golmuda. Dlatego też jestem za wprowadzeniem oficjalnych serwerów do przeglądarki, wtedy przynajmniej byśmy mieli bazę prawdziwych graczy, a nie co matchmaking, to dorzuca botów w zależności od dnia i pory