Komentarze do wiadomości: Wystarczyły 3 sekundy, by rozgrzać fanów. Autorzy STALKER 2: Heart of Chornobyl szykują coś wielkiego na pokaz Xboxa

Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz
24.03.2026 13:57
1
9
odpowiedz
NekoRei
4
Pretorianin

Rozgrzać fanów? Jakich fanów? Przecież ta gra to zepsuty crap był gdzie nic nie działa i bug na bugu.

24.03.2026 14:28
1.1
3
odpowiedz
reznik
28
Centurion

NekoRei dziwne, jak ostatnio gralem to dzialal. a bugi to nieodlaczna czesc tej serii, nie wiem o co tu plakac.

24.03.2026 14:34
Metaverse
1.2
8
odpowiedz
Metaverse
87
Senator

reznik tez nie rozumiem w czym problem, jak ostatnio gralem wszystkie bugi dzialaly :)

24.03.2026 15:39
tynwar
1.3
6
odpowiedz
tynwar
103
Legend

NekoRei jazda na skrajnościach kiedy one nie mają zbyt dużo wspólnego z aktualnym stanem, a skrajności są, bo nienawiść zaślepia. To nie jest rzadkość, a jak ktoś znienawidzi to z reguły nawet nie sprawdzi grę. Więc tak trochę słabo się popisać tym jak dużo to nie wie o grze. Oczywiście nie mówię, że gra jest idealna i nie ma bugów, a wszystko w niej działa, jednak to raczej standard.

24.03.2026 16:28
Szlugi12
1.4
odpowiedz
Szlugi12
133
BABYMETAL

Ale i tak jest lepiej niż było na premierę, olewając Crimsona na te chwilę, wrociłem do Stalker 2 i na razie gra się całkiem przyjemnie.

24.03.2026 21:17
1.5
odpowiedz
TobiAlex
226
Legend

NekoRei jak każda gra z serii Stalker. Tylko co z tego.

25.03.2026 11:10
madmec
1.6
odpowiedz
madmec
114
Generał

Wiem że to dziwne, ale na forum o grach są też fani gier, a nie tylko narzekacze.

26.03.2026 04:29
1.7
odpowiedz
Marathikan
2
Legionista

NekoRei Tych dzięki którym gra ma pozytywne opinie na steamie

24.03.2026 15:18
2
odpowiedz
Akuzativ1994
32
Konsul

Kiedy w końcu będzie ten nowy silnik? Ograłbym w końcu ale czekam na to

24.03.2026 16:06
3
odpowiedz
Darek1785
9
Generał

Tego typu gry zawsze miały i będą mieć mnóstwo błędów, nawet Cyberpunk do dzisiaj ma spaprane niektóre animacje.

24.03.2026 18:46
baltazar1908
4
odpowiedz
baltazar1908
46
Generał

Skończyłem na początku stycznia 2025 bo Indiana Jones the great circle dużo lepsza,
 ale jak wyjdzie jakiś DLC do Stalker 2 to chyba zagran  po raz kolejny i przy okazji zobacze te wszystkie patche które sie pojawiły w zeszłym roku.

24.03.2026 19:45
5
odpowiedz
noneofyourb641626
5
Legionista

napewno dadzą jakiś dodatek z dostępem do serca strefy, ciekawi mnie tylko jakby ta gra wygladala gdyby tworcom dano w spokoju ja dokonczyc

24.03.2026 20:42
Herr Pietrus
6
odpowiedz
2 odpowiedzi
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

No dobra, pytam całkiem serio - prawdą jest to, co piszą w notkach do patchy? Poprawili znacząco spawny wrogów, balans i A-Life?

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-03-25 08:43:55
25.03.2026 08:46
6.1
odpowiedz
fix_the_game_journalism
21
Chorąży

Herr Pietrus Tak, jest znacznie lepiej. Na balans nie narzekam, spawny potrafią się czasami jeszcze wykrzaczyć, ale też bez przesady. A-life znacząco lepszy niż na premierę, potrafi już czasem doprowadzić do jakiś fajnych sytuacji. Przeciwnicy szukają Cię w ostatnim miejscu, którym Cię widzieli, więc często możesz ich fajnie flankować i oni też czasem próbują to robić. Nie widać Cię przez gęste trawy, krzaki, choć z tym trzeba uważać, no właściwie jak w życiu.

Natomiast, jeśli chcesz spróbować to ja bym poczekał do aktualizacji silnika, która jakoś już zaraz będzie (pewnie jakieś 2-3 miechy). W obecnej wersji gry chyba już doszli do granicy możliwości poprawek. Aktualizacja do nowszego Unreala wprowadzi lornetki, co właściwie potwierdza większy obszar życia wokół gracza, dalszy spawn wrogów i masę innych rzeczy na które ludzie czekają.

25.03.2026 12:16
Herr Pietrus
6.2
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

To fajnie. Ja jeszcze długo nie kupię, bo mam w co grać, ale możliwe, że jak spadnie do tych 60-70 zł, to jednak będzie się to nadawało do sprawdzenia, w co absolutnie nie wierzyłem po premierze.

Edit: No, chyba że to Kuba ma rację.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-03-25 12:20:33
25.03.2026 08:41
PanDaneX
7
odpowiedz
PanDaneX
21
Generał

to już nie jest stalker :) co najwyżej to SZTAKLER

25.03.2026 10:59
Link
8
odpowiedz
Link
37
Senator

A czy już naprawili Stalker 2? Czego nie zostało naprawione?

25.03.2026 11:43
mgr. Kuba
9
odpowiedz
2 odpowiedzi
mgr. Kuba
173
-

No no, super sprawa.
Szkoda że gra półtora roku po premierze ma błędy uniemożliwiające jej przejście, ja nie mogę wejść do wioski w Kordonie, a tego wymaga fabuła, próbowałem już wszystkiego, support na 3emaile nie odpisał. No mnie rozgrzali już dawno.
A ta gra jest niczym innym jak pustą makietą świata z przekopiowanymi lokacjami z poprzednich części z polepszoną grafiką, z kiepskim strzelaniem i zerowym eksplorem. Ta gra to tak naprawdę The Day Before 2.0, tylko ludzie boją się to dostrzec i powiedzieć.
Wszystko co to gówno ratuje to klimat. Klimat który sprawia że chcesz iść tu i tam, żeby wywalić kilkaset naboi i kilkanaście apteczek na drodze po skrzynkę w której znajdziesz 20naboi i 1apteczkę i dwie konserwy. A po wszystkim musisz jeszcze naprawić broń za kilkanaście tysiecy waluty, co może dało by się jeszcze zebrać po drodze ale przecież ograniczony udźwig uniemożliwia zbieractwo. Idiotyczne jest tutaj wszystko.
Gdyby nie kilka modów gra była by nie grywalna bo np. mechanika kondycji przy tak dużej mapie i konieczności łażenia po niej to kpina, taka sama jak np. w Days Gone mechanika paliwa w motocyklu - na pełnym baku możesz przejechać 100m xD
To jest tragedia jak oni nawet nie byli w stanie zrobić mechaniki normalnego rzucania granatem pod konkretnym przyciskiem tylko skopiowali system sprzed lat granatu jako wybór broni. Takie rzeczy się niczym nie bronią. Oni nie potrafią zrobić gry, zrobili makietę ze skopiowanymi mechanikami sprzed 15 - 20lat. The Day Before 2.
A puryści stalkera to top10 najgorszych społczeności growych ever.
Pieprzyć tą grę i pieprzyć to studio. Ja nawet nie chce wiedzieć czym to coś było na premierę skoro półtora roku po premierze jest katastrofa. W życiu nie zobaczysz gorszego AI w grach. Masa błędów. Masa idiotyzmów. Masa partactwa i totalne CTRL C - CTRL V przestarzałych idiotycznych mechanik.

post wyedytowany przez mgr. Kuba 2026-03-25 11:49:05
25.03.2026 12:19
Herr Pietrus
😢
9.1
1
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

A kolega wyżej chwali i nawet mu uwierzyłem..
Jak żyć? Niedługo jedyne co pozostanie to kupić lepsze kółko i grać tylko w symulatory... :)

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-03-25 12:19:44
25.03.2026 15:48
mgr. Kuba
9.2
odpowiedz
mgr. Kuba
173
-

Niedługo jedyne co pozostanie to kupić lepsze kółko i grać tylko w symulatory... :)

I to jest chyba najlepsze rozwiązanie :) Ja spróbowałem, ból niesamowity z wydatkiem na "stelaż" ale bawie się dobrze :)
Mimo wszystko dobrze czasem zagrać w coś jakkolwiek fabularnego bez potrzeby "siłowania" się z kontrolerem ;)

Forum Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl