Komentarze do wiadomości: Wielka ucieczka w branży gier przed GTA 6. Wydawcy masowo zmieniają i dostosowują plany, by uniknąć starcia z nadchodzącym potworem

Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz
03.06.2026 10:53
1
7
odpowiedz
tRikson
87
Konsul

Ale idiotyczne, to już chyba lepiej wypuścić przy jednej dużej grze niż przy 10 dużych grach xD
a potem i tak GTA przesuną na luty 2027.

post wyedytowany przez tRikson 2026-06-03 12:24:35
03.06.2026 12:07
cycu2003
1.1
3
odpowiedz
cycu2003
261
Legend

tRikson Wydawcy są tak przerażeni że już nawet nie patrzą na inne firmy 😅

03.06.2026 13:19
Crazy_Bambino
1.2
1
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin

tRikson Nie jest to idiotyczne zagranie tylko racjonalne podejście w czasach gdzie jedna słaba premiera oznacza koniec imprezy dla wydawcy i developera a przebicie się z jakąkolwiek promocją swojej gry w okolicach premiery gta będzie praktycznie niemożliwe, cała branża już nie tylko gier ale i rozrywkowa będzie rozmawiać tylko o gta przez kilka tygodni, przesunięcie gry w przód bądź w tył by go uniknąć i uzyskać trochę rozgłosu w prasie i u różnych twórców internetowych jest dobrą decyzją.

03.06.2026 13:52
1.3
odpowiedz
tRikson
87
Konsul

Crazy_Bambino przy jednym GTA źle, przy 10 innych tytułach dobrze. Aha. To już lepiej przesunąć premierę na grudzień lub styczeń w których NIC nie będzie wychodzić.

03.06.2026 14:10
Crazy_Bambino
1.4
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin

Dziesięć innych tytułów nie zgarnie tyle uwagi ile zgarnie jedno gta.

08.06.2026 16:35
1.5
odpowiedz
Tasdeadman
70
Generał

tRikson Nie, bo nie wychodzi żaden tytuł który byłby tak wielki jak GTA. To nie jest po prostu duża premiera, to jest kolos, fenomen społeczny. To jest tytuł, który przed startem kampanii marketingowej ma lepszy zasięg, niż inne tytuły z kampaniami wartymi setki milionów. Gra która przyciąga oczy setek milionów osób choć ostatni "materiał" wyszedł rok temu i nic więcej o tytule nie wiadomo poza datą premiery.
To teraz pomyśl, że miałbyś wyjść ze swoją premierą w kotle kampanii marketingowej pre i post releasowej gdzie boom na to będzie tak ogromny, że cały YT, wszyscy streamerzy, cały X i portale branżowe będą zalane tym co ugotowało Rockstar.
Nie ma po prostu tak wielkiej marki na rynku, grawitacja medialna GTA to nie jest poziom słońca, to jest czarna dziura, dlatego wydawcy wolą sobie wyjść ze swoimi tytułami w gąszczu innych tytułów, bo tam będzie dużo większe pole do popisu niż lokować się w sąsiedztwie GTA które po prostu zje cały rynek.

08.06.2026 16:45
1.6
1
odpowiedz
Radek100382
4
Chorąży

tRikson Albo przesuną na wcześniej np wrzesień żeby doawlić wszyskim innym.

08.06.2026 16:46
1.7
2
odpowiedz
@smartboygod
26
Pretorianin

Tasdeadman Przereklamowane gówno jak mc Donald.

08.06.2026 18:26
1.8
odpowiedz
Tasdeadman
70
Generał

@smartboygod To, że tobie się nie podoba (a nie podoba ci się zapewne z wielkiej potrzeby bycia odmiennego zdania niż reszta, bo gry nawet na oczy nie widziałeś), nie ma żadnego znaczenia dla światowego rynku.

03.06.2026 10:58
2
1
odpowiedz
robertoV
25
Generał

Zabawne było jak dużo gier uciekło z pierwotnej daty premier na okolice daty na którą przeniesiono później :D

03.06.2026 12:14
IIIIIIIIIIIIII
3
3
odpowiedz
IIIIIIIIIIIIII
88
Generał

Nie wszystkich interesuje GTA 6 ... Wolałbym 3 dodatek do wiedźmina na jesień -_- A wrzenień to wygląda na jakiś żart. Za dużo gier naraz Jak oni sobie to wyobrażają? Twórcy powinni brać pod uwagę że każda gra ma swoich odbiorców. Jedni kochają surrvival horrory to kupią ten gatunek, Inni fps, Inni GTA. Każdy ma swój gatunek który lubi. Obstawiam że niektórzy z września uciekną. Gdzie? nie mam pojęcia.

03.06.2026 12:48
Szyszkłak
4
odpowiedz
Szyszkłak
225
RZUŁTY WONSZ PIENĆ

Dla mnie to nawet lepiej, Blood of Dawnwalker + ewentualnie Dawn of War 4 oraz PoE2 mi w zupełności wystarczą.

03.06.2026 17:52
5
odpowiedz
1 odpowiedź
rybassj
8
Legionista

Niech uciekają, myślę że duża część czeka na GTA lecz nie każdy już ma zajawkę niż 20 lat temu. Ja czekam na wszystkie nowe rts co wyjdą! A w nowe gta nie zagram bo za bardzo przerośnięte jest. Ja zakończyłem grać w IV część i tyle w temacie.

08.06.2026 16:18
5.1
odpowiedz
@smartboygod
26
Pretorianin

rybassj Też mam GTA 4 na steam ale strasznie ścina... Jak to naprawić?

09.06.2026 00:06
Krypta76
6
odpowiedz
Krypta76
67
Generał

15 lat temu się czekało na 5 teraz nic nowego nie zobaczymy w online było tego bardzo dużo.

Forum Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl