Czyli niby oze-sroze i się wymigują, ale centra AI se po cichu stawiają. Hipokryzja korpo.
Może elektrownia generuje więcej strat, niż energii, ale nie można zamknąć, ponieważ statystyka musi zgadzać się... A nocą dokładamy do ognia pod kotłami, ponieważ system musi spinać się. To jest prawdziwy absurd, na który przepalane są niemałe pieniądze. Pieniądze z naszych podatków i opłat dokładanych do rachunków za energię elektryczną, wywóz śmieci oraz wielu, naprawdę wielu innych. Społeczeństwo obarcza się coraz większymi kosztami, na rzecz klimatu, ale patrząc na efekty, są to pieniądze wyrzucane w błoto. A jest naprawdę coraz drożej... Kolejne podatki i opłaty przed nami, np. Ministerstwo Klimatu i Środowiska w 2027 roku odpala ustawę o rozszerzonej odpowiedzialności producenta - ROP. I ponownie wszystko podrożeje. A co dostajemy w zamian?