Komentarze do wiadomości: Średniowieczna strategia Total War: Medieval 3 ujawnia 6 najważniejszych frakcji. Pozostałe pomogą wybrać gracze: Polacy mogą głosować na Księstwo wielkopolskie

Forum Gry Strategiczne
Dodaj komentarz
26.06.2026 17:49
1
odpowiedz
kangxi
3
Junior

Księstwo wielkopolskie a dlaczego nie ma Królestwa Polskiego? Szkoda że nie Księstwo "Gnieźnieńskie"?

26.06.2026 18:01
Secvent
1.1
3
odpowiedz
Secvent
82
Pretorianin

kangxi A to dlatego z Księstwo Wielkopolskie odegrało kluczową rolę w odbudowie jedności Państwa Polskiego po okresie rozbicia dzielnicowego za sprawą Przemysława II jak i Władysława I Łokietka i stało się podstawą odrodzonenia Królestwa Polskiego na początku XIV wieku.

26.06.2026 18:09
1.2
odpowiedz
kangxi
3
Junior

Secvent Ale podział na frakcje w grze powinen odzwierciedlać dany obszar jako całość. Bolesław Chrobry był władcą Polski nie Wielkopolski. Frakcja w Medeieval 3 powinna nazywać się jako Polska.

26.06.2026 18:09
1.3
3
odpowiedz
Le Loi
81
Generał

kangxi Nie uważało się na historii, co? Gra zaczyna się w XII wieku więc na królestwo trzeba jeszcze poczekać.

26.06.2026 18:27
1.4
odpowiedz
kangxi
3
Junior

Le Loi Jeśli gra zaczyna się w XII w. to frakcja powinna być nazwana nadal jako Polska. Bolesław IIi Krzywousty był księciem Polski w latach 1107-1138, nie wielkopolski.

26.06.2026 18:32
1.5
odpowiedz
kangxi
3
Junior

Le Loi Faktycznie Medieval 3 będzie zaczynał się w 1140. W Medieval 2 gra zaczynała się w 1080. Szkoda bo to obniżanie rangi frakcji "polskiej"

post wyedytowany przez kangxi 2026-06-26 18:34:23
26.06.2026 18:42
1.6
1
odpowiedz
Inquerion
55
Generał

Gra się zaczyna w 1140 czyli 2 lata po rozpoczęciu rozbicia dzielnicowego Polski (1138). Rozbicie zostało zakończone dopiero w 1320. Poczytaj sobie trochę o tym okresie. Zjednoczone Królestwo Polskie rządzone przez Polaka wróciło dopiero w 1320 poprzez koronację Władysława Łokietka.

Gameplayowo ciekawe jak to zrobią. Trochę dziwi wybór Wielkopolski, a nie Małopolski/Krakowa (czyli dzielnicy senioralnej).
Ale rozumiem; gameplay > wierność historii i ta Wielkopolska z białym orłem najbardziej się z Polską kojarzy na Zachodzie. No i Total War zawsze był taki bardziej casualowy, to nie są symulatory historii.

Pytanie czy te pozostałe księstwa będą jako wasale? Czy może jako wrogowie do podbicia? Czy w Medieval 3 będzie "frakcja" rebeliantów okupująca "puste" prowincje jak w Medievalu 2? Zobaczymy.

Generalnie coś czuję że Księstwo wielkopolskie przegra to głosowanie i się pojawi dopiero w płatnym DLC po premierze :)
Obstawiam zwycięstwo Kastylii (Hiszpania), Wenecji (Włochy) i jednej z frakcji muzułmańskich.

26.06.2026 18:24
2
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

A bendzie chusaria?

26.06.2026 18:52
MajsterX4
3
odpowiedz
MajsterX4
104
Pretorianin

Szkoda, że nie ma Rusi i Połowców.

26.06.2026 19:00
Rumcykcyk
4
odpowiedz
Rumcykcyk
137
Ojciec Zarazy

Trzeba im napisać żeby się tak nie rozpędzali i zostawili coś na DLC.

Forum Forum Gry Strategiczne
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl