Komentarze do wiadomości: Sony może ograniczyć moc PS6, by uniknąć wysokiej ceny na premierę

Forum Konsole
Dodaj komentarz
12.05.2026 16:11
Dead Men
1
8
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

pies z nimi. PS 5 to tragiczna generacja. Gier jak na lekarstwo. Ps 4 już uwazałem za słabą generacje, a tu to tragedia. exów jak na lekarstwo, wtopa wizerunkowa za wtopą.

post wyedytowany przez Dead Men 2026-05-12 16:29:58
12.05.2026 17:34
DarthMadara
3
5
odpowiedz
1 odpowiedź
DarthMadara
4
Pretorianin

"Sony może ograniczyć moc PS6, by uniknąć wysokiej ceny na premierę"

No przecież zawsze $ony wymyśli wymówkę żeby wypuścić słabszy sprzęt i w chorej cenie niż przyzwoitość nakazuje, a potem za 2 lata od premiery puścić wersję PRO które jeszcze bardziej będzie naciągać graczy.
Tak samo zrobili z PS5, olali dodanie chipów AI by potem rozłożyć rączki "nie da się dodać PSSR do zwykłej PS5, kupujcie 200% droższą PS5 PRO."

Tak samo apple odwaliło z iPhone 15 xd, "zapomnieli" dodać dodatkowe 2GB ramu i dopiero "naprawili" ten "błąd" w 15 pro i 16 xD a bez tego dziwnym trafem nie działa Apple Inteligence. xD

Banda naciągaczy, naganiaczy na pół generacje! Tfu!
Może zaraz będą wypuszczać PS3 PRO i PS2, I PSX PRO bo zapomnieli!

post wyedytowany przez DarthMadara 2026-05-12 17:42:11
12.05.2026 16:11
Dead Men
1
8
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

pies z nimi. PS 5 to tragiczna generacja. Gier jak na lekarstwo. Ps 4 już uwazałem za słabą generacje, a tu to tragedia. exów jak na lekarstwo, wtopa wizerunkowa za wtopą.

post wyedytowany przez Dead Men 2026-05-12 16:29:58
12.05.2026 17:35
DarthMadara
1.1
4
odpowiedz
DarthMadara
4
Pretorianin

Dead Men i dlatego każdy kto ma godność i rozum człowieka powinien olać $ony na rzecz PC - mimo że teraz są chore ceny podzespołów.

12.05.2026 17:39
Dead Men
1.2
3
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

DarthMadara ja olałem i siedze na PC

12.05.2026 17:41
DarthMadara
1.3
3
odpowiedz
DarthMadara
4
Pretorianin

Dead Men i dobrze, ja niestety dałem się nabrać na PS5, to już PS6 nie kupię, niech się wypchają.

12.05.2026 19:48
1.4
2
odpowiedz
k4myk_71
1
Legionista

Dead Men mam to samo. ps5 jest bez sensu

12.05.2026 19:58
1.5
5
odpowiedz
Wytrzymaly-Jez
1
Junior

Dead Men a teraz dajcie sobie buzi xD
ja kupuje jeszcze gry na płytach, a pozniej sprzedaje, a jak tam pc-towcy? Tresura steam? xD

12.05.2026 20:52
Dead Men
1.6
1
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

Wytrzymaly-Jez
Kupuje klucze z grami które kosztują mniej niż paczka fajek a teraz możesz spadać trollu na drzewo.

12.05.2026 21:11
mirko81
1.7
odpowiedz
mirko81
89
amd platform

Dlatego sony przy PS6 chce powrócić do Exow I konsolka znów będzie koniecznym dodatkiem do modnych gier.

12.05.2026 22:01
Dead Men
1.8
1
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

mirko81
Niech się pochwalą jak Bungie ile straciło 765 mln $, za póxno druga sprawa oni nie mają eksów. za czasów PS 3 ND potrafiło wypuścic 4 gry, za czasów PS 4 3 gry za czasów PS 5 nic. W listopadzie będzie 6 lat na rynku a ND nie zrobiło żadnej gry na obecną generację WTF !!!

12.05.2026 22:34
1.9
odpowiedz
Adeteth_NPC
0
Centurion

DarthMadara Ja kupiłem rok temu i żałuję że nie wcześniej, nigdy więcej konsol

12.05.2026 22:35
1.10
1
odpowiedz
Adeteth_NPC
0
Centurion

Wytrzymaly-Jez Odważne słowa na kogoś kto musi online opłacać

12.05.2026 23:41
tynwar
1.11
2
odpowiedz
tynwar
103
Legend

Nie wierzę, że jeszcze dziś ludzie dalej są ślepi i nie widzą, że konsola nie służy tylko i wyłącznie do gier ekskluzywnych XD.
Psy szczekają, a karawana jedzie dalej, konsolowcy jak grali tak dalej grają na konsoli.

12.05.2026 23:47
1.12
odpowiedz
BuenoKinder
1
Junior

DarthMadara $ony to powinno się przeżucić i robić kalesony a nie konsole

12.05.2026 17:29
Meno1986
2
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Meno1986
204
Szkubany Myszor

Już widzę tą premierę... To znaczy wielu konsumentów, dla których 6>5 kupi, szczególnie jeżeli nie posiadają poprzedniej generacji. Natomiast myślę, że Ci świadomi mogą odpuścić przesiadkę z 5, czy 5 Pro na jakby to powiedzieć wybrakowany sprzęt. Na miejscu Sony opóźniłbym premierę o rok i wydał "pełnoprawny" sprzęt. Chyba, że pierwszy wariant biedo wersja i późniejszy PRO.

12.05.2026 19:29
2.1
odpowiedz
mateuszg25
6
Junior

Meno1986 Pytanie, czy ten rok coś da. Jeżeli bańka AI nie pęknie z hukiem to wysokie ceny pamięci mogą z nami zostać na długo.

12.05.2026 20:04
Ergo
2.2
odpowiedz
Ergo
105
Senator

Meno1986 Dokładnie, też bym na ich miejscu opóźnił premierę konsoli, bo wydawać trochę mocniejsze ps6, które po trzech latach będzie się dusić, nie ma sensu. A ta generacja spokojnie pociągnie jeszcze z 10 lat, no chyba, że będzie jakiś przełom w branży gier i będzie potrzebny mocniejszy sprzęt. Na dzień dzisiejszy nie widzę nic co by wymagało większej mocy, jedynie deweloperzy muszą się bardziej przykładać do optymalizacji.

12.05.2026 23:45
tynwar
2.3
odpowiedz
tynwar
103
Legend

mateuszg25 myślę, że to może niedługo nastąpić, firmy mają duże problemy z wykorzystaniem potencjału AI, koszty rosną itd. Tak więc zbyt cukierkowo to jednak nie jest, bo jak okazało się, że przejście do pracy z AI po prostu nie było najlepszym pomysłem.

Ergo
Przełom? Czyli kolejne narzędzie wspierane przez ai do ociupinkę lepszego elementu grafiki nie wnosząc za wiele nowego, za to zajmując ogrom mocy obliczeniowej?

post wyedytowany przez tynwar 2026-05-12 23:48:09
13.05.2026 10:47
2.4
odpowiedz
tybet2
167
Generał

Ergo Jeśli Sony nie przymusi developerów do optymalizacji to tej optymalizacji już niestety nie będzie. Będą szli po linii najmniejszego oporu; podejrzewam, że renderowana rozdzielczość będzie bardzo niska w grach na UE6 (wyjściowa to pewnie 4k, ale to już tylko slogan), no i dodadzą na 100% generator klatek - bez zewnętrznego sprzętu (kamera + jakiś dynks podłączony do pada) nawet nie będzie wiadomo jaki jest input lag. Obecnie przy 60 klatkach można uogólnić, że opóźnienie pomiędzy kontrolerem a ekranem jest podobne. W następnej konsoli nie będzie. Oczywiście będą się chwalić "4k 60 FPS albo nawet będą bezczelni na tyle, że napiszą w niektórych grach "120FPS", a fanboye będą się podniecać, bo tak oto nastała nowa jakość)

12.05.2026 17:34
DarthMadara
3
5
odpowiedz
1 odpowiedź
DarthMadara
4
Pretorianin

"Sony może ograniczyć moc PS6, by uniknąć wysokiej ceny na premierę"

No przecież zawsze $ony wymyśli wymówkę żeby wypuścić słabszy sprzęt i w chorej cenie niż przyzwoitość nakazuje, a potem za 2 lata od premiery puścić wersję PRO które jeszcze bardziej będzie naciągać graczy.
Tak samo zrobili z PS5, olali dodanie chipów AI by potem rozłożyć rączki "nie da się dodać PSSR do zwykłej PS5, kupujcie 200% droższą PS5 PRO."

Tak samo apple odwaliło z iPhone 15 xd, "zapomnieli" dodać dodatkowe 2GB ramu i dopiero "naprawili" ten "błąd" w 15 pro i 16 xD a bez tego dziwnym trafem nie działa Apple Inteligence. xD

Banda naciągaczy, naganiaczy na pół generacje! Tfu!
Może zaraz będą wypuszczać PS3 PRO i PS2, I PSX PRO bo zapomnieli!

post wyedytowany przez DarthMadara 2026-05-12 17:42:11
12.05.2026 20:00
rextrex
3.1
2
odpowiedz
rextrex
18
Chorąży

DarthMadara Dokładnie to chciałem napisać - najpierw będzie wersja 24, ludzie kupią, a potem wyda się wersję 32, żeby kupili jeszcze raz. Jak to dobrze, że mnie konsole od czasów X360 nie interesują :)

12.05.2026 19:50
MilornDiester
4
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
MilornDiester
58
Generał

Do PS4 każda generacja wprowadzała nie tylko zmianę ilościową (więcej fps, wyższa rozdzielczość, więcej polygonów, więcej pikseli na teksturach) ale faktyczną zmianę jakościową - różnica między "grą na ps2", "grą na ps3" albo "grą na ps4" była widoczna na pierwszy rzut oka.

Przy PS4 zmiana była również fundamentalna co widać chociażby jak porówna się Wiedźmina 2 i 3, AC Rogue i AC Unity, BF4 i BF1.

To był zupełnie nowy poziom projektowania gier w kontekście otwartych światów i liczby detali na ekranie (aczkolwiek fizyka już wtedy leżała).
Natomiast wyraźnie widać było, że generacja jeszcze dusiła się jeśli chodzi o moc obliczeniową i trzeba było ciąć na rozdzielczości i płynności - obiecywano 1080p60fps a standardem było 30 fps i jeszcze czasem oszczędzano na rozdzielczości.

Potem naprawiano to wersjami S, Pro, X etc.

Natomiast już w przypadku obecnej generacji doszliśmy do punktu w którym udało się tych kompromisów pozbyć i podbić czysto ilościowe parametry - rozdzielczość, fpsy, tekstury, polygony itd. natomiast jeśli chodzi o przełom to nie widzę różnicy jakościowej pomiędzy RDR2 z poprzedniej generacji a współczesnymi grami. Nawet w obrębie jednej serii, różnica między oboma Horizonami np. albo GoWami nie jest jakaś fundamentalna - ot, zagospodarowano większą moc obliczeniową.

Dlatego kiedy pojawi się kolejna generacja to kilka gb ramu w tę czy w tamtą raczej nie zrobi różnicy, bo inicjatywa jest obecnie po stronie devów i ich umiejętności zagospodarowania mocy a nie samego sprzętu.

12.05.2026 20:42
MilornDiester
4.1
2
odpowiedz
MilornDiester
58
Generał

A do tego dochodzi fakt, że różnica między 100 a 200 polygonów to przełom, a 25 000 a 50 000 już nie do końca...

Dlatego dzisiaj już takich przełomów nie będzie bo na ekranie już jest taki natłok detali, że samym ich zwiększaniem już dużo się nie zrobi.

Inna sprawa, że PS3 miało 512 MB RAM a PS4 8 GB - 16krotny wzrost. Tymczasem PS5 ma 16 GB - czyli już tylko x2.

PS6 ma mieć 20 albo 24. To już nawet nie podwojenie.

post wyedytowany przez MilornDiester 2026-05-12 21:04:29
12.05.2026 23:54
tynwar
4.2
2
odpowiedz
tynwar
103
Legend

MilornDiester dokładnie, i tak grafika już nie polepsza się za bardzo, rozwój mocno zwolnił się. Jest jednak sporo niepotrzebnego zużycia mocy obliczeniowej, pomimo niewielkiej poprawki w grafice jak np. rt itd. A ponadto i tak nie ma zresztą za bardzo co rozwijać, wszystko już wygląda naprawdę ładnie w dobrze zrobionej grze, to już jest bliskie fotorealizmowi, to po co jeszcze pchać jak to już dużej różnicy nie zrobi, a tylko wymagało coraz więcej wydajności sprzętowej.
Podobnie jest zresztą z rozwojem mocy sprzętowej, to też w końcu zwolniło bardzo. Nie da się coś rozwijać w nieskończoność bez żadnego zwalniania ciągle utrzymując wysokie tempo. Prędzej czy później coś w końcu musi się skończyć.

12.05.2026 20:11
5
2
odpowiedz
Darek1785
9
Generał

Branża, a już zwłaszcza ta konsolowa ze względu na typowego użytkownika tego sprzętu totalnie nie potrzebuje gier typu graficzny Crysis tylko takich tytułów które będą nastawione na czystą rozgrywkę, pogoń za tymi pseudo dzisiejszymi filmowymi grami połączonymi z jakimiś RT, PT to tylko jedna z rakowej gałęzi branży growej
Rozumiem żeby takie gry też były ale żeby nie było to 80% lub 90%.
Więc mocny sprzęt nie jest tutaj potrzebny tylko taki który będzie w odpowiedniej cenie dostępny dla każdego i każdy znajdzie dla siebie gry z różnych gatunków nastawionych na rozgrywkę, a nie Cinematic TPP.

post wyedytowany przez Darek1785 2026-05-12 20:13:08
12.05.2026 22:38
6
odpowiedz
Adeteth_NPC
0
Centurion

Oj tam wyda się ps6 pro, znów sprzeda się odzielnnie napędy za dużą cene i kasa leci do sony

13.05.2026 09:32
7
odpowiedz
1 odpowiedź
Wytrzymaly-Jez
1
Junior

Siadam na mojej wygodnej kanapie, biorę pada do ręki, odpalam grę, i gram na swoim 75 calowym ekranie oled.
Wystarczy mi praca przy kompie. Konsola zawsze będzie konsolą, a online? Pfff, żeby się jeszcze użerać na serwerach crossplay z aimbotami z PC? xDD Podziękuję, gram tylko gry solo :)

Grajcie sobie tam PCtowcy na czym chcecie i japa tam, szczekajcie sobie w swoim gronie :)

13.05.2026 10:38
7.1
odpowiedz
tybet2
167
Generał

Wytrzymaly-Jez i japa tam
Wymiękasz? Fakt, że na PC jest o wiele więcej cheaterów, ale jak na konsoli się trafi (aimbot sterowany zewnętrznie z PC za pomocą algorytmów) to przynajmniej ich nie banują za bardzo, a zaraz laptopy będą sobie radzić z takim prostym wspomaganiem celowania na padzie.
Niech konsole żyją - mówi to PCtowiec (znaczy się 'szczeka'. Niezły poziom).

13.05.2026 09:47
PanDaneX
8
1
odpowiedz
PanDaneX
21
Generał

Konsola w tych czasach to zwykły gadżet :p Średnio opłacalna zabawa, ograniczająca w wyborze gier.
Patrząc logicznie że i tak dodatkowo warto mieć w domu przynajmniej laptopa (sprawy urzędowe, praca itd) to cena tego + np PS5 daje nam już cenę PC, który poradzi sobie z większością tytułów (może nie na ultra ale jednak).

13.05.2026 10:32
9
odpowiedz
tybet2
167
Generał

Może i konsola będzie kosztowała 4000zł (z napędem), ale przynajmniej będzie słaba. W sumie dobrze - developerzy kapkę dłużej popracują nad optymalizacją swoich 'dzieł' na UE5.

Forum Forum Konsole
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl