Komentarze do wiadomości: Nie dość, że lektor, to jeszcze z błędami. Crunchyroll zaserwował widzom nową polską wersję przebojowego anime, która już jest ostro krytykowana

Forum Inne Gry
Dodaj komentarz
29.05.2026 16:16
Ergo
2
8
odpowiedz
11 odpowiedzi
Ergo
104
Generał

Nie wyobrażam sobie oglądania anime z lektorem czy dubbingiem, tylko napisy. Żaden dubbing czy lektor nie odda tak dobrze emocji jak japońscy aktorzy głosowi. :)

29.05.2026 14:59
1
2
odpowiedz
Kode
34
Pretorianin

Ten lektor brzmi jak syntezator, tłumaczenie pewnie też z ai.

29.05.2026 15:48
Mangas
1.1
odpowiedz
Mangas
5
Centurion

Kode Bzdura, gość jest profesjonalnym lektorem i można usłyszeć jego głos od lat w telewizji. Do tej serii akurat pasuje idealnie. Samo tłumaczenie natomiast pozostawia wiele do życzenia, ale to nie wina "czytacza" w postaci lektora, a tłumacza, który ewidentnie nie czai o czym jest "Spy x Family". A wystarczyło zlecić lektorowi przeczytanie gotowego przekładu pana Radosława Kocha, który mają przecież u siebie... Po grzyba było "wymyślać koło na nowo"?
Od siebie dodam, że mnie akurat dostępność lektora cieszy, bo w tle słychać oryginalne głosy postaci, w przypadku dubbingu takiej możliwości nie ma, ale to kwestia gustu.

post wyedytowany przez Mangas 2026-05-29 15:51:41
29.05.2026 16:36
1.2
2
odpowiedz
Kode
34
Pretorianin

Mangas co jest bzdurą? Że brzmi jak syntezator? Dla mnie tak brzmi. A telewizji nie oglądam.

29.05.2026 18:36
MegaLordGier14
1.3
2
odpowiedz
MegaLordGier14
14
Chorąży

Mangas Lektor do animacji to syf, do seriali dokumentalncych itp, to lektor jest ok.Ale animacje obowiązkowo dubbing .

29.05.2026 18:38
MegaLordGier14
1.4
1
odpowiedz
MegaLordGier14
14
Chorąży

Kode A najgorzej że tego lektora to tylko faceta zatrudniają. A powinien być facet i kobieta, dla obu płci dialogowych, a nie że męski głos, mówi kobiece kwestie dialogowe.

29.05.2026 16:16
Ergo
2
8
odpowiedz
11 odpowiedzi
Ergo
104
Generał

Nie wyobrażam sobie oglądania anime z lektorem czy dubbingiem, tylko napisy. Żaden dubbing czy lektor nie odda tak dobrze emocji jak japońscy aktorzy głosowi. :)

29.05.2026 18:51
MegaLordGier14
2.1
3
odpowiedz
MegaLordGier14
14
Chorąży

Ergo A oglądałes kiedyś jakieś anime z dubbingiem, że tak piszesz?
Ja oglądałem np kakeguri na netflixie i dubbing tam, bardzo dobrze oddaje emocje.

post wyedytowany przez MegaLordGier14 2026-05-29 18:51:53
29.05.2026 20:00
Ergo
2.2
odpowiedz
Ergo
104
Generał

MegaLordGier14 Tak, i nigdy więcej... Kakegurui z dubbingie to jakiś żart.

29.05.2026 20:45
Gimemoa
2.3
2
odpowiedz
Gimemoa
18
Pretorianin

Ergo O matko, nie ma nic gorszego niż japońska ścieżka dźwiękowa (i ogólnie wszystkie inne z tamtych rejonów). To jest pokaz sztucznych emocji i darcia japy nonstop.

29.05.2026 20:52
Ergo
2.4
odpowiedz
Ergo
104
Generał

Gimemoa To po co oglądasz anime? 😂

29.05.2026 21:40
2.5
1
odpowiedz
toyminator
98
Senator

MegaLordGier14 To zależy. Anime takie naprawdę spokojne,czasami ma dobry dubbing. Ostatnio w sumie z trzy razy oglądałem z dubbingiem, uszy nie krwawiły. Ale po stokroć wolę oryginał. Japońscy aktorzy głosowi są najlepsi. Niektórym przeszkadza jakie głosy wydają, i wybierają np Angielski Dubing, który jest mówiony normalnie. Ale traci przez to samo anime. Jakaś obyczajówka z naszym Dub ok. Ale reszta nie. To już wolę Angielski, gdzie Dubing w Anime się dosyć dobrze rozwinął, w stosunku do tego, co było np 10 lat temu.I problem naszego Dubbingu w anime jest też to, że dosłownie każde anime, nieważne czy komedia, akcja, czy horror, brzmią tak samo..czyli jak bajka dla dzieci ;D

post wyedytowany przez toyminator 2026-05-29 21:42:19
29.05.2026 21:42
MegaLordGier14
2.6
1
odpowiedz
MegaLordGier14
14
Chorąży

Ergo Dla mnie dubbing jest dobry, ale co kto lubi (dlatego dobrze, że każdy może oglądać jak chce)

30.05.2026 01:30
2.7
odpowiedz
laki2217
140
Generał

toyminator Ja tylko wolę oryginał od nich. Nawet gry z ich regionu gram tylko z japońską ścieżką dźwiękową. Uruchomiłem final fantasy XV z angielską ścieżką dźwiękową i szybko wróciłem do japońskiego. Dobrze, że jednak każdy może mieć wybór. Coś już z języka potrafię zrozumieć.

post wyedytowany przez laki2217 2026-05-30 01:35:53
30.05.2026 04:14
2.8
odpowiedz
lis22
98
Generał

Ergo Pokemony zawsze oglądało się z dubbingiem i polskie głosy są legendarne, np. Hanna Kinder Kiss jako Ash, więc da się oglądać Anime z dubbingiem, nowa wersja Naruto też wypadła ok.

30.05.2026 12:13
Szlugi12
2.9
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

Ergo plusik bracie i pełna zgoda 100 % zawsze to powtarzam.

30.05.2026 13:41
Ergo
2.10
odpowiedz
Ergo
104
Generał

lis22 Pokemony to oglądałem za dzieciaka i dubbing mi nie przeszkadzał. Dzisiaj od tego dubbingu więdną mi uszy, choć jest on bardziej znośny, ale to jedynie przez nostalgię.

31.05.2026 00:28
zbigniewstonogadwuniga
2.11
odpowiedz
zbigniewstonogadwuniga
4
Junior

Ergo Dosłownie. Jedyne anime które oglądałem z dubbingiem to Pokemony. Raz włączyłem jedno anime z lektorem i od razu wyłączyłem (to chyba Dragonball był nie pamiętam już) lektor po prostu czasem psuje całkowicie klimat, i osoby odpowiedzialne za tłumaczenia często tłumaczą, bez większego przeanalizowania tekstu źrudłowego.

29.05.2026 16:35
3
odpowiedz
aleksanderz
25
Legionista

Hahaha wiedziałem że crunchyroll coś zwali z lokalizacją. Teraz to ja tym bardziej nie ufam ich kompetencjom nawet z napisami.

29.05.2026 18:45
4
odpowiedz
1 odpowiedź
g@laktyczny-hesperoni$
2
Junior

Korzystam z crunchyrolla poprzez prime video i wciąż nie widzę polskich napisów ani lektora przy spy z family.

29.05.2026 22:24
4.1
odpowiedz
dashkor
3
Legionista

g@laktyczny-hesperoni$ To połącz sobie konto Prime z aplikacją Crunchyroll, wtedy masz dostęp tu i tu.

29.05.2026 22:49
Mangas
5
odpowiedz
10 odpowiedzi
Mangas
5
Centurion
Image

Lokalizacja CR postępuje dość wyraźnie.

29.05.2026 23:08
MegaLordGier14
5.1
odpowiedz
MegaLordGier14
14
Chorąży

Mangas Ja w profilu bez subskrypcji, mam tylko angielski interfejs, nie ma jeszcze opcji zmiany na polski (a przynajmniej u mnie).

29.05.2026 23:51
Mangas
5.2
odpowiedz
Mangas
5
Centurion
Image

MegaLordGier14 oficjalnie jeszcze nie ma, bo prace nadal trwają, ale po wpisaniu z ręki: "crunchyroll.com/pl/"przełączy cię na polski UI, to znaczy na to co obecnie jest przetłumaczone, bo dopiero się za to niedawno zabrali, ale działać działa, a opcję ustawienia języka UI na stałe udostępnią dopiero kiedy skończą, czyli zapewne za kilka miesięcy. Samych opisów do serii jest kilkaset jeśli nie tysiące, więc to potrwa.

post wyedytowany przez Mangas 2026-05-29 23:54:21
30.05.2026 14:37
5.3
1
odpowiedz
Suek84
2
Junior

Mangas Boją się że ADN przejmie polski rynek.

30.05.2026 14:38
Mangas
5.4
2
odpowiedz
Mangas
5
Centurion

Suek84 I dobrze, czas najwyższy, żeby ruszyli 4 litery.

30.05.2026 16:37
5.5
odpowiedz
Mario2
1
Junior

Mangas które tych anime są z polskimi napisami?

30.05.2026 18:16
MegaLordGier14
5.6
odpowiedz
MegaLordGier14
14
Chorąży

Mario2 Jak na razie żadne (polecam klikać na anime na crunchyroll, bo wtedy jest więcej informacji, np o języku audio i napisów) nie dawno spy x family dostało napisy w 1 sezonie i lektora (o innych anime, nie słyszałem).

30.05.2026 19:21
Mangas
5.7
odpowiedz
Mangas
5
Centurion

Mario2 MegaLordGier14 Wspomniany "Spy x Family" (sezon 1 - lektor i napisy),
"Dragon Ball Daima" (napisy),
"Dragon Ball Super Super Hero" - film (napisy i dubbing),
"Attack on Titan: The Last Attack" - film (napisy - obecnie niedostępne, nie mam pojęcia dlaczego, skoro były i oglądałem, zgłoszone do supportu),
"Kaiju no. 8: Mission Recon" - film (napisy),
"My Hero Academia: You're Next" - film (napisy),
"Chainsaw Man: Reze Arc" - film (lektor i napisy), a z obecnie wydawanych serii (simulcastów) napisy co tydzień do świeżych odcinków dostają:
"Kill Blue",
"Daemons of the Shadow Realm",
"LIAR GAME",
"Witch Hat Atelier",
"I Want to End this Love Game",
"Marriagetoxin", tak że powoli zaczyna się robić interesująco.

post wyedytowany przez Mangas 2026-05-31 11:10:11
30.05.2026 20:37
5.8
odpowiedz
Mario2
1
Junior

MegaLordGier14 dzięki za info
Pozdrawiam

30.05.2026 20:37
5.9
odpowiedz
Mario2
1
Junior

Mangas dzięki za info
Pozdrawiam

31.05.2026 06:41
5.10
odpowiedz
maxzedtek
0
Junior

Mangas Senran kagura z polskim dubbingiem? To muszę chociaż raz usłyszeć...

30.05.2026 15:28
6
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Manga i anime życiem
0
Junior

Nienawidzę lektora w animacjach. Według mnie lektor jest sztuczny i bez emocji. Co prawda nie oglądałam ani nie czytałam tego anime ale wyobrażam sobie jak fani tego są wkurzeni na Crunchyroll. Ja bym na miejscu Crunchyroll zrobiłabym dubbing. Wiem że niektórzy wolą lektora czy napisy, ale moim zdaniem przynajmniej dubbing pomimo swoich wad to przynajmniej ma emocje. Wiadomo kwestia gustu.

30.05.2026 18:14
MegaLordGier14
6.1
1
odpowiedz
MegaLordGier14
14
Chorąży

Manga i anime życiem Animacje to tylko dubbing, lektora zostawmy dla filmów nie animowanych i seriali dokumentalnych

31.05.2026 00:17
zbigniewstonogadwuniga
6.2
1
odpowiedz
zbigniewstonogadwuniga
4
Junior

MegaLordGier14 Moim zdaniem lektor nawet w filmach jest słabym wyborem np: w Ghost Rider (tym pierwszym) lektor na początku filmu jest tak samo głośny jak orginalna ścieżka dźwiękowa. Transformers 4 ma chyba 2 wersje lektora, w pierwszej (bodajże dla Polsatu) przetłumaczone są imiona robotów. Albo dosłowne tłumaczenie piosenek. Takich kwiatków jest więcej.

30.05.2026 15:58
Felipe
7
1
odpowiedz
Felipe
26
Messiah

Lektor w bajkach, animacjach itd. to rak, a znowu dubbing w filmach to rak i w tych lepszy jest lektor.

31.05.2026 10:48
Wrzesień
8
odpowiedz
Wrzesień
80
Idiot Doom Spiral

Nie lubię lektorów, ale się ma do wyboru lektora, albo piszczące dziewczynki z anime to w sumie ciężko powiedzieć co gorsze.

31.05.2026 11:01
9
odpowiedz
arturho
27
Chorąży

Po co jakieś dubbingi lokalizowane dla anime? Żarty sobie robicie? Akurat przy anime oryginalny dubbing robi połowę roboty... Lektor to jeszcze bym zrozumiał, dla tych co czytać nie potrafią, ale dubbing który całkowicie zastępuje oryginalną twórczość autorów?

31.05.2026 12:10
10
1
odpowiedz
Pr0totype
179
Generał

Ja osobiście wolę lektora niż napisy i dubbing. Ale co kto lubi. Chociaż nie oglądałem jeszcze anime z lektorem poza tym co kiedyś w tv było. Z dubbingiem próbowałem wiele razy, nie byłem wstanie oglądać w takiej wersji, jakby nagle zniknęło większość uroku danej serii.

post wyedytowany przez Pr0totype 2026-05-31 12:11:32
02.06.2026 13:58
11
odpowiedz
7 odpowiedzi
potrzymajmipiwo
24
Chorąży

Gusta są różne, ale ja nie wyobrażam sobie anime z dubbingiem. O ile jeszcze idzie przełknąć lektora, to dubbing kojarzy mi się z bajkami dla dzieci. Oczywiście są wyjątki, jak chociażby Shrek, ale o takim poziomie dubbingu jak tam, to możemy tylko pomarzyć w kontekście anime. A w ogóle to anime tylko z napisami, możecie się nie zgadzać, ale oryginalna ścieżka dźwiękowa była, jest i będzie zawsze najlepsza. Taki ortodoks ze mnie, bo uważam że oryginalny dźwięk jest tak samo ważny jak reszta, jak komuś to przeszkadza to po co się męczy z anime? Może sobie obejrzeć smerfy czy strażaka sama.

post wyedytowany przez potrzymajmipiwo 2026-06-02 14:01:51
02.06.2026 14:28
Gimemoa
11.1
odpowiedz
Gimemoa
18
Pretorianin

Via Tenor

potrzymajmipiwo Ale anime to bajki dla dzieci, więc dubbing pasuje idealnie.

02.06.2026 15:05
Ergo
11.2
odpowiedz
Ergo
104
Generał

Gimemoa

To obejrzyj sobie Elfen Lied, Ergo Proxy, Texhnolyze, Death Note, Monster, Evangelion, Kakegurui, Death parade, Helsing, Drifters, Berserk, i mógłbym tak wymieniać bez końca...
potrzymajmipiwo

Jeśli chodzi o polski dubbing w bajkach takich jak shrek, epoka lodowcowa, to jest to naprawdę wysoki poziom i pasuje. Tak samo jest dosłownie jeden film który da radę oglądać z polskim dubbingiem, który jest wybitny. A tytuł tego filmu to Asterix Obelix misja kleopatra.
I na tym się kończy polski dubbing...
Od reszty to uszy więdną...

post wyedytowany przez Ergo 2026-06-02 15:07:19
02.06.2026 16:20
11.3
1
odpowiedz
potrzymajmipiwo
24
Chorąży

Gimemoa Zakładam, że to ironia. A jeśli nie to mogę dorzucić takie perełki jak made from Abbys czy higurashi no naku koro ni. Pokaż dzieciom, śmiało, przecież to tylko "chińskie bajeczki". A, i od razu znajdź dobrego psychoterapeutę dziecięcego😂😂

03.06.2026 06:38
MegaLordGier14
11.4
odpowiedz
MegaLordGier14
14
Chorąży

potrzymajmipiwo Akurat anime to gatunek typowo japoński, chińskie produkcje nie są do niego zaliczane (tylko do animacji). Ale są, też ludzie głupi, co anime nazywają bajkami dla dzieci, a to po prostu filmy i seriale w innym stylu animacji (i również z kategoriami wiekowymi, np pegi 7 lub pegi 13 lub r+)

post wyedytowany przez MegaLordGier14 2026-06-03 06:40:16
03.06.2026 09:52
Ergo
11.5
odpowiedz
Ergo
104
Generał

MegaLordGier14 Akurat anime to bajka albo animacja, zwał jak zwał. Nie ma znaczenia w jakim kraju....

03.06.2026 11:32
11.6
odpowiedz
potrzymajmipiwo
24
Chorąży

MegaLordGier14 Rozumiem różnice, zauważyłeś może, że napisałem to w cudzysłowie?

05.06.2026 01:35
11.7
odpowiedz
potrzymajmipiwo
24
Chorąży

Ergo Nie do końca, ale rozumiem o co ci chodzi. W Japonii animation, od czego wywodzi się słowo anime, oznacza wszystkie filmy animowane. Jednak, przynajmniej w języku polskim, jest rozróżnienie pomiędzy animacją a bajką. Filmy animowane mogą być przeznaczone również dla widzów dorosłych czy młodzieży, bajka jednak jest skierowana do najmłodszej publiczności. Może i to jest czepianie się z mojej strony, ale jednakże w naszym języku istnieje taka różnica. Podobna różnica jest w baśniach i powieściach fantasy. Niby to samo, ale pod innych odbiorców.

03.06.2026 12:49
12
odpowiedz
1 odpowiedź
Mario2
1
Junior

Można już wszędzie ustawić polski język interfejsu na Crunchyrollu!
aby ustawić język polski po wylogowaniu wybierz na dole strony po prawej stronie język polski i się zaloguj
Przy czym na razie pojawia się jeszcze sporo głupotek i braków. Już nie wspominając o nazywaniu lektora dubbingiem.

03.06.2026 22:24
12.1
odpowiedz
Arinikis
1
Legionista

Mario2 o, dobrze wiedzieć!

Forum Forum Inne Gry
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl